settings icon
share icon
سوال

مسیحیان با چه حساسیتی باید با فرهنگ اسلامی / مسلمانان برخورد کنند؟

جواب


برای پیش زمینه لطفا به مقاله ما در مورد «اسلام چیست و مسلمانان به چه چیزی معتقدند؟» مراجعه کنید. شناخت و درک مسلمانان می تواند در عبور از موانع فرهنگی و بر طرف کردن افسانه ها درباره عقاید و فرهنگ اسلامی کمک بسزایی به شما بکند. توجه داشته باشید که اصول زیر در مورد اکثریت مسلمانان درست است و شامل همه آنها نمی شود.

مسیحیان و مسلمانان می توانند با احترام و بر اساس عقاید مشترک یک ارتباط دوستانه واقعی بر قرار کنند. برخی از روش ها مانند شرکت در رویدادهای ورزشی یا فرهنگی با آنها، گردش یا خرید دسته جمعی، همراهی کردن آنها در بازدید از مکان های تاریخی یا موزه ها، دعوت آنها به خانه خود، و قبول دعوت آنها می توانند در گسترش دوستی با مسلمانان به ما کمک کنند. وقتی مسلمانان به خانه مسیحیان می آیند هم باید از انجام یک سری کارهایی که باعث رنجش آنها می شود خودداری کرد. هرگز به آنها غذایی که همراه با نوشیدنی الکی است پیشنهاد نکنید و سگ خانگی خود را از آنها دور کنید (اکثر مسلمانان سگ ها را نجس می دانند).

زمانی که در خانه مسلمانان مخصوصا از نوع سنتی آنها هستید غذا را با دست چپ به کسی ندهید و یا طوری ننشینید که کف پای شما به سمت آنها باشد. اگر امکان دارد از توالت آنها استفاده نکنید چراکه این کار باعث شک و تردید صاحبخانه در مورد «ناپاکی مربوط به آیین اسلام» می شود. در خانه آنها از پوشیدن لباس های باز خودداری کنید. از دوستی های بین دو جنس مخالف نیز باید جلوگیری شود: سوال در مورد خانواده زن یا شوهر مسلمان ایرادی ندارد اما (به دلیل عواقب احتمالی) از یک مرد مسلمان درباره همسرش و از یک زن درباره شوهرش نپرسید. مسلمانان معمولا دوست ندارند که غیرمسلمانان از کودک آنها تعریف کند – والدین شاید اعتقاد داشته باشند که این کار باعث چشم خوردن و مریضی کودک خواهد شد. قرآن یا کتاب مقدس نباید روی زمین قرار بگیرد یا چیزی روی آن گذاشته شود. علاوه بر این، علامت گذاری در کتاب مقدس از نظر مسلمانان بی احترامی است و برای آنها معنی ندارد.

هدف نهایی دوستی یک مسیحی با مسلمانان باید بشارت پیام عیسی مسیح به آنها باشد. شاگردان واقعی عیسی مسیح باید بدانند که «هنگامی كه دشمنان خدا بوديم، او بوسيلهٔ مرگ فرزندش ما را با خود آشتی داد» (رومیان فصل 5 آیه 10). پیام صلح انجیل به ما داده شده است تا آن را با همه مردم دنیا سهیم شویم (افسسیان فصل 6 آیه 15). رساندن پیام انجیل باید همراه با دعای صادقانه، روش درست و پاک زندگی انجام شود. شاگردان واقعی مسیح کسانی هستند که مسلمانان را دوست دارند و خواهان نجات آنها می باشند، آنها پیام انجیل را همراه با تواضع و ملایمت به مسلمانان می رسانند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

مسیحیان با چه حساسیتی باید با فرهنگ اسلامی / مسلمانان برخورد کنند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries