settings icon
share icon
سوال

چرا باید قبل از هر چیزی در پی پادشاهی خدا باشیم؟

جواب


عیسی مسیح در موعظه سرکوه گفت که اول باید به دنبال پادشاهی خدا باشیم، یعنی اول باید وارد پادشاهی خدا شویم (متی فصل 6 آیه 33). معنی آیه بسیار روشن و مستقیم است. ما باید به دنبال امور الهی باشیم و آنها باید برای ما نسبت به امور دنیوی در اولویت باشند. اساسا به این معنی است که باید ابتدا نجات را دریافت کنیم که ذات و ماهیت پادشاهی خداوند است، نجات از تمامی ثروت های دنیا با ارزش تر است. آیا به این معنی است که ما باید وظایف روزمره خود را که در گذران زندگی به ما کمک می کنند رها کنیم؟ قطعا نه. اما مسیحیان باید نگرشی متفاوت نسبت به آنها داشته باشند. اگر امور الهی مانند نجات، اطاعت از خدا، اعلام پیام انجیل پادشاهی خدا به دیگران در اولویت زندگی ما قرار بگیرند، او نیز همانطوری که قول داده است به نیازهای ما رسیدگی می کند، اگر او اینگونه برنامه ریزی کرده است، پس دیگر چه جای نگرانی وجود دارد؟

از کجا مطمئن شویم که به دنبال پادشاهی خدا رفتن، واقعا در اولویت زندگی ما قرار دارد؟ با این پرسش ها می توانیم به پاسخ برسیم. انرژی خود را عمدتا کجا صرف می کنم؟ آیا همه زمان و پول من صرف کالاها و فعالیت هایی می شوند که ماندنی نیستند یا صرف خدمت به خدا و زندگی ابدی می شوند؟ اگر یاد بگیریم که خداوند را در اولویت زندگی خود قرار دهیم، او نیز همه نیازهای ما را برآورده خواهد کرد.

خداوند به ما قول داده است که همه احتیاجات ما را برطرف خواهد کرد (فیلیپیان فصل 4 آیه 19)، اما برداشت او از نیازها با برداشت ما فرق دارد؛ و او فقط گاهی انتظارات ما را آن هم بر اساس زمانبندی خودش برآورده می کند (به این نکته توجه کنید که نیاز و انتظار دو چیز متفاوت از هم هستند). برای مثال، ما ممکن است نیاز خود را در ثروتمند شدن و پیشرفت ببینیم اما شاید صلاح دید خداوند برای ما، مدت زمانی تنگدستی، زیان یا تنهایی باشد. خداوند ایوب و ایلیا را دوست داشت، اما به شیطان اجازه داد تا زندگی ایوب را (زیر نظر خدا) به ویرانی بکشاند، و به ایزابل پلید اجازه داد تا پیامبرش را تهدید کند و فراری دهد (ایوب فصل 1 تا 2، اول پادشاهان فصل 18 تا 19). خداوند در هر دو مورد، از این آزمایش ها استفاده کرد تا آنها را احیا کند و در حین آزمایش به فکر معاش آنها نیز بود.

این ابعاد منفی پادشاهی خدا (منفی از نظر انسان) در تضاد با عقیده پرطرفدار «انجیل رفاه» قرار دارد . امروزه معلمان دروغین زیادی در حال جذب و جمع آوری پیروان خود با شعار «خدا می خواهد شما ثروتمند باشید!» می باشند، اما این طرز فکر کتاب مقدسی نیست و قطعا دستور متی فصل 6 آیه 33 نیز نیست، این آیه فرمول کسب ثروت نمی باشد. بلکه توضیحی از عملکرد خداوند است. عیسی مسیح به ما می گوید، نباید بر روی این دنیا تمرکز کنیم (بر روی فریب ها و موقعیت های دنیوی) و باید تمرکز خود را بر روی امور مربوط به پادشاهی خداوند قرار دهیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا باید قبل از هر چیزی در پی پادشاهی خدا باشیم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries