settings icon
share icon
سوال

چرا مردم عیسی را به عنوان منجی خود رد می کنند؟

جواب


تصمیم به پذیرش یا رد عیسی به عنوان نجات دهنده، مهمترین تصمیم زندگی است. چرا خیلی از مردم با تصمیم خود عیسی را به عنوان نجات دهنده رد می کنند؟ شاید به تعداد افرادی که مسیح را رد می کنند، دلایل مختلفی برای رد او وجود داشته باشد، اما چهار دلیل کلی زیر را می توان نام برد:

1) برخی افراد فکر می کنند که به نجات دهنده نیاز ندارند. این افراد خودشان را «اساساً خوب» تلقی می کنند و تشخیص نمی دهند که همانند همه مردم، آنها نیز گناهکارانی هستند که نمی توانند با شرایط خودشان نزد خدا بیایند. عیسی گفت، «من راه، راستی، و حیات هستم. هیچ کس جز بوسیله من نزد پدر نمی آید» (یوحنا فصل 14 آیه 6). آنهایی که مسیح را رد می کنند، قادر نخواهند بود که در پیشگاه خدا بایستند و با شایستگی خودشان از دعوی خود با موفقیت دفاع کنند.

2) ترس از طرد شدن از جامعه یا مورد آزار و اذیت قرار گرفتن باعث می شود تا برخی از مردم عیسی مسیح را رد کنند. بی ایمانان در یوحنا فصل 12 آیه های 42-43 به مسیح اعتراف نمی کنند، زیرا بیشتر نگران جایگاهشان در بین اطرافیان خود هستند تا انجام اراده خدا. اینها فریسیانی بودند که عشق مقام و تحسین دیگران کورشان کرده بود، «چيزی كه برای اين اشخاص اهميت داشت، جلب نظر و احترام مردم بود نه جلب رضای خدا».

3) برای برخی از مردم، چیزهایی که دنیای کنونی به آنها پیشکش می کند، جذابتر از چیزهای جاودانی است. ما داستان چنین مردی را در متی فصل 19 آیه های 16-23می خوانیم. این مرد راغب نبود که از دارایی های زمینی اش بگذرد تا رابطه ابدی با عیسی را بدست آورد (همچنین نگاه کنید به دوم قرنتیان فصل 4 آیه های 16-18).

4) بسیاری از مردم به طور ساده، با تلاشهای روح القدس در سوق دادن آنان به سمت مسیح مقاومت می کنند. استیفان، از رهبران کلیسای اولیه، به آنانی که داشتند او را به قتل می رساندند گفت، «ای خدانشناسان، ای ياغيان! تا كی می‌خواهيد مانند اجدادتان با روح‌القدس مقاومت كنيد؟» (اعمال رسولان فصل 7 آیه 51). پولس رسول صحبت مشابهی را درباره گروهی از کسانی که انجیل را رد کردند در اعمال رسولان فصل 28 آیه های 23-27 بیان نمود.

به هر دلیلی که مردم، عیسی مسیح را رد کنند، این کارشان پیامدهای ابدی مهلکی به همراه دارد. «غير از عيسی مسيح كسی نيست كه بتواند ما را رستگار سازد! چون در زير اين آسمان، نام ديگری وجود ندارد كه مردم بتوانند توسط آن از گناهان نجات يابند» (اعمال رسولان فصل 4 آیه 12)، و کسانی که او را رد می کنند، به هر دلیلی هم که باشد، ابدیت را در «تاریکی» در جهنم خواهند گذراند، «جایی که گریه و دندان بر هم ساییدن خواهد بود» (متی فصل 25 آیه 30).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا مردم عیسی را به عنوان منجی خود رد می کنند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries