settings icon
share icon
سوال

ربوده شدن کلیسا یعنی چه؟

جواب


کلمه "ربوده شدن" در کتاب مقدس نیست. ریشه این کلمه از زبان یونانی می آید و به معنی "قاپیده شدن" یا "ربوده شدن" و یا "منتقل شدن" است. اما مفهوم آن بطور واضح در کلام خدا آمده است. ربوده شدن کلیسا، واقعه ای است که در آن خدا همه ایمانداران را از روی زمین بر می دارد تا راهی باز کند که داوری عادلانه خود را در زمان مصیبت عظیم بر زمین بیاورد. ربوده شدن اساسا در اول تسالونیکیان فصل 4 آیه های 13 تا 18 و اول قرنتیان فصل 15 آیه های 50 تا 54 آمده است. خدا همه ایماندارانی را که مرده اند، زنده می کند، به آنها بدن جلال داده می دهد، و آنها را از روی زمین بر می دارد، و همراه آنها به ایماندارانی را که در آن زمان هنوز زنده اند، بدن جلال داده شده می بخشد و بالا می برد. "زيرا صدای فرمان الهی و آوای تكان دهندۀ رئيس فرشتگان و نوای شيپور خدا شنيده خواهد شد و ناگاه خود خداوند از آسمان به زمين خواهد آمد. آنگاه پيش از همه، مسيحيانی كه مرده‌اند زنده خواهند شد تا خداوند را ملاقات كنند. سپس، ما كه هنوز زنده‌ايم و روی زمين باقی هستيم، همراه ايشان در ابرها ربوده خواهيم شد تا همگی، خداوند را در هوا ملاقات كنيم و تا ابد با او باشيم" (اول تسالونیکیان فصل 4 آیه های 16 تا 17).

فرایند ربوده شدن در یک لحظه بدن های ما را به بدن هایی که مناسب زندگی ابدی است تبدیل خواهد کرد." اين را به يقين می‌دانيم كه وقتی مسيح بازگردد، مانند او خواهيم شد، چون او را همانگونه كه هست خواهيم ديد" (اول یوحنا فصل 3 آیه 2). ربوده شدن در ظهور دوم مسیح اتفاق خواهد افتاد. و در آن :" سپس، ما كه هنوز زنده‌ايم و روی زمين باقی هستيم، همراه ايشان در ابرها ربوده خواهيم شد تا همگی، خداوند را در هوا ملاقات كنيم و تا ابد با او باشيم" (اول تسالونیکیان فصل 4 آیه 17). در ظهور دوم، مسیح بر روی زمین خواهد آمد و بر بالای کوه زیتون می ایستد، زلزله سختی می آید و دشمنان خدا همگی شکست خواهند خورد (زکریا فصل 14 آیه های 3 تا 4).

در عهد قدیم حرفی از فرایند ربوده شدن زده نشده است، به همین خاطر، پولس از این راز بزرگ را برملا می کند: "حال می‌خواهم رازی عجيب با شما در ميان بگذارم: ما همه نخواهيم مرد، بلكه به همۀ ما بدنی نو داده خواهد شد. زمانی كه شيپور آخر از آسمان به صدا درآيد، دريک لحظه، در يک چشم بر هم زدن، همۀ ايماندارانی كه مرده‌اند، با بدنی فناناپذير زنده خواهند شد. آنگاه ما نيز كه هنوز زنده‌ايم، ناگهان تبديل خواهيم پذيرفت و بدنی نو خواهيم يافت" (اول قرنتیان فصل 15 آیه های 51 تا 52).

ربوده شدن کلیسا واقعه بسیار با شکوهی است که همه ما باید در انتظار آن باشیم. ما در نهایت از اسارت گناه آزاد خواهیم شد و برای همیشه در حضور خدا خواهیم بود. بحث ها و مشاجره های بسیار زیادی در مورد معنی ربوده شدن وجود دارند، اما این خواست خدا نیست که در مورد آن بحث و مشاجره بکنیم. بلکه، فرایند ربوده شدن باید ما را پر از امید سازد. خدا می خواهد که ما همدیگر را با یاد آوری این واقعه تشویق کنیم (اول تسالونیکیان فصل 4 آیه 18).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

ربوده شدن کلیسا یعنی چه؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries