settings icon
share icon
سوال

چگونه حمایت خداوند را دریافت کنم؟

جواب


دنیا در اکثر مواقع جای خطرناکی است، برای اینکه گناه انسان باعث شد تا این دنیا زیر لعنت قرار بگیرد و خلقت بی عیب خداوند آلوده شود. مردم هرروزه از بلایای طبیعی، جرم و جنایت، بیماری و غیره رنج می برند. طبیعی است که باید به دنبال حمایت و امنیت در برابر دردها و غم زندگی باشیم. آیا کتاب مقدس به ما وعده می دهد که در صورت عضویت در خانواده ابدی خداوند از ما حمایت و حفاظت خواهد شد؟

آیه های متعددی در کتاب مقدس وجود دارند که به نظر وعده حمایت و حفاظت فیزیکی می دهند. به عنوان مثال، مزامیر فصل 121 آیه 3 می گوید، «خداوند نخواهد گذاشت پايم بلغزد و بيفتم. او كه از من حمايت می‌كند، هرگز نمی‌خوابد». در آیه 7 می گوید، «خداوند، تو را از هر بدی دور نگاه می‌دارد و جانت را حفظ می‌كند». وقتی قوم اسرائیل وارد سرزمین موعود شد، خداوند قول داد که هرگز آنها را ترک نمی کند و تنها نمی گذارد (تثنیه فصل 31 آیه 6).

در نگاه اول، به نظر می رسد خداوند به فرزندانش قول داده که از آنها در برابر آسیب های فیزیکی حفاظت کند. اما اگر اینطور است، پس چرا بسیار از مسیحیان دنیا با آزار و اذیت، بیماری، خسارت و زیان، تصادف و جراحات دست و پنجه نرم می کنند؟ همه ما مسیحیانی را می شناسیم که لغزیده و افتاده اند. آیا خداوند به قول خود عمل نمی کند یا ما اشتباه می کنیم؟

اول از همه باید وعده های محافظت فیزیکی در عهد قدیم را در مفهوم عهد موسایی تفسیر کنیم. هرزمانی که اسرائیلی ها به این عهد وفادار بودند، خداوند وعده برکت دادن محصولات، چارپایان، فرزندان و غیر را به آنها داد (تثنیه فصل 28). عهد قدیم بیشتر راجع به برکات زمینی بود و حفاظت فیزیکی نیز بخشی از این برکات بود. دلیل دعای خزقیا در زمان بیماری اش همین بود (دوم پادشاهان فصل 20 آیه های 1 تا 6). در سرتاسر عهد قدیم شاهد هستیم که خداوند برای تحقق اهدافش از قوم خود حفاظت می کند (به عنوان مثال در خروج فصل 1 آیه 22 تا فصل 2 آیه 10، اول پادشاهان فصل 17 آیه های 1 تا 6، یونس فصل 1).

باید این نکته را در نظر بگیریم که ما دیگر در عهد جدید قرار داریم نه قدیم. خداوند قول نداده که ایمانداران مسیحی را از همه آسیب های فیزیکی حفاظت کند. البته زمان هایی وجود دارند که او از سر لطف و مهربانی، از ما در برابر حوادث و خسارات محافظت می کند. نجات پولس و لوقا از سانحه دریایی (اعمال رسولان فصل 27) و صدمه ندیدن پولس از مار (اعمال رسولان فصل 28) از این موارد می باشند. اما امروزه وعده های خداوند معمولا به حمایت روحانی اشاره می کند.

وقتی برای نجات به عیسی مسیح ایمان می آوریم، روح القدس بلافاصله وارد زندگی ما می شود. برای همیشه مُهر و موم می شویم و تحت حمایت روحانی خداوند قرار می گیریم. این یعنی بدون توجه به گناهانی که در آینده مرتکب خواهیم شد و برنامه های شیطان، هرگز نجات را از دست نمی دهیم (دوم تیموتائوس فصل 1 آیه 12). هیچ چیزی هرگز نمی تواند ما را از عشق خداوند جدا کند (رومیان فصل 8 آیه های 38 تا 39). به علاوه، ما از اسارت گناه رهایی پیدا کرده ایم، دیگر در بند افکار، امیال و اعمال گناه آلود قرار نداریم، و صاحب یک زندگی جدید شده ایم (رومیان فصل 6 آیه 22).

خداوند به ما قول داده که همیشه «آرامش الهی به فكر و دل شما كه به عيسی مسيح ايمان آورده‌ايد، راحتی و آسايش خواهد بخشيد» (فیلیپیان فصل 4 آیه 7)، او به ما آرامش، قدرت و حمایتی که برای گذراندن همه سختی ها و آزمایش ها به آنها نیاز داریم را می دهد. روح القدس در وجود ما ثمره می دهد و ایمان مسیحی ما را تقویت می کند (غلاطیان فصل 5 آیه های 22 تا 23)، و همچنین ما را به سلاح های روحانی مجهز می کند تا در برابر حملات شیطان مقاوم باشیم (افسسیان فصل 6 آیه های 10 تا 18).

درخواست حمایت فیزیکی از خداوند هیچ ایرادی ندارد، به این شرط که از او انتظار نداشته باشیم تا همیشه این کار را انجام دهد. او می داند ما در سختی ها قوی تر می شویم و در آزمایش های جسمانی نیز حمایت روحانی او را داریم. بنابراین به جای درخواست حمایت کامل جسمانی از طرف خداوند، با یعقوب هم نظر شویم: « وقتی مشكلات و آزمايشهای سخت از هر سو بر شما هجوم می‌آورند، بسيار شاد باشيد، زيرا در آزمايش و سختیهاست كه صبر و تحملتان بيشتر می‌شود» (یعقوب فصل 1 آیه های 2 تا 3).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه حمایت خداوند را دریافت کنم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries