settings icon
share icon
سوال

در حضور خدا بودن یعنی چه؟

جواب


آدم و هوا معاشرت بسیار نزدیکی در حضور خدا قبل از سقوط داشتند (پیدایش فصل 3 آیه 8). از آن زمان به بعد، گناه قابلیت حضور فیزیکی نزد خدا را از ما سلب کرده است (خروج فصل 33 آیه 20). در حال حاضر، تنها فرشتگان پاک و مقدس در حضور فیزیکی خداوند هستند (لوقا فصل 1 آیه 19). اما مسیحیان حضور خداوند را در درون خود با داشتن روح القدس تجربه می کنند (یوحنا فصل 14 آیه های 16 تا 17 و آیه 23، فصل 15 آیه 4، اول قرنتیان فصل 2 آیه های 10 تا 16، افسسیان فصل 1 آیه های 13 تا 14)، و ساکن شدن روح القدس درون ما فقط از طریق ایمان به عیسی مسیح امکان پذیر است.

ما با اطاعت از کلام خدا به حقیقت حضور او آگاه می شویم. «شما برگزيدگان خدا، و كاهنان پادشاهمان عيسی، و قوم مقدس و خاص خدا می‌باشيد، تا به اين ترتيب به ديگران نشان دهيد كه خدا چگونه شما را از تاريكی به نور عجيب خود دعوت نموده است» (اول پطرس فصل 2 آیه 9). به گفنه پطرس توجه کنید که می گوید برگزیدگان خدا که به او تعلق دارید. اگر ما به او تعلق داریم آیا بین ما حضور نخواهد داشت؟ ما هرگز حضور خدا را از دست نمی دهیم حتی اگر به بدترین شکل خطا کنیم، ما هرگز به آن شدت گناه نخواهیم کرد که نجات خود را از دست بدهیم، هرگز آنقدر غرق نخواهیم شد که روح القدس را از دست بدهیم. با گناه کردن خدا را عصبانی می کنیم اما هرگز حضور روح القدس را از دست نمی دهیم. ما هرگز حضور واقعی او را از دست نمی دهیم، بلکه ممکن است حضور او را گاهی حس نکنیم.

هر یک از فرزندان خدا گاهی به این حس عدم حضور خدا دچار می شوند، درست مانند صاحبخانه ای که خانه خود را مدتی برای کار ترک کرده است. او خانه را برای همیشه ترک نکرده چون اگر این کار را کرده بود همه وسایل را با خود می برد. اما وسایل خانه سر جای خود هستند، آیا این بدان معنی نیست که او دوباره باز می گردد؟ هر ایمانداری می داند که گاهی دوران سخت روحانی وجود دارد، زمان هایی که شاید خداوند در حال آزمایش ایمان ماست. آیا او ما را از بین شعله های پاک کننده سختی ها نمی گذراند تا پاک تر و خالص تر شویم (ایوب فصل 23 آیه 10، اول پطرس فصل 1 آیه 7)؟

نتیجه بودن در حضور خدا شادی و سرور است! خیلی از مسیحیان غمگین و افسرده هستند، برای اینکه حس حضور خدا را ندارند. معاشرت با خدا برای کسانی که با ایمان و اطاعت از او زندگی می کنند شیرین است، اما این معاشرت شیرین که نتیجه اطاعت و اعتماد به خداست یک احساس گذرا نیست. این معاشرت از ما مخصوصا در زمان سختی ها محافظت می کند «نبايد غمگين باشيد، بلكه بايد جشن بگيريد و شاد باشيد، بخوريد و بنوشيد و از خوراک خود به فقرا بدهيد. اين شادی خداوندی، مايه قوت شما خواهد بود!» (نحمیا فصل 8 آیه 10). یعقوب، برادر عیسی مسیح، می نویسد «برادران عزيز، وقتی مشكلات و آزمايشهای سخت از هر سو بر شما هجوم می‌آورند، بسيار شاد باشيد» (یعقوب فصل 1 آیه 2) چون سختی ها ایمان و صبر بوجود می آورند. وقتی در سختی ها صبر و تحمل می کنیم به خودمان ودیگران ثابت می کنیم که ایمان ما واقعی است، حس حضور خداوند در ما افزایش پیدا می کند و باعث شادی ما می شود.

داوود از شادی و لذتی صحبت می کنند که فقط پرهیزکاران آن را درک می کنند(مزامیر فصل 16 آیه 11) – این شادی فقط مقدمه و ذره ای از شادی جاودانی و بزرگتری است که زمان بازگشت دوباره مسیح و ملاقات با او تجربه خواهیم کرد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

در حضور خدا بودن یعنی چه؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries