settings icon
share icon
سوال

من چطور می توانم خود را برای ازدواج آماده کنم؟

جواب


آماده شدن یکنفر برای ازدواج کتاب مقدسی مثل آماده شدن برای هر مرحله ای از زندگیست. اصولی هست که باید به همه ابعاد زندگی ما بعنوان یک ایماندار با تولد تازه حکومت کنند. «خداوند را كه خدای توست، با تمام قلب و جان و عقل خود دوست داشته باش» (متی فصل 22 آیه 37). این فرمان را نباید سرسری گرفت بلکه باید مرکزیت زندگی یک ایماندار باشد. عمل کردن به این فرمان باعث می شود تا در زندگی تمرکز بر روی خداوند و کلامش را با تمام دل و جان انتخاب کنیم به گونه ای که افکار و روح ما پر از چیزهایی شوند که باعث خشنودی او می شود.

رابطه ای که ما با خدا از طریق عیسی مسیح داریم همه روابط دیگر ما را تعیین می کند. رابطه ازدواج براساس الگوی رابطه مسیح و کلیساست (افسسیان فصل 5 آیه های 22-33). همه ابعاد زندگی ما باید بر اساس عمل به دستورات خدا باشد. اطاعت ما از خدا و کلام او ما را مجهز می کند تا نقشی که خدا در ازدواج و در زندگی به ما داده است به کمال برسانیم. و نقش هر ایمان دار تولد تازه یافته این است که خدا را در همه ابعاد ستایش کنیم (اول قرنتیان فصل 10 آیه 31).

برای اینکه خود را برای ازدواج آماده کنیم، سزاوار زندگی کردن در مسیح باشیم، و با خدا از طریق کلامش ارتباط صمیمی برقرار کنیم (دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 16-17)، باید در همه ابعاد زندگی تمرکز اصلی خود را بر روی اطاعت از خداوند قرار دهیم. البته نقشه ساده ای برای یادگیری زندگی همراه با اطاعت از خدا وجود ندارد. این یک انتخاب است که ما باید امور این دنیا را کنار گذاشته، مسیح را دنبال کنیم. راه رفتنی که شایسته مسیح است این است که روز به روز، و دقیقه به دقیقه با فروتنی از تنها راه، تنها راستی و تنها حیات اطاعت کنیم. این شرایطی است که هر ایمانداری لازم دارد تا خود را برای دریافت هدیه عظیمی که ما آنرا ازدواج می خوانیم، مهیا سازد.

کسی که از نظر روحانی بالغ است و زندگی خدا پسندانه دارد بیش از هر کس دیگری آماده ازدواج است. لازمه ازدواج تعهد، علاقه، فروتنی، محبت و احترام است. این خصوصیات بیشتر در کسی که رابطه نزدیک با خدا دارد دیده میشوند. در حالیکه خود را برای ازدواج آماده می کنید، تمرکزتان روی این باشد که به خدا اجازه بدهید تا شما را شکل داده به زن و مردی که می خواهد تبدیل کند (رومیان فصل 12 آیه های 1-2). اگر شما خود را به او بسپارید و از او اطاعت کنید، او شما را قادر می سازد که در زمان مناسب برای ازدواج آمادگی داشته باشید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

من چطور می توانم خود را برای ازدواج آماده کنم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries