settings icon
share icon
سوال

چرا مشاوره قبل از ازدواج مهم است؟

جواب


مشاوره قبل از ازدواج معمولا بر عهده کشیش کلیسای محلی است، گرچه می تواند توسط یکی از کارکنان کلیسا، زوج های مسن کلیسا و یا توسط یک مشاور مسیحی نیز انجام شود. برخی از کشیشان تا زمانیکه نامزدها دوره های مشاوره ای را پشت سر نگذارند، مراسم ازدواج را برگزار نمی کنند. کشیشان از برکات وهمچنین چالش های ازدواج مطلع هستند و خواهان یک ازدواج موفق برای یک زوج می باشند. آنها مشاوره قبل از ازدواج را بخش مهمی از فرایند کمک به زوج هایی می دانند که در آستانه پیمان زناشویی هستند تا بتوانند با چشمان باز و مجهز به یک اتحاد قدرتمند برسند و از آن محافظت کنند.

پولس در دستورعمل هایی که در رابطه با جایگاه کشیشی به تیطوس می دهد، به او می گوید که چگونه دیگران را برای آموزش دادن به نسل جوان آماده کند (تیطوس فصل 2 آیه های 1-6). ماهیت این مشاوره، تعلیم حقیقت و معیارهای کتاب مقدسی برای ارتباط با دیگران است؛ و اهمیت ویژه ای در مشاوره قبل از ازدواج دارد. ما نمی توانیم از چیزی که نمی دانیم استفاده کنیم، و بزرگسالی هم تضمینی برای بالغ شدن نیست. زوجی که در آستانه پیوند زناشویی است باید دیدگاه خداوند درباره ازدواج را بدانند.

مشاوره قبل از ازدواجی که بر اساس اصول کتاب مقدس انجام می شود، نقش و وظایف زن و شوهر را نسبت به هم و فرزندان تشریح می کند (افسسیان فصل 5 آیه 22 – فصل 6 آیه 4؛ کولسیان فصل 3 آیه های 18-21). مشاوره قبل از ازدواج یک روش بسیار عالی برای رفع سوء تعبیرها در مورد ازدواج و اهداف آن است، و تفاوت بین معیارهای خدا با معیارهای دنیوی را مشخص می کند. کشیش، بزرگان کلیسا یا مشاوری که کار مشاوره قبل از ازدواج را انجام می دهد حتما باید در عقایدش راسخ باشد و ازدواج و روابط خانوادگی خودش نیز از ثبات و امنیت برخوردار باشد (اول تیموتائوس فصل 3 آیه های 4-5، تیطوس فصل 1 آیه 7)، و بر اساس دستورات کتاب مقدس زندگی کنند. چنین مشاوری آماده است تا دیدگاه خداوند را بدون هیچ ابهام و تردیدی ابلاغ کند.

مشاوره قبل از ازدواج فضای بسیار خوبی را نیز برای طرح مسائلی فراهم می کند که ممکن است آن زوج هرگز به آنها فکر نکرده باشند، مسائلی مانند مدیریت امور مالی، تقسیم وظایف و کارهای خانه، برنامه ریزی و مدیریت تعطیلات، برنامه آنها برای تربیت فرزندان احتمالی در آینده، و این گونه موارد. مشاور ازدواج همچنین به یک زوج کمک می کند که زندگی زناشویی والدین خود را هم بررسی کنند و به این نتیجه برسند که چه چیزهایی از زندگی زناشویی آنها را تقلید خواهند کرد و چه چیزهایی از آن را در زندگی مشترک خود انجام نخواهند داد.

مشاوره درست و کتاب مقدسی ازدواج بر روی زوج هایی که توانایی حل مشکلات خود را دارند با زوج هایی که به دنبال معیارهای و راهنمایی های دنیوی برای حل مشکلات هستند، تاثیر متفاوتی دارد. عروس و داماد آینده باید مشاوره قبل از ازدواج را با نیت پیروی از الگوی الهی ازدواج انجام دهند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا مشاوره قبل از ازدواج مهم است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries