settings icon
share icon
سوال

اگر زوجی قبل از ازدواج صاحب فرزند شوند آیا مجبور به ازدواج خواهند بود؟

جواب


رابطه جنسی قبل از ازدواج به اندازه ای در جوامع امروز عادی و رایج شده که حتی بسیاری از مسیحیان نیز آن را گناه به حساب نمی آورند. فرهنگ ما فرض را بر این می گذارد که مردم خیلی صبور و خویشتن دار نیستند تا زمان ازدواج صبر کنند، بنابراین رابطه جنسی بعد از ازدواج غیرواقعی و نشدنی است. کلام خدا تغییر نخواهد کرد و کتاب مقدس به ما گفته که رابطه جنسی خارج از ازدواج یک عمل غیراخلاقی است (متی فصل 15 آیه 19، اول قرنتیان فصل 6 آیه 9 و 13، اول قرنتیان فصل 7 آیه 2، دوم قرنتیان فصل 12 آیه 21، غلاطیان فصل 5 آیه 19، افسسیان فصل 5 آیه 3).

کسی که به عیسی مسیح ایمان می آورد و دوباره متولد می شود دیگر به خودش تعلق ندارد. اول قرنتیان فصل 6 آیه های 18 تا 20 می گوید، «به همين دليل است كه می‌گويم از زنا فرار كنيد. هيچ گناهی تا به اين اندازه، بر بدن اثر شوم نمی‌گذارد. وقتی مرتكب اين گناه می‌شويد، به بدن خود صدمه می‌زنيد. آيا هنوز نمی‌دانيد كه بدن شما، مسكن روح‌القدس می‌باشد كه او را خدا به شما عطا كرده است؟ آيا نمی‌دانيد كه روح‌القدس در وجود شما زندگی می‌كند؟ پس بدن شما، از آن خودتان نيست! خدا شما را به بهايی گران خريده است، پس تمام اعضای بدن خود را برای نشان دادن جلال و عظمت خدا به کار ببريد، چون او صاحب بدن شماست».

حتی اگر برنامه های خدا برای ازدواج، رابطه جنسی و خانواده را نادیده بگیریم، این جور رابطه های خارج از ازدواج باعث به وجود آمدن مشکلات جسمی و روحی می شوند مانند: غمگین کردن روح القدس (افسسیان فصل 4 آیه 30) ، احساس گناه، شرمندگی، از دست دادن حس احترام به خود و دیگران، جدایی بین خانواده ها و مسیحیان، نمونه و سرمشق خوبی نبودن، درد و رنج برای همسر آینده، بارداری های ناخواسته، سقط جنین، بیماری های جنسی. خداوند رابطه جنسی را برای تعهد و لذت از پیوند زناشویی بین زن و شوهر قرار داد. رابطه جنسی فقط برای لذت بردن (منظور رابطه جنسی خارج از ازدواج است)، باعث آسیب های معنوی می شود و ما را از خدا دور می کند.

هرکسی که این اشتباه را مرتکب شده و قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته و حتی این رابطه به بارداری منتهی شده هم می تواند بخشیده شود. اول یوحنا فصل 1 آیه 9 می گوید، «اما اگر گناهان خود را به او اعتراف نماييم، می‌توانيم اطمينان داشته باشيم كه او ما را می‌بخشد و از هر ناراستی پاک می‌سازد. اين كار خدا كاملاً منصفانه و درست است، زيرا عيسی مسيح برای شستن و پاک كردن گناهان ما، جان خود را فدا كرده است». البته این بدین معنی نیست که می توان پیامدهای آن را از بین برد، بلکه به این معنی است که ما با اعتراف به گناه و توبه از نظر روحی التیام پیدا می کنیم. به این معنی است که از گناه روی گردان می شویم و به عشق و خدمت به عیسی مسیح متعهد خواهیم شد.

مواردی وجود دارند که در آنها ازدواج قبل از اینکه فرزند به دنیا بیاید کار عاقلانه ای است. اگر یک زوج متعهد قبل از ازدوج مرتکب زنا شده و حاصل آن بارداری بوده است، کاری که می تواند این شرایط را برای خانواده و فرزند ساده تر کند این است که قبل از به دنیا آمدن فرزند ازدواج کنند. اما اگر این اتفاق برای یک زوج غیر متعهد بیفتد، ازدواج هم نمی تواند باعث درست شدن شرایط از نظر خدا شود. ازدواج در چنین شرایطی فقط منجر به شکست در پیوند زناشویی خواهد شد. کتاب مقدس دستور ازدواج و یا عدم ازدواج در چنین شرایطی را نمی دهد، گرچه هم پدر و هم مادر هنوز هم در قبال فرزند از همه نظر (عاطفی، معنوی و مالی) مسئول هستند.

هیچ یک از ما با انجام کارهای خوب در نظر خدا بی گناه و پاک نخواهیم شد. ما فقط با ایمان به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده است که نجات پیدا می کنیم. کتاب مقدس می گوید، «زيرا هر كه گناه كند، تنها دستمزدی كه خواهد يافت، مرگ است؛ اما هر كه به خداوند ما عيسی مسيح ايمان آورد، پاداش او از خدا زندگی جاويد است» (رومیان فصل 6 آیه 23). خدا نمی خواهد که ما تلاش کنیم با کارهای خوب در نظر او بی گناه محسوب شویم، او می خواهد ما قلب خود را به او بدهیم. با پیروی و اطلاعت از خداوند، یک زندگی رضایت بخش زمینی و یک زندگی ابدی در بهشت خواهیم داشت.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

اگر زوجی قبل از ازدواج صاحب فرزند شوند آیا مجبور به ازدواج خواهند بود؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries