settings icon
share icon
سوال

چگونه می توانم در دعا کردن مانند یک جنگاور باشم؟

جواب


گرچه عبارت «جنگاور (مبارز) دعا» را در کتاب مقدس نمی توان پیدا کرد، اما جنگاور دعا به کسی گفته می شود که همیشه و به طور مستمر و موثر برای دیگران به روش کتاب مقدسی دعا می کند. بنابراین آنها به درگاه خداوند (متی فصل 6 آیه 9) با قدرت روح القدس (افسسیان فصل 3 آیه 16 ، یهودا فصل 1 آیه 20) و در نام عیسی مسیح (یوحنا فصل 14 آیه 13) دعا می کنند. برای اینکه یک جنگاور دعا بشویم باید مسلح به خداوند وارد میدان جنگ روحانی بشویم و « هميشه دعا كنيد! در دعا از خدا آن چيزهايی را بخواهيد كه مطابق خواست روح‌القدس است» (افسسیان فصل 6 آیه های 10 تا 18).

در حالی که همه مسیحیان باید جنگاور دعا باشند، عده ای نیز هستند که فکر می کنند توانایی خاص و منحصر به فردی دارند و از طرف خدا فراخوانده شده اند تا با دعا کردن خدمت خود را انجام دهند. کتاب مقدس هرگز افرادی را به طور خاص مشخص نکرده که بیشتر و موثرتر از دیگران دعا کنند، اما افرادی وجود دارند که برای اشتیاق و استقامتشان در دعا مشهور هستند. پولس می گوید «برای همهٔ مردم دعا كن؛ از خدا درخواست كن كه بر آنان رحم كند؛ و به سبب آنچه كه برای ايشان انجام خواهد داد، او را شكر كن» (اول تیموتائوس فصل 2 آیه 1) و کسی را از این مطلب معاف نکرده است. همه ایمانداران روح القدس را دارند که در دعا کردن و بازگویی نیازهایشان به آنها کمک می کند (رومیان فصل 8 آیه های 26 تا 27). همه ایمانداران باید در نام عیسی مسیح دعا کنند، به این معنی که او خداوند و نجات دهنده ما است، ما در همه امور به او اعتماد داریم، به شفاعت او نزد پدر ایمان داریم. و اینکه بر طبق خواست پدر زندگی و دعا می کنیم. دعا در نام عیسی مسیح فقط به این معنی نیست که نام او را به دعای خود اضافه کنیم بلکه به این معنی است که با تکیه و تبعیت از خواست او دعا کنیم.

به عنوان یک جنگاور دعا، برای همه چیز شاد هستیم و برای کاری که خدا در زندگی ما و دیگران انجام می دهد قدردان او می باشیم و روح ما با شناخت برکاتی که از او دریافت کرده ایم، روز به روز بیشتر رشد می کند. ما می دانیم که خداوند به ما در همین لحظه فرصت نفس کشیدن داده است (اشعیا فصل 42 آیه 5) ، او گناهان ما را در زمان گذشته، حال و آینده بخشیده است (اول یوحنا فصل 2 آیه 12)، او ما را برای همیشه دوست دارد (افسسیان فصل 2 آیه های 4 تا 7)، ما در بهشت با خدای خود خواهیم بود (اول پطرس فصل 1 آیه های 3 تا 5). سپس قلب های ما سرشار از شادی و آرامش می شوند و از عشق خداوند لبریز خواهند شد و ما این عشق، شادی و آرامش را برای دیگران نیز می خواهیم. بنابراین با دعا کردن در حق دیگران، برای آنها کاری انجام داده ایم.

ما باید یاد بگیریم با خدا زندگی کنیم، بنابراین هر روز به او و راه های او فکر کنیم تا بیشتر فروتن شویم، برای اینکه فروتنی لازمه دعای تاثیرگذار است (دوم تواریخ فصل 7 آیه های 13 تا 15). ما همچنین کتاب مقدس را روزانه مطالعه می کنیم که بفهمیم چه چیزی برای خدا خوشایند است تا یک دعای قابل قبول را ارائه دهیم. یاد می گیریم تا موانع سر راه دعا را برداریم (مرقس فصل 11 آیه 25، اول پطرس فصل 3 آیه 7، اول یوحنا فصل 3 آیه های 21 تا 22) و روح القدس را غمگین نکنیم (افسسیان فصل 4 آیه های 30 تا 32). یا می گیریم که در جنگ روحانی با شیطان هستیم، پس باید برای سلامتی روح خود دعا کنیم تا قدرت و تمرکز خود در دعا برای دیگران را حفظ کنیم (افسسیان فصل 6 آیه های 12 تا 18).

جنگاوران دعا نسبت به خدا، مردم و کلیسا عشق و محبت دارند. بنابراین، همیشه دعا می کنیم و ایمان داریم که خدا به دعای ما براساس خواست خود و در زمان مناسب خود پاسخ می دهد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه می توانم در دعا کردن مانند یک جنگاور باشم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries