settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره کنترل جمعیت چه می گوید؟

جواب


کتاب مقدس حرفی درباره کنترل جمعیت نزده است. در عوض، به انسان گفته شده که باور و زیاد شود (پیدایش فصل 1 آیه های 22 و 28). مزامیر فصل 127 آیه های 3 تا 5 به ما می گوید، فرزندان هدايايی هستند از جانب خداوند. آنها پاداشی هستند كه خداوند به انسان می‌دهد.

جمعیت جهان تا به امروز که این مقاله را می خوانید، تقریبا 7.1 میلیارد نفر می باشد. مساحت ایالت تگزاس در ایالات متحده تقریبا 7.5 تریلیون فوت مربع است. این یعنی از نظر تئوری می توان همه انسان های جهان را در ایالت تگزاس جا داد و هر فرد حدود 1056 فوت مربع فضا برای خودش خواهد داشت (4224 فوت مربع برای یک خانواده چهار نفره)! ممکن است بگویید که مشکل تعداد افراد نیست، بلکه کمبود منابع حیاتی (مانند آب و غذا و غیره) و امکان توزیع این منابع بین انسان ها است.

اگر همه مردم جهان را بتوان در ایالت تگزاس جا داد، پس تصور کنید که چه مقدار فضای زندگی برای آنها در کل ایالات متحده وجود دارد. در این صورت، آنها می توانند فضای کافی برای زندگی داشته باشند و به آب، زمین زراعی، جاده و دیگر زیربناها دسترسی داشته باشند.

البته مکان هایی در ایالات متحده وجود دارند که غیر قابل سکونت می باشند. با این حال، مکان های زیادی در دنیا وجود دارند که دارای زمین زراعی و آب آشامیدنی می باشند. در واقع ، نیازی به کنترل جمعیت نیست.

کسانی که طرفدار کنترل جمعیت هستند معمولا از روش های غیر اخلاقی و غیرخداپسندانه مانند سقط جنین، مرگ آسان، و عقیم سازی اجباری برای کنترل جمعیت حمایت می کنند. کارهایی مانند سقط جنین کاملا مخالف آموزش کتاب مقدس درباره تقدس زندگی انسان است. طرفداران کنترل جمعیت سیاست هایی در پیش می گیرند که مشکل را ازدیاد جمعیت جهان جلوه دهند، در صورتی که مشکل اصلی مورد بی توجهی قرار می گیرد.

مشکل جهان و انسان نه جمعیت جهان و نه منابع حیاتی آن است، بلکه مشکل اصلی گناه است. انسان های مغرور، گناهکار و تشنه قدرت از مخلوقات خداوند سوء استفاده کرده اند. برنامه خداوند برای انسان تسلط بر مخلوقات او بود (پیدایش فصل 1 آیه 26). انسان باید خدمتگزار زمین می شد، اول قرنتیان فصل 4 آیه 2 اضافه می کند که «مهمترین وظيفهٔ يک خدمتگزار اينست كه دستورات اربابش را به طور كامل اجرا كند». متاسفانه، حکومت های فاسد به جای اینکه خدمتگزار قابل اعتمادی برای استفاده از منابع یک کشور باشند، دست به احتکار غذا، سوء مدیریت منابع و حرام کردن پول های فراوان می زنند و توجهی به معیشت مردم خود ندارند. شرکت های بزرگ نیز سعی می کنند تا کنترل بیشتری بر روی تهیه مواد غذایی داشته باشند و بیشتر به فکر سود خودشان هستند تا منفعت مردم.

راه حل کتاب مقدسی برای «جمعیت بیش از اندازه جهان»، کنترل جمعیت نیست. بلکه دوست داشتن مردم و تامین نیازهای آنهاست (نگاه کنید به مرقس فصل 12 آیه 31). طمع، حرص قدرت و حماقت منجر به سوء مدیریت منابع و در نتیجه رنج کشیدن میلیون ها انسان شده است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره کنترل جمعیت چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries