settings icon
share icon
سوال

آیا پاپ فعلی و یا پاپ بعدی، همان ضدمسیح (دجال) هستند؟

جواب


فرضیات زیادی درباره هویت ضدمسیح وجود دارد. یکی از قربانیان این فرضیات "پاپ" رهبر کلیسای کاتولیک رم است. در زمان اصلاحات پروتستان، مارتین لوتر و عده دیگر از اصلاح گران متقاعد شده بودند که پاپ آن زمان همان ضدمسیح بود. پاپ ژان پل دوم و بندیکت شانزدهم معمولا به عنوان ضد مسیح شناخته می شدند. و پاپ جدید، فرانسیس اول، که احتمالا همین فرضیه در مورد او نیز وجود دارد. چرا اینگونه است؟ آیا مطلبی در کتاب مقدس هست که نشان دهنده یک پاپ به عنوان ضد مسیح است؟

فرضیات در مورد اینکه احتمالا پاپ همان ضد مسیح است، عمدتا هول محور آیه 9 از فصل 17 کتاب مکاشفه می چرخد که اهریمن آخر زمان را به زنی که سوار بر یک هیولا است تشبیه می کند، "حالا خوب فكر كن! هفت سر او، نشانهٔ شهرهای مخصوصی است كه روی هفت تپه ساخته شده‌اند، و اين زن در آنجا خانه دارد". در زمان باستان، شهر رم به "شهر هفت تپه" معروف بود، برای اینکه هفت تپه مشخص و مهم دور شهر را گرفته بود. بنابراین احتمالا افکار به این سمت می روند که موضوع ربطی به شهر رم دارد. پس اگر شبکه اهریمنی و شرارت آخر زمان به نوعی به رم ارتباط دارد بنابراین نیاز به تفکر زیادی برا درک این موضوع نیست که احتمالا این موضوع ربطی به کلیسای کاتولیک رم داشته باشد. متون متعددی در کتاب مقدس هستند که "ضدمسیح" را فردی معرفی می کند که رهبری جنبش ضد مسیح در آخر زمان را به عهده دارد. (دانیال فصل 9 آیه 27، دوم تسالونیکیان فصل 2 آیه های 3 تا 4، مکاشفه فصل 13 آیه های 5 تا 8). بنابراین، اگر شبکه شرارت آخر زمان در رم قرار داشته باشد و توسط یک فرد رهبری می شود پس پاپ می تواند یکی از نامزدها باشد.

با این وجود، خیلی از مفسران کتاب مقدس می گویند که آن زن نمی تواند کلیسای کاتولیک رم باشد و هفت تپه هم نمی تواند به شهر رم اشاره داشته باشد. آنها می گویند که مکاشفه فصل 17 و 18، شهر بابل (شهر باستانی بابل در نزدیکی بغداد امروزی قرار داشت) را به عنوان زن سوار بر حیوان معرفی می کند. به علاوه ، آیه 10 به روشنی می گوید که هفت تپه نماد هفت پادشاه است، "پنج تن از آنان از بين رفته‌اند، ششمی فعلاً سلطنت می‌كند و هفتمی نيز به زودی می‌آيد" (مکاشفه فصل 17 آیه 10). پس این نمی تواند به هفت تپه رم اشاره کرده باشد. بلکه، این مطلب اشاره به هفت امپراطوری جهان دارد که توسط هفت پادشاه اداره می شوند. در زمان کتاب مکاشفه، امپراطوری مصر، آشور، بابل، هخامنشی و یونان وجود داشته اند. امپراطوری رم حکومت فعلی آن زمان بود و دیگری امپراطوری ضدمسیح است که هنوز برقرار نشده است.

ضد مسیح هر کسی که هست، دانستن این موضوع مهم است که نسبت به ظهور او آگاه باشیم و بدانیم که چطور او وکسانیکه روح و ذات او را دارند شناسایی کنیم. اول یوحنا فصل 4 آیه های 2 تا 3 به ما می گوید "برای پی بردن به اين كه پيغام ايشان از جانب روح خداست يا نه، بايد از ايشان بپرسيد كه آيا ايمان دارند كه عيسی مسيح، فرزند خدا واقعاً انسان شد يا نه. اگر ايمان داشته باشند، در اين صورت پيغام ايشان از جانب خداست. در غير اين صورت، آن پيغام از سوی خدا نيست، بلكه از جانب دجّال است، يعنی آن دشمن مسيح، كه شنيده‌ايد بزودی می‌آيد، و دشمنی او با مسيح از هم اكنون در جهان آشكار است". پاپ فرانسیس اول قبول دارد که عیسی مسیح در جسم انسان از سوی خدا آمد (نگاه کنید به اول یوحنا فصل 4 آیه 2). در حالیکه ما در موارد متعددی با پاپ فرانسیس اول در مورد آیین کاتولیک مخالفیم اما نظر او در مورد شخص عیسی مسیح درست و بر اساس کتاب مقدس است. بنابراین باور این موضوع مشکل است که پاپ فرانسیس اول همان "ضدمسیح" است. با وجود اینکه معتقدیم، یک پاپ می تواند"ضدمسیح" باشد اما کتاب مقدس اطلاعات مشخص و کاملی درباره ضدمسیح نداده تا ما اجازه داشته باشیم متعصبانه به این موضوع نگاه کنیم. این امکان بسیار زیاد است که پاپ آینده همان "ضدمسیح" و یا معلم دروغین او باشد (مکاشفه فصل 13 آیه های 11 تا 17).اگر چنین باشد، پاپ آینده با انکار "ظهور مسیح در جسم انسان" بطور واضح قابل تشخیص است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا پاپ فعلی و یا پاپ بعدی، همان ضدمسیح (دجال) هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries