settings icon
share icon
سوال

داشتن رابطه شخصی با خدا به چه معناست؟

جواب


داشتن رابطه شخصی با خدا از لحظه ای شروع می شود که پی به نیازمان به او می بریم، قبول می کنیم که گناهکار هستیم، و در ایمان، عیسی مسیح را به عنوان نجات دهنده می پذیریم و دریافت می کنیم. خدا، پدر آسمانی ما همیشه اشتیاق داشته است که به ما نزدیک باشد و با ما رابطه داشته باشد. پیش از آنکه آدم در باغ عدن گناه کند (پیدایش فصل 3)، هم او و هم حوا رابطه شخصی و صمیمانه ای با خدا داشتند. آنها در باغ عدن با او راه می رفتند و مستقیماً با او صحبت می کردند. به خاطر گناه انسان، ما از خدا جدا شده و رابطه ما با او قطع شد.

آنچه که خیلی از مردم نمی دانند، متوجه نمی شوند، و اهمیت نمی دهند این است که عیسی شگفت انگیزترین هدیه را به ما داد، یعنی فرصت اینکه در صورت توکل به او ابدیت را با خدا سپری کنیم. «زيرا هر كه گناه كند، تنها دستمزدی كه خواهد يافت، مرگ است؛ اما هر كه به خداوند ما عيسی مسيح ايمان آورد، پاداش او از خدا زندگی جاويد است» (رومیان فصل 6 آیه 23). خدا در شخص عیسی مسیح انسان شد تا گناهان ما را برداشته، کشته شود، و سپس دوباره زنده شود، و پیروزی اش را بر گناه و مرگ ثابت کند. «بنابراين، چون به عيسی مسيح تعلق داريم، هيچ محكوميت و مجازاتی در انتظار ما نيست» (رومیان فصل 8 آیه 1). اگر ما این هدیه را بپذیریم، مقبول خدا شده ایم و می توانیم با او رابطه داشته باشیم.

کسانیکه رابطه شخصی با خدا دارند، او را در زندگی روزانه خود می گنجانند. به درگاه او دعا می کنند، کلام او را می خوانند و بر روی آیه های آن تفکر می کنند تا بهتر او را بشناسند. آنها برای خرد و حکمت دعا می کنند، که با ارزش ترین دارایی می باشد (یعقوب فصل 1 آیه 5). آنها در نام عیسی مسیح از خدا درخواست می کنند (یوحنا فصل 15 آیه 16). عیسی مسیح تنها کسی است که بقدری ما را دوست دارد که جان خود را برای ما فدا کرد (رومیان فصل 5 آیه 8)، و تنها کسی است که رابطه قطع شده بین ما و خدا را دوباره وصل می کند.

روح القدس به عنوان مشاور ما به ما داده شده است. «اگر مرا دوست داريد، آنچه می‌گويم اطاعت كنيد. و من از «پدرم» درخواست خواهم كرد تا پشتيبان و تسلی‌بخش ديگری به شما عطا نمايد كه هميشه با شما بماند. اين پشتيبان و تسلی‌بخش همان روح القدس است كه شما را با تمام حقايق آشنا خواهد كرد. مردم دنيا به او دسترسی ندارند، چون نه در جستجوی او هستند و نه او را می‌شناسند. ولی شما در جستجوی او هستيد و او را می‌شناسيد، چون او هميشه با شماست و در وجودتان خواهد بود» (یوحنا فصل 14 آیه های 15-17). عیسی این را پیش از مرگش گفت، و بعد از مرگش روح القدس برای تمام کسانی که مشتاقانه به دنبال دریافتش بودند در دسترس قرار گرفت. او آن کسی است که در قلوب ایمانداران زندگی می کند و هرگز ترکشان نمی کند. او به ما مشورت می دهد، حقایق را تعلیم می دهد، و قلبهایمان را دگرگون می کند. بدون این روح القدس خداوند، ما این توانایی جنگ بر ضد بدی و وسوسه را نداریم. اما از آنجاییکه او را داریم، شروع به آوردن ثمره می کنیم که این ثمره در نتیجه آن است که اجازه می دهیم روح القدس ما را در کنترل خود بگیرد و این ثمره عبارت است از: محبت، خوشي، آرامش، صبر، مهرباني، نيکويي، وفاداري، فروتني و خويشتنداري (غلاطیان فصل 5 آیه های 22-23).

رابطه شخصی با خدا آنقدر هم که فکر می کنیم سخت نیست، و هیچ فرمول اسرار آمیزی برای ایجاد این رابطه وجود ندارد. به محض اینکه ما فرزندان خدا می شویم، روح القدس را دریافت می کنیم، روح القدسی که کار خود برای دگرگون کردن قلبهای ما را آغاز می کند. باید بی وقفه دعا کنیم، کتاب مقدس را بخوانیم، و به کلیسایی که به کتاب مقدس ایمان دارد ملحق شویم؛ تمام این چیزها به ما کمک می کند که از لحاظ روحانی رشد کنیم. توکل به خدا در زندگی روزانه و ایمان داشتن به اینکه او نگهدارنده ماست، روش برقراری رابطه با اوست. اگرچه ممکن است تغییرات را فورا نبینیم، اما آنها را در طول زمان خواهیم دید و تمام حقایق برایمان روشن خواهند شد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

داشتن رابطه شخصی با خدا به چه معناست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries