settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره کودک دوستی (پدوفیلیا) چه می گوید؟

جواب


در کتاب مقدس اشاره مستقیم به کودک دوستی نشده است. اما قوانین متعدی در آن وجود دارند که قطعا در مورد این گناه کاربرد دارند. یکی از این اصول در مورد زنا می باشد. واژه زنا در زبان یونانی و عبری هر دو به یک معنی هستند. کلمه یونانی آن پورنیا است که کلمات انگلیسی پورنو و پورنوگرافی از آن گرفته شده اند. این کلمه در کتاب مقدس به هر نوع رابطه جنسی نامشروع اشاره می کند و می تواند شامل عمل زشت و نفرت انگیز کودک دوستی نیز باشد – این کار می تواند شامل جمع آوری و خرید و فروش شرم آور عکس های کودکان هم باشد. کسانی که درگیر این نوع پورنوگرافی می باشند، در نهایت از تماشاگر عکس و فیلم به انجام این عمل شنیع روی می آورند و آسیب های فجیعی به کودکان وارد می کنند. زنا در گروه شهوات جسمانی قرار دارد (غلاطیان فصل 5 آیه های 16 تا 21) و از قلب کسی سرچشمه می گیرد که از خداوند دور است (مرقس فصل 7 آیه های 21 تا 23).

کودک بازها بی عاطف و بی رحم هستند (رومیان فصل 1 آیه 31، دوم تیموتائوس فصل 3 آیه 2). عبارت بی عاطفه و بی رحم از یک کلمه یونانی به معانی «ستمکار، سنگدل و غیر اجتماعی» به انگلیسی ترجمه شده است. کسی که عاطفه ندارد بر ضد هنجارهای اجتماعی عمل می کند. بدون شک این توضیحات می تواند توصیف یک کودک باز یا همان پدوفایل باشد.

علاوه بر همه اینها، عیسی مسیح قانون و اصلی را در مورد کودکان بیان می کند. عیسی مسیح از کودکان به عنوان مثال استفاده کرد و گفت تا ایمان کسی مانند این کودکان پاک و بی آلایش نشود نمی تواند وارد پادشاهای خدا شود. در عین حال می گوید که کودکان برای خداوند بسیار زیاد اهمیت دارند (متی فصل 18 آیه های 1 تا 14). عیسی مسیح در این متن می گوید: «ولی اگر كسی باعث شود يكی از اين بچه‌های كوچک كه به من ايمان دارند، ايمان خود را از دست بدهد (به کودکان آزار برساند)، بهتر است آن شخص سنگ آسيابی به گردن خود ببندد و خود را به قعر دريا بيندازد» (متی فصل 18 آیه 6). آزار دیدن در زبان یونانی یعنی «باعث لغزش کسی شدن، سنگ جلوی پای کسی انداختن، به گناه واداشتن، و یا باعث سلب ایمان و اعتماد یک شخص شویم».

همه این تعاریف مربوط به «آزار رساندن» در مورد کار نفرت آور کودک بازها کاربرد دارد. البته اصل مربوط به آزار نرساندن به کودکان را می تواند در همه موارد کودک آزاری به کار برد. متی فصل 18 آیه 10 بر ضد هر نوع آزار و اذیت کودکان هشدار می دهد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره کودک دوستی (پدوفیلیا) چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries