settings icon
share icon
سوال

آیا یک مسیحی باید میهن پرست باشد؟

جواب


جواب این سوال به معنای «میهن پرستی» بستگی دارد. این کلمه هم مانند برخی دیگر از کلمات اختلافات جزئی معنایی با هم دارند و اشخاص مختلف به روش های مختلفی از آن استفاده می کنند. به عنوان مثال، ساده ترین معنای میهن پرست بودن این است که کشور خود را دوست داشته باشید. میهن پرستی یک مسیحی تا زمانی اشکال ندارد که عشق به میهن بالاتر از عشق به خدا قرار نگیرد و سنجیده باشد. اما معنای دیگر میهن پرستی این است که یک شخص باید منافع کشور را بالاتر از منافع شخصی و گروهی قرار دهد. میهن پرستی تا این اندازه می تواند به نوعی بت پرستی تبدیل شود، مخصوصا زمانی که عشق یک فرد به کشور خود بالاتر از عشق او به خدا و برنامه خدا برای نجات همه مردم جهان از هر نژاد، زبان و ملیتی (مکاشفه فصل7 آیه 9) قرار می گیرد.

ما مسیحیان می دانیم که باید مطیع حکومت باشیم و به آن احترام بگذاریم (رومیان فصل 13 آیه های 1-7)، حتی اگر آنها قابل احترام نباشند، برای اینکه خداوند آنها را حاکم بر ما قرار داده است. بنابراین به عنوان یک مسیحی ملزم به تبعیت از خدا هستیم و باید شهروند نمونه باشیم، به این معنی که باید مطیع حکومت ها باشیم، از قوانین تبعیت کنیم، مالیات بپردازیم و غیره. با این وجود، وظیفه اصلی و نهایی ما اطاعت از خداوند است. در کشورهایی که هر یک از شهروندان حق رای و مشارکت سیاسی دارند و می توانند بر روی حکومت تاثیر بگذارند یا آن را تغییر دهند، بخشی از یک شهروند خوب بودن رای دادن و تاثیرات مثبت بر روی حکومت است.

میهن پرستی در کشورهایی که مسیحیان نمی توانند در مورد تصمیمات رهبران خود صحبت کنند، کار مشکل تری است. دوست داشتن حکومت های سرکوبگر بسیار مشکل است. با این وجود، ما مسیحیان همچنان موظفیم برای رهبران خود دعا کنیم (اول تیموتائوس فصل 2 آیه های 1-4). خداوند فرمانبرداری ما را گرامی می دارد، و در زمان خودش، رهبرانی که از او رویگردان شدند را داوری خواهد کرد.

آیا یک مسیحی باید میهن پرست باشد؟ در حد معقول بله. وفاداری، عشق و فرمانبرداری یک مسیحی در نهایت فقط باید نسبت به خداوند باشد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا یک مسیحی باید میهن پرست باشد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries