settings icon
share icon
سوال

چگونه بر اعتیاد به پورنوگرافی اینترنتی غلبه کنم؟ آیا اعتیاد به پورنوگرافی را می توان شکست داد؟

جواب


مطالعات نشان داده که اصطلاحات مربوط به پورنوگرافی بیشترین موارد ثبت شده در موتورهای جستجوی اینترنت هستند. هر روز میلیون ها نفر مطالب پرنوگرافی را در اینترنت جستجو می کنند. تصاویر تاثیرگذار پورنوگرافی در اینترنت بسیار اعتیادآور است. بسیاری از مردان و زنان در دام پونوگرافی اینترنتی افتاده اند و در نهایت به آن اعتیاد پیدا کرده اند. نتیجه آن، شهوت غیرقابل کنترل و عدم توانایی لذت جنسی واقعی با همسر خود می شود و در اکثر موارد، فرد دچار احساس گناه و ناامیدی خواهد شد. پورنوگرافی دلیل اول تجاوز جنسی و انحراف جنسی است. مهمتر از همه این که، پونوگرافی بی حرمتی به خداوند است، بنابراین گناه می باشد پس باید به آن اعتراف کنیم و بر آن غلبه نماییم.

دو جنبه اساسی برای غلبه بر اعتیاد به پورنوگرافی در اینترنت وجود دارد: روحانی و عملی. از نظر روحانی، پرنوگرافی گناه است و خداوند از ما می خواهد تا بر آن غلبه کنیم و ما را قادر به انجام آن هم خواهد کرد. اولین گام این است که از ایمان واقعی خود به عیسی مسیح به عنوان نجات دهنده اطمینان حاصل کنیم. اگر اطمینان ندارید، لطفا به مقالات ما در مورد نجات و بخشش مراجعه کنید. بدون دریافت نجات از طریق عیسی مسیح، امکان ندارد بتوانیم به صورت واقعی و همیشگی بر پورنوگرافی پیروز شویم. «جدا از من هيچ كاری از شما ساخته نيست» (یوحنا فصل 15 آیه 5).

اگر شما یک ایماندار به مسیح هستید و با اعتیاد به پورنوگرافی دست و پنجه نرم می کنید، باید بدانید که امید کمک برای شما وجود دارد! قدرت روح القدس در اختیار شما قرار دارد (افسسیان فصل 3 آیه 16). بخشش خداوند برای شما وجود دارد (اول یوحنا فصل 1 آیه 9). قدرت دگرگون کننده کلام خدا در اختیار شماست (رومیان فصل 12 آیه های 1 تا 2). چشم و ذهن خود را به خداوند اختصاص دهید و متعهد کنید (اول یوحنا فصل 2 آیه 16). از خدا بخواهید تا به شما قدرت دهد و کمک کند تا بر پورنوگرافی غلبه کنید (فیلیپیان فصل 4 آیه 13). از خدا بخواهید تا از شما در برابر پورنوگرافی حفاظت کند (اول قرنتیان فصل 10 آیه 13) ، و ذهن شما را با چیزهایی پر کند که برای او خوشایند هستند (فیلیپیان فصل 4 آیه 8). اینها همگی درخواست هایی هستند که خداوند به آنها احترام می گذارد و پاسخ می دهد.

ابزار متعددی برای مبارزه با پورنوگرافی وجود دارند. برنامه بسیار جالبی در سایت www.PureOnline.com وجود دارد. فیلترهای بسیار خوبی وجود دارند که با نصب آنها می توانید جلوی دسترسی به این سایت ها را بگیرید، سایت www.BSafeOnline.com یکی از این فیلترها می باشد. یک ابزار بسیار جالب دیگری وجود دارد که در سایت www.X3Watch.com قابل دسترسی است، این برنامه فعالیت های اینترنتی شما را زیر نظر می گیرد و گزارش این فعالیت ها را برای افرادی که شما تعیین می کنید می فرستد. شما اگر بدانید که گزارش فعالیت های شما به کشیش، والدین، دوستان و یا حتی همسر شما فرستاده می شود، در نتیجه وسوسه شما برای بازدید از آن سایت ها به میزان بسیار زیادی کم خواهد شد.

ناامید نشوید، اعتیاد به پورنوگرافی اینترنتی یک گناه غیر قابل بخشش نیست. خداوند شما را خواهد بخشید. این اعتیاد یک گناه غلبه ناپذیر نیست. خداوند شما را قادر خواهد ساخت تا بر آن پیروز شوید. ذهن و چشم خود را به خداوند متعهد کنید. ذهن خود را فقط از کلام خدا پر کنید (مزامیر فصل 119 آیه 11). هر روز در دعا از او کمک بخواهید تا ذهن شما را با حقیقت پر کند و جلوی ورود افکار و تمایلات ناخواسته را به ذهن شما بگیرد. روش های کاربردی عنوان شده را به کار ببرید تا خودتان را مسئول و متعهد سازید؛ و دسترسی اینترنتی به این سایت ها را بلاک کنید.« حال، خدا را جلال باد كه قادر است بوسيلهٔ آن قدرت عظيمی كه در ما كار می‌كند، برای ما كارهايی بسيار فراتر از خواست و اميد و فكر ما انجام دهد» (افسسیان فصل 3 آیه 20).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه بر اعتیاد به پورنوگرافی اینترنتی غلبه کنم؟ آیا اعتیاد به پورنوگرافی را می توان شکست داد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries