settings icon
share icon
سوال

تفاوت بین نژادها از کجا آغاز شد؟

جواب


کتاب مقدس آغاز نژادهای مختلف و یا علت رنگ پوست انسانها را بطور مشخص توضیح نمی دهد. در واقع فقط یک نژاد وجود دارد و آن نژاد انسان است. در بین نژاد انسان تفاوت رنگ پوست و دیگر خصوصیات فیزیکی وجود دارد. بعضی حدس می زنند که وقتی خدا زبانهای مردم را در موقع ساختن برج بابل مغشوش کرد (پیدایش فصل 11 آیه های 1 تا 9)، اختلاف بین نژادها را هم بوجود آورد. امکان دارد که خدا تغییر ژنتیک را در انسانها بوجود آورد تا بتوانند در محیط زیستهای مختلف دوام بیاورند، مثلا پوست تیره تر آفریقایی ها آنها را مجهز می کند که بتوانند در گرمای شدید آفریقا زندگی کنند. بر اساس این دیدگاه، خدا زبانها را مغشوش کرد، و باعث شد که از نظر زبان مجزا شوند و بعد اختلاف ژنتیکی نژادها را بر اساس مکان نهایی اقامت هر گروه، خلق کرد. در حالیکه چنین چیزی ممکن است، اما اساس کتاب مقدسی برای این نظر وجود ندارد. نژاد/رنگ پوست انسانها در هیچ جای کتاب مقدس در ارتباط با برج بابل نیامده است.

بعد از ماجرای برج بابل، وقتی زبانهای مختلف بوجود آمدند، گروههایی که به یک زبان حرف می زدند با هم زبانهای خود نقل مکان کردند. با اینکار، خزانه ژنتیکی آن گروه خیلی کم شد چون آن گروه دیگر تمام جمعیت دنیا را در کنار خود نداشت که با آنها ادغام شود. تولید مثل با اقوام نزدیکتر باعث شد، خصوصیات مشخصی در گروههای مختلف بارز تر شوند (همه آن خصوصیاتی که احتمالا در کد ژنتیکی وجود داشتند). با ازدیاد تولید مثل در نسلهای بعدی، خزانه ژنتیکی هر گروه کوچکتر و کوچکتر شد، تا جایی که کسانی که یک نوع زبان داشتند همه ویژگی های مشابه و یا مثل هم پیدا کردند.

توضیح دیگر این است که آدم و حوا دارای ژنهایی بودند که می توانستند تولید فرزندان سیاه، قهوه ای و سفید کنند (و بقیه رنگها مابین این سه رنگ). این مسئله مشابه ازدواج های بین نژادی است که در نهایت فرزندانی با رنگ های متفاوت تولید می کنند. از آنجایی که خدا حتما می خواست انسانها در شکل های مختلف بوجود آیند، پس قابل درک است که خدا به آدم و حوا این توانایی را داد تا بچه های با رنگها متفاوت تولید نمایند. تنها بازماندگان طوفان، نوح و زنش، سه پسر و سه عروسش همه با هم هشت نفر بودند (پیدایش فصل 7 آیه 13). احتمالا عروسهای نوح از نژادهای مختلف بودند. در ضمن امکان دارد که زن نوح هم با نوح از نظر نژاد متفاوت بوده است. ممکن است هر هشت نفر آنها از نژادهای مختلف بودند، که باعث می شد آنها ژن هایی داشته باشند که بچه هایی با نژادهای مختلف تولید کنند. بهرحال مهمترین جنبه این سوال این است که ما همه از یک نژاد هستیم، همه بوسیله یک خدا آفریده شده ایم، و همه برای منظور مشترکی آفریده شده ایم — اینکه خدا را جلال بدهیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

تفاوت بین نژادها از کجا آغاز شد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries