settings icon
share icon
سوال

اگر یک مسیحی در منطقه ای زندگی می کند که کلیسا یا امکان معاشرت با ایمانداران در آنجا وجود ندارد، چه کار باید کند؟

جواب


مناطق زیادی در دنیا هستند که برای زمان و مکان عبادت مسیحیان محدودیت هایی قرار داده اند. در برخی کشورها، عبادت مسیحیان در هر شکلی ممنوع است و حتی برخی از حکومت های سرکوبگر مسیحیان را به جرم ابراز ایمان شان دستگیر و اعدام می کنند. مسیحیانی که در این کشورهای ضد خدا زندگی می کنند باید با وجود اینکه از محیط کلیسا دور هستند، برای رشد ایمانی باید نهایت تلاش خود را بکنند.

در کشورهایی که مسیحیان می توانند کتاب مقدس و جزوه های آموزشی آن را داشته باشند، مطالعه روزانه کتاب مقدس برای آنها الزامی است، مخصوصا زمانی که امکان معاشرت با دیگر مسیحیان وجود ندارد. مطالعه کتاب مقدس و دعای به صورت روزانه بسیار ضروری است. اینترنت در کشورهایی که داشتن کتاب مقدس غیر قانونی است می تواند راه کار مفیدی باشد. وب سایت هایی متعددی به شما امکان دسترسی به کتاب مقدس را می دهد. حتی گروه هایی آنلاینی وجود دارند که می توانید در آنها شرکت کرده و با دیگر ایمانداران ارتباط برقرار نمایید. کانال های رادیویی آموزش کتاب مقدس نیز در سرتاسر جهان وجود دارند حتی اگر آنها مجبور باشند برای فرستادن امواج به نقاط دوردست از موج کوتاه استفاده کنند.

جستجو برای آشنایی با ایمانداران در مناطق ممنوع می تواند آغاز کار گروه های زیرزمینی ایمانداران برای معاشرت، مطالعه کلام خدا و دعا باشد. جنبش کلیساهای خانگی در چین توانسته جامعه ای فعال و قوی از ایمانداران در معرض آزار و اذیت تشکیل دهد. کسانی که در خاورمیانه کلیساهای خانگی تشکیل دادند توانسته اند علاقمندان زیادی در میان ساکنان خارجی انگلیسی زبان این مناطق پیدا کنند. این ایمانداران متعهد هر هفته مکان ملاقات را تغییر می دهند و فقط به صورت شخصی از دیگر ایماندران برای شرکت در کلیسا دعوت می کنند، این ایمانداران توانسته اند در این زمانه خدا ستیز، ایمان خود را به شکل قابل توجهی رشد دهند.

هیچ چیزی نمی تواند فرزند خدا را از عشق خداوند در عیسی مسیح جدا کند (رومیان فصل 8 آیه های 38 تا 39). حتی زمانی که یک مسیحی از دیگر ایمانداران جدا افتاده است، هنوز می تواند رابطه نزدیکی با خداوند داشته باشد و توسط او تشویق و تقویت شود. به ایمانداران موهبتی به نام روح القدس داده شده که درون آنها ساکن می شود (افسسیان فصل 1 آیه های 13 تا 14) ، این تسلی دهنده به ایمانداران در تمامی شرایط خطرناک کمک می کند. تاریخ پر است از داستان ایماندارانی که در سخت ترین شرایط و شکنجه ها همچنان ایمان خود را حفظ کرده اند. قدرت روح القدس درون ایمانداران هرگز نباید دست کم گرفته شود.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

اگر یک مسیحی در منطقه ای زندگی می کند که کلیسا یا امکان معاشرت با ایمانداران در آنجا وجود ندارد، چه کار باید کند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries