settings icon
share icon
سوال

اورشلیم جدید چیست؟

جواب


اورشلیم جدید که خیمه عبادت خدا، شهر مقدس، شهر خدا، شهر آسمانی، شهر مربع (چهارگوش)، اورشلیم آسمانی نیز نامیده می شود در واقع بهشت روی زمین است و در کتاب مقدس در متون متعددی به آن اشاره شده است (غلاطیان فصل 4 آیه 26؛ عبرانیان فصل 11 آیه 10، فصل 12 آیه های 22-24، فصل 13 آیه 14)، اما توضیح کامل آن در مکاشفه فصل 21 آمده است.

در مکاشفه فصل 21 شاهد پایان تاریخ بشر هستیم. همه دوره های تاریخی آمده و رفته اند. عیسی مسیح کلیسا خود را به آسمان برده است (اول تسالونیکیان فصل 4 آیه های 15-17). دوران عذاب سخت (برآشفتگی بزرگ) سپری شده است (مکاشفه فصل 6-18). عیسی مسیح در نبرد آرماگدون (حارمجدون) پیروز شده است (مکاشفه فصل 19 آیه های 17-21). شیطان برای مدت هزار سال پادشاهی مسیح بر روی زمین به زنجیر کشیده شده است (مکاشفه فصل 20 آیه های 1-3). یک معبد جدید و باشکوه در اورشلیم ساخته شده است (حزقیال فصل 40-48). آخرین شورش بر ضد خدا سرکوب شده است، و شیطان مجازات می شود و برای همیشه به دریاچه آتش افکنده شده است (مکاشفه فصل 20 ایه ها 7-10). تخت بزرگ سفید داروری برپاشده و انسان ها داوری شده اند .(مکاشفه فصل 20 آیه های 11-15).

در مکاشفه فصل 21 آیه 1، خداوند آسمان و زمین جدید را می سازد (اشعیا فصل 65 آیه 17، دوم پطرس فصل 3 آیه های 12-13). زمین و آسمان جدید را جایگاه ابدی که محل راستی و عدالت است نیز می نامند (دوم پطرس فصل 3 آیه 13). خداوند پس از خلقت دوباره زمین و آسمان جدید، اورشلیم جدید را آشکار خواهد کرد. یوحنا یک نگاه اجمالی از آن در رویای خود دارد: «شهر مقدسِ اورشليم را ديدم كه از آسمان از جانب خدا پايين می‌آمد. چه منظرهٔ باشكوهی بود! شهر اورشليم به زيبايی يک عروس بود كه خود را برای ملاقات داماد آماده كرده باشد!» (مکاشفه فصل 21 آیه 2). این همان شهری است که ابراهیم با اعتماد کامل به خداوند منتظر آن بود (عبرانیان فصل 11 آیه 10). این همان جایی است که خداوند در آن برای همیشه با فرزندانش خواهد بود (مکاشفه فصل 21 آیه 3). ساکنین این شهر آسمانی دیگر غم و اشکی ندارند (مکاشفه فصل 21 آیه 4).

اورشلیم جدیدی بسیار بزرگ و عظیم خواهد بود. یوحنا درباره یک شهر مکعب مربع 1400 مایلی صحبت می کند (مکاشفه فصل 21 آیه های 15-17). تمامی ابعاد این شهر خیره کننده است. روشنایی آن از جلال خداوند گرفته می شود (مکاشفه فصل 21 آیه 23). بر روی دوازده پایه این شهر نام دوازده شاگرد مسیح نوشته شده بود (مکاشفه فصل 21 آیه 14) که توسط سنگهای قیمتی تزئین شده بودند (مکاشفه فصل 21 آیه های 19-20). این شهر دارای 12 دروازه از جنس مروارید است که نام 12 قبیله اسرائیل روی آن نوشته شده است (مکاشفه فصل 21 آیه های 12 و 21). خیابان ها از طلای خالص خواهند بود (مکاشفه فصل 21 آیه 21).

اورشلیم جدید محل برکات غیرقابل تصور الهی خواهد بود. نفرین زمین قدیمی از بین خواهد رفت (مکاشفه فصل 22 آیه 3). درخت حیات در آنجا خواهد بود و از آن برای درمان قومها استفاده خواهد شد، رودخانه حیات نیز وجود دارد (مکاشفه فصل 22 آیه های 1-2). جایی است که پولس درباره آن می گوید: «اينک خدا می‌تواند با اشاره به لطفی كه توسط عيسی مسيح در حق ما كرده است، عظمت و عمق لطف و محبت خود را به مردم همهٔ قرون و اعصار نمايان سازد»(افسسیان فصل 2 آیه 7). اورشلیم جدید تحقق نهایی وعده های خداوند است. اورشلیم جدید خوبی خداوند است که به طور کامل به نمایش گذاشته خواهد شد.

ساکنان اورشلیم جدید چه کسانی هستند؟ پدر و بره آنجا هستند (مکاشفه فصل 21 آیه 22). فرشتگان دربان دروازه ها هستند (مکاشفه فصل 21 آیه 12). شهر سرشار از فرزندان نجات یافته خداوند خواهد بود. اورشلیم جدید پاک و مقدس خواهد بود، بر خلاف بابل شروری (مکاشفه فصل 17) که با داوری خدا نابود می شود (مکاشفه فصل 18). شروران شهر خود و خداوند شهر خودش را خواهد داشت. شما متعلق به کدام شهر هستید؟ بابل بزرگ یا اورشلیم جدید؟ اگر ایمان دارید که عیسی مسیح برای بخشش گناهان شما جان خود را فدا کرد و از خدا طلب بخشش و نجات کرده اید، پس شهروند اورشلیم جدید خواهید بود. «او به دليل كاری كه مسيح برای ما كرد، ما را از اين مرگ روحانی زنده ساخت و همراه مسيح، عزت و جلال بخشيد. از این رو، اكنون جای ما با مسيح در آسمان است» (افسسیان فصل 2 آیه 6). و «خدا نيز برای شما ميراثی به دور از فساد و آلودگی و تباهی در آسمان نگاه داشته است، يعنی حيات جاويد را» (اول پطرس فصل 1 آیه 4). اگر هنوز به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده ایمان نیاورده اید از شما می خواهیم این کار را انجام دهید. این دعوت و فراخوان، همگانی است: « روح و عروس می‌گويند: «بيا!» هر کس اين را می‌شنود، بگويد: «بيا!» هر كه تشنه است بيايد، و هر کس مايل است بيايد، و از آب حيات به رايگان بنوشد» (مکاشفه فصل 22 آیه 17).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

اورشلیم جدید
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries