settings icon
share icon
سوال

من یک نوایماندار مسیحی هستم. گام بعدی چیست؟

جواب


تبریک! اگر یک نوایماندار هستید، آغاز یک زندگی جدید و ابدی را تجربه کرده اید (یوحنا فصل 3 آیه 16، فصل 10 آیه 10). گناهان شما بخشیده شده اند و به شما فرصت آغاز یک زندگی جدید داده شده است (رومیان فصل 4 آیه 7). شما به یک شادی غیرقابل توصیف و باشکوه دست پیدا کرده اید (اول پطرس فصل 1 آیه های 8 تا 9).

علاوه بر برکت های شگفت انگیز آشنایی با عیسی مسیح، حال ممکن است بپرسید، «خوب قدم بعدی چیست؟». کتاب مقدس اصول مهمی را به کسانی که رابطه با خداوند را آغاز کرده اند، ارائه می دهد:

به عنوان یک نوایماندار، خواندن و مطالعه کتاب مقدس را آغاز کنید. ترجمه ها و نقاط شروع متعددی وجود دارند. از آنجایی که هیچ ترجمه ای کامل نیست، به شما پیشنهاد می کنیم کتاب مقدسی را انتخاب کنید که درک ترجمه آن برای شما آسان باشد و در عین حال به متن اصلی کتاب مقدس وفادار مانده باشد. برای دستیابی و آگاهی از محبوب ترین ترجمه های کتاب مقدس می توانید به سایت های BibleGateway.com یا YouVersion.com مراجعه کنید. پیشنهاد می کنیم از انجیل یوحنا یا هر انجیل دیگری شروع کنید تا با تعالیم و کارهای عیسی مسیح در زمان ماموریت زمینی اش آشنا شوید. مقاله های موجود در سایت GotQuestions.orgنیز به شما کمک می کنند تا پاسخ سوال های کاربردی خودتان درباره خداوند و امور روحانی را پیدا کنید. کتاب مقدس می گوید، «در راه خدمت به خدا سخت بكوش تا او از تو راضی شود و هنگامی كه خدمتت را ارزيابی می‌كند، شرمنده نشوی. سعی كن مفهوم كلام خدا را خوب درک كنی و آن را خوب تعليم دهی » (دوم تیموتائوس فصل 2 آیه 15).

به عنوان یک نوایماندار، دعا کردن را آغاز کنید. دعا یعنی صحبت با خداوند. بسیاری معتقدند دعا حتما باید یک سری از کلمات رسمی باشد که در کلیسا انجام شود. اما کتاب مقدس به ما می گوید بی وقفه و در هر جایی دعا کنید (اول تسالونیکیان فصل 5 آیه 17). به ما دستور داده شده است تا خداوند را شبانه روز پرستش کنیم. اگر می خواهیم خدا را بیشتر بشناسیم باید به طور منظم با او در ارتباط باشیم.

شما می توانید در طی روز از خدا سپاسگزاری کنید، از او بخواهید تا نیازهای روزانه شما را برآورده کند، و برای نیازهای دیگران هم دعا کنید. دعای دسته جمعی همراه با دیگر ایمانداران، تشویق یکدیگر، رفع نیازهای دیگران نیز بسیار اهمیت دارد. برای شکل دعا کردن نیز می توانید از دعای عیسی مسیح در متی فصل 6 آیه های 9 تا 13 ایده بگیرید.

غسل تعمید بگیرید. غسل تعمید نماد زندگی جدید شما در عیسی مسیح و اعلام تعهد شما به او می باشد. حتی عیسی مسیح غسل تعمید گرفت (لوقا فصل 3 آیه های 1 تا 22)، و او از پیروان خود می خواهد که آنها هم غسل تعمید بگیرند. اولین پیروان عیسی مسیح نیز غسل تعمید گرفتند (اعمال رسولان فصل 2 آیه 41).

معمولا رهبران کلیساهای محلی کار غسل تعمید را انجام می دهند. اگر شما مایل به انجام غسل تعمید باشید، کشیش یا رهبر کلیسا بسیار خوشحال می شود که درباره تعمید با شما صحبت کند.

با دیگر مسیحیان معاشرت و دوستی کنید. زندگی مسیحی برای لذت و شادی همراه با دیگران طراحی شده است. عیسی مسیح بیشتر ماموریتش را همراه با 12 شاگرد خود به عنوان نزدیک ترین دوستانش سپری کرد. او از ما هم می خواهد تا با معاشرت و دوستی با یکدیگر زندگی کنیم. عبارت «همدیگر، یکدیگر» 50 مرتبه در آیه های مختلف آمده است و به دوست داشتن، خدمت، تشویق یکدیگر و دعا برای هم اشاره می کند. برای عمل به هر یک از این دستورات باید با دیگر مسیحیان معاشرت کنیم.

معاشرت با دیگر ایمانداران یکی از اهداف کلیسای محلی است. اگر کلیسایی در منطقه شما وجود دارد که کتاب مقدس در آن آموزش داده می شود، جای بسیار خوبی برای ملحق شدن است. اگر در ناحیه ای زندگی می کنید که کلیسا ندارد باید دعا کنید تا خداوند امکان ملاقات با دیگر ایمانداران را برای شما فراهم کند.

به دیگران کمک کنید. وقتی زندگی جدید خود را در مسیح آغاز می کنید، عشقی درون خود احساس خواهید کرد که شما را به سمت کمک به دیگران می کشاند. روح القدس شما را هدایت می کند تا از راه های مختلف به دیگر مسیحیان کمک کنید. ممکن است به نیازمندی در جمع خود کمک کنید، به همسایه خود در کارهای حیاط خانه کمک کنید یا از دوست بیمار خودتان در بیمارستان ملاقات کنید. روح القدس شما را فرا می خواند تا عشق خداوند را نشان دهید (اول یوحنا فصل 3 آیه های 17 تا 18).

با دیگران درباره ایمان خود صحبت کنید. مسیحی شدن یک راز نیست و نباید باشد؛ بلکه جشن زندگی شماست! با هر کسی که مایل است به سخنان شما در مورد مسیح گوش دهد، صحبت کنید. در برخی موارد، مردم به وسیله روش زندگی شما به عیسی مسیح ایمان می آورند. عیسی مسیح درست قبل از اینکه به آسمان صعود کند به شاگردانش دستور داد تا بروند و همه ملت ها را شاگرد او سازند (متی فصل 28 آیه های 18 تا 20). امروز هم مسیحیان فراخوانده شده اند تا ایمان و امید خود به عیسی مسیح را با دیگران به اشتراک بگذارند (اول پطرس فصل 3 آیه های 15 تا 16).

در آخر، این موارد نکاتی بودند که به رشد ایمان تازه شما کمک می کنند؛ این نکات فهرستی از بایدها برای مسیحی شدن یا مسیحی ماندن نیستند. شما از روی لطف خداوند و به وسیله ایمان به عیسی مسیح بدون تکیه بر کارهایی که خودتان انجام می دهید، نجات پیدا کرده اید (افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9). خداوند کاری را در شما آغاز کرده است و قول داده که آن را به پایان برساند (فیلیپیان فصل 1 آیه 6). او در مسیر بلوغ ایمانی به شما برکت بدهد!

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

من یک نوایماندار مسیحی هستم. گام بعدی چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries