settings icon
share icon
سوال

آیا بیشتر مردم به بهشت می روند یا جهنم؟

جواب


عیسی مسیح در یک متن موجز و کوتاه به این پرسش پاسخ داده است: «فقط با عبور از درِ تنگ می‌توان به حضور خدا رسيد. جاده‌ای كه به طرف جهنم می‌رود خيلی پهن است و دروازه‌اش نيز بسيار بزرگ، و عدهٔ زيادی به آن راه می‌روند، و براحتی می‌توانند داخل شوند. اما دری كه به زندگی جاودان باز می‌شود، كوچک است و راهش نيز باريک، و تنها عدهٔ كمی می‌توانند به آن راه يابند» (متی فصل 7 آیه های 13 تا 14).

تنها به کسانی که به عیسی مسیح ایمان می آورند، این حق و امتیاز داده خواهد شد که فرزند خدا شوند (یوحنا فصل 1 آیه 12). بنابراین، هدیه زندگی ابدی تنها از راه ایمان به عیسی مسیح بدست خواهد آمد. عیسی مسیح گفت، «راه منم، راستی منم، زندگی منم. هيچكس نمی‌تواند به خدا برسد مگر به‌وسیلهٔ من» (یوحنا فصل 14 آیه 6). این امتیاز از طریق محمد، بودا و یا دیگر خدایان دروغین ساخت بشر بدست نمی آید. این راه برای کسانی نیست که مسیر آسان ورود به بهشت را انتخاب می کنند و به زندگی دنیوی و مادی خود ادامه می دهند. عیسی مسیح، تنها کسانی را نجات می دهد که کاملا به او به عنوان تنها نجات دهنده ایمان می آورند (اعمال رسولان فصل 4 آیه 12).

منظور از این دو دروازه در متی فصل 7 آیه های 13 تا 14 چیست؟ دو دروازه ورودی برای دو گروه متفاوت وجود دارد. دروازه پهن که راه ورود به جاده پهن است. دروازه کوچک که راه ورود به جاده باریک است. جاده باریک برای پرهیزکاران و جاده پهن برای بی ایمانان می باشد. جاده پهن مسیر ساده و جذابی است و خودپرستی را ترویج می دهد. مسیری آزاد و آسان است که منحصر به زندگی دنیوی می باشد، قوانین اندکی دارد، محدودیت های کمی را شامل می شود و شرط های کمتری دارد. گناه در آن تحمل می شود، کلام خدا یاد گرفته نمی شود و از استانداردهای خداوند پیروی نمی شود. این مسیر نیازی به بلوغ روحانی، شخصیت شرافتمندانه، تعهد و فداکاری ندارد. مسیری که در آن «غرق در گناه بوديد و شيطان را اطاعت می‌كرديد، شيطانی كه رئيس نيروهای پليد است و هم اكنون در قلب مخالفين خدا عمل می‌كند» (افسسیان فصل 2 آیه 2). مسیرهای پهن «راههايی هستند كه به نظر انسان راست می‌آيند اما عاقبت به مرگ منتهی می‌شوند» (امثال فصل 14 آیه 12).

کسانی که می گویند همه مسیرها به بهشت ختم می شوند، پیامی کاملا متفاوت از پیام انجیل عیسی مسیح را ترویج می دهند. دروازه های خودخواهی، خود شیفتگی، غرور و خود برتر بینی همان مسیرهای پهن دنیوی هستند که به جهنم ختم می شوند. بیشتر مردم زندگی خود را با پیروی از اکثریت که در این مسیر هستند می گذرانند، آنها مانند دیگران رفتار می کنند و به آن چیزی ایمان دارند که دیگران معتقدند.

مسیر باریک راه سخت و پرزحمتی است. در این مسیر، شما متوجه می شوید که قادر به نجات خودتان نیستید و برای نجات باید به عیسی مسیح تکیه کنید. مسیری که در آن باید از خودتان بگذرید و به صلیب برسید. این حقیقت که تعداد کمی راه خدا را پیدا می کنند، یعنی تنها کسانی این مسیر را می یابند که با جدیت در جستجوی آن هستند. « و اگر با تمام وجود مرا بطلبيد مرا خواهيد يافت» (ارمیا فصل 29 آیه 13). نکته اینجاست که هیچ کسی اتفاقی و تصادفی وارد پادشاهی خدا نمی شود. شخصی از عیسی مسیح پرسید، «خداوندا، آيا تعداد نجات يافتگان كم خواهد بود؟عيسی فرمود: درِ آسمان تنگ است. پس بكوشيد تا داخل شويد، زيرا يقين بدانيد كه بسياری تلاش خواهند كرد كه داخل گردند، اما نخواهند توانست» (لوقا فصل 13 آیه های 23 تا 24).

افراد بسیار زیادی در جستجوی ورود به این دوازه باریک هستند اما نمی توانند وارد شوند. آنها نمی خواهند همه اعتماد خود را بر روی عیسی مسیح قرار دهند. آنها نمی خواهند هزینه ای پرداخت کنند؛ در صورتی که، باید هزینه زیادی پرداخت کنند و این هزینه زیاد، رها کردن دنیا است. راه مسیح راه صلیب است، و راه صلیب راه گذشتن از نفس و انکار خود است.عیسی مسیح گفت، «هر كه می‌خواهد مرا پيروی كند، بايد از خواسته‌ها و آسايش خود چشم بپوشد و هر روز، زحمات و سختیها را همچون صليب بر دوش بكشد و به دنبال من بيايد. هر كه در راه من جانش را از دست بدهد، حيات جاودان را خواهد يافت، اما هر كه بكوشد جانش را حفظ كند، حيات جاودان را از دست خواهد داد» (لوقا فصل 9 آیه های 23 تا 24).

عیسی مسیح می داند که چه تعدادی، دروازه و مسیر پهن را که به جهنم منتهی می شود انتخاب خواهند کرد. او گفت تنها تعداد کمی دروازه باریک را انتخاب می کنند. بر اساس متی فصل 7 آیه های 13 تا 14، شکی نیست که تعداد بیشتری به جهنم خواهند رفت تا به بهشت. این پرسش برای شما وجود دارد که شما در کدام مسیر هستید؟

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا بیشتر مردم به بهشت می روند یا جهنم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries