settings icon
share icon
سوال

چرا خداوند اجازه می دهد مردم او را مورد تمسخر قرار دهند؟

جواب


مردم هر روز در جاهای مختلف دنیا به نوعی خداوند را مورد تمسخر قرار می دهند. بسیاری از آنها به خالق خود کفر می گویند، او را مسخره کرده و از او عصبانی می شوند. میزان این گونه رفتارهای ناامید کننده و گستاخی و جسارت در بسیاری از موارد وحشتناک است. خداوند شاهد همه آنها می باشد و قطعا می تواند عکس العمل نشان دهد. چرا او اجازه می دهد چنین رفتارهایی ادامه پیدا کنند؟

خداوند انسان را با قدرت اداره و حق انتخاب آزاد آفرید. مکاشفه فصل 4 آیه 11 می گوید، «خداوندا، جلال و حرمت و قدرت، برازندهٔ توست؛ زیرا تو آفرینندهٔ تمام موجودات هستی و همه چیز به ارادهٔ تو به وجود آمد.» او ما را برای جلال و شادی خودش آفرید. چه لذتی بالاتر از این است که کسی ما را با اراده خود و با شادمانی بدون هیچ اجباری دوست داشته باشد؟ خداوند ربات هایی نیافرید که فقط دستورات او را اجرا کنند. او فرزند می خواست، درست مانند فرزندان و پدران و مادران انسانی، او خدمتکار نمی خواست بلکه افرادی معقول و متفکر با خصوصیات و ویژگی های خاص خودشان می خواست. او در طلب معاشرت و برقراری رابطه با ما بود. عشق واقعی، اختیاری است.

و چون او انسان را به این شکل آفرید -البته مجبور نبود، بلکه آفرینش ما به این شکل را انتخاب کرد- ما اختیار و اراده داریم تا از او نافرمانی کنیم، کفرگویی کنیم، و بله، حتی او را مورد تمسخر قرار دهیم. اما غلاطیان فصل 6 آیه 7 به ما می گوید که همیشه نمی توان خدا را فریب داد (دست انداخت، مسخره کرد). کفرگویی و تمسخر موقتی هستند. روز حساب فرا خواهد رسید و انسان هرآنچه کاشته را درو خواهد کرد.

همه ما آزادانه می توانیم بین خوب و بد؛ درست و غلط یکی را انتخاب کنیم. خداوند راه حل را برای ما فراهم کرده است، راهی برای نجات از اسارت گناه و رسیدن به زندگی ابدی. عیسی مسیح ابزار لازم برای احیای رابطه ی دوستانه با خدا را از طریق قربانی کردن خود بر روی صلیب فراهم کرده است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا خداوند اجازه می دهد مردم او را مورد تمسخر قرار دهند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries