settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس در مورد سقط جنین خودبه خودی (غیرعمدی) چه می گوید؟

جواب


احتمالا رایج ترین پرسشی که برای مردم در این شرایط پیش می آید این است که «چرا این اتفاق برای من افتاد؟» یا «چرا خدا این کار را با من کرد؟» پاسخ ساده ای برای این پرسش ها وجود ندارد. در واقع پاسخ قانع کننده ای در مورد این وقایع ناگوار مخصوصا در مورد کودکی که هنوز به دنیا نیامده هرگز داده نشده است. ما باید بدانیم که خداوند برای تنبیه، عزیزان را از ما نمی گیرد. کتاب مقدس می گوید که محکومیتی برای ایمانداران به عیسی مسیح وجود ندارد (رومیان فصل 8 آیه 1).

سقط جنین خود به خودی اغلب به دلیل اختلالات کروموزومی در جنین اتفاق می افتد. وقتی این اختلالات ظاهر می شوند، رشد متوقف می شود و سقط اتفاق می افتد. دلایل سقط جنین می توانند اختلالات رحمی، اختلالات هورمونی، مشکلات سیستم ایمنی، عفونت شدید و بیماری باشد. بعد از هزاران سال گناه، مرگ و تخریب شخصیت انسان جای تعجب ندارد که اختلالات ژنتیکی رایج شوند.

کتاب مقدس مشخصا مطلبی در مورد سقط جنین خود به خودی نگفته است. اما می توانیم اطمینان داشته باشیم که خداوند نسبت به کسانی که این رنج را دیده اند مهربان و دلسوز است. او با ما گریه می کند و رنج می کشد، برای اینکه ما را دوست دارد و درد ما را احساس می کند. عیسی مسیح قول داده تا روح القدس را برای کمک به ما در آزمایش های زندگی بفرستد (یوحنا فصل 14 آیه 16). عیسی مسیح در متی فصل 28 آیه 20 به ما می گوید، « مطمئن باشيد هر جا كه برويد، حتی دورترين نقطه دنيا باشد، من هميشه همراه شما هستم!».

هر ایمانداری که سقط جنین غیر عمدی را تجربه کرده باید ایمان داشته باشد که فرزند خود را یک روزی خواهد دید. بچه سقط شده از نظر خدا فقط یک جنین و یا مقداری بافت نیست بلکه فرزند او است. ارمیا فصل 1 آیه 5 می گوید حتی زمانی که در رحم هستیم خدا ما را می شناسد. در مراثی فصل 3 آیه 33 می خوانیم که «او از آزردن و غمگين ساختن انسان خشنود نمی‌گردد». عیسی مسیح به ما گفت: «هدیه ای نزد شما می‌گذارم و می‌روم. اين هديه، آرامش فكر و دل است. آرامشی كه من به شما می‌دهم، مانند آرامش‌های دنيا بی‌دوام و زودگذر نيست. پس آسوده‌خاطر باشيد!» (یوحنا فصل 14 آیه 27).

رومیان فصل 11 آیه 36 به ما یادآوری می کند که وجود همه چیز به قدرت خدا بستگی دارد و برای جلال و شکوه اوست. او رنج کشیدن را برای تنبیه ما استفاده نمی کند. خداوند اجازه وقوع حوادثی را در زندگی ما می دهد تا بتوانیم به وسیله این اتفاقات او را جلال دهیم. عیسی مسیح می گوید «اين چيزها را گفتم تا خيالتان آسوده باشد. در اين دنيا با مشكلات و زحمات فراوان روبرو خواهيد شد؛ با اين حال شجاع باشيد، چون من بر دنيا پيروز شده‌ام» (یوحنا فصل 16 آیه 33).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس در مورد سقط جنین خودبه خودی (غیرعمدی) چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries