settings icon
share icon
سوال

آیا یک فرد متاهل می تواند دوست نزدیک از جنس مخالف داشته باشد؟

جواب


کتاب مقدس دوستی نزدیک بین زن و مرد را ممنوع نمی کند. با وجود این، اصولی وجود دارند که توجه به آنها کار عاقلانه و حکیمانه ای است. افراد متاهل باید در مورد دوستی با جنس مخالف محتاطانه عمل کنند برای اینکه احتمال وسوسه شدن مخصوصا زمانیکه مشکلات زناشویی وجود دارد بیشتر است. اگر بهترین دوست یک مرد، زنی غیر از همسر او باشد، احتمال اینکه این مشکلات را با او درمیان بگذارد زیاد است که باعث به وجود آمدن وابستگی های احساسی ناسالم می شود؛ این اصل در مورد زنی هم که دوست نزدیکش مردی غیر از همسر اوست، صدق می کند.

اکثر زوج هایی که روابط عاشقانه ای با دیگران دارند، هدفمندانه عمدا به دنبال رابطه عاشقانه خارج از ازدواج نمی گردند. خیلی از آنها می گویند، «من نمی خواستم اینطوری شود، اما اتفاق افتاد.» اما همه اینها زمانی اتفاق می افتند که ما با آتش بازی می کنیم و خود را در موقعیتی قرار می دهیم که مدیریت و کنترل آن بسیار مشکل خواهد بود. وقتی حس می کنیم که همسر ما به نیازهای ما توجهی نمی کند، این احساس می تواند به راحتی در ما شکل بگیرد که عاشق کسی شده ایم که به نیازهای ما توجه می کند. وقتی احساس می کنیم که همسرمان به ما بی توجهی می کند و یا قدر ما را نمی داند، باید با او در مورد این مسائل گفتگو کنیم تا از خطر وابستگی به یک فرد دیگر دوری کنیم.

حتی ازدواجی که بر پایه ایمان به عیسی مسیح شکل می گیرد و تقریبا مشکلاتی هم دارد از خطر وسوسه های خارج از ازدواج در امان نیست. به همین دلیل کتاب مقدس به نمی گوید که با وسوسه روبرو شویم و به جنگ آن برویم، بلکه باید از وسوسه های فرار کنیم درست مانند کاری که با افکار و امیال شهوت آلود دوران جوانی می کنیم (دوم تیموتائوس فصل 2 آیه 22). جنگ با وسوسه ها مخصوصا زمانی مشکل به نظر می رسد که پای موضوعات احساسی و امیال جسمانی در میان باشد. اول قرنتیان فصل 6 آیه 18 به ما می گوید باید از گناهان جنسی فرار کنیم، برای اینکه فرار از وسوسه ها بسیار راحت تر از ماندن و جنگیدن با آنهاست.

زنان و مردان متاهل باید با دقت از قرار گرفتن در چنین شرایط رسواکننده ای که پای جنس مخالف در میان است دوری کنند. دیده شدن آنها با هم باعث به وجود آمدن سوء تفاهم ها می شود. اگر با هم تلفنی صحبت می کنند و یا حضوری ملاقات می کنند خودشان را در معرض وسوسه احساسی یا رابطه جنسی قرار می دهند. کتاب مقدس می گوید همه کارهای ما باید برای جلال خداوند باشند (اول قرنتیان فصل 10 آیه 31)، بنابراین کار عاقلانه این است که همراه همسر خود با آن دوست نزدیک ملاقات کنید و یا با زوج های دیگر ملاقات کنید تا از خطر پیچیدگی های دوستی نزدیک با غیرهمجنس دوری شود.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا یک فرد متاهل می تواند دوست نزدیک از جنس مخالف داشته باشد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries