settings icon
share icon
سوال

جشن عروسی بره چیست؟

جواب


یوحنا در رویای خود (مکاشفه فصل 19 آیه های 7 تا 10) ، دید و شنید که جمعیتی آسمانی خدا را ستایش می کردند برای اینکه جشن عروسی بره (شام عروسی) در حال آغاز شدن بود. مفهوم جشن عروسی در سایه شناخت رسوم جشن عروسی در زمان عیسی مسیح بهتر درک می شود.

مراسم جشن عروسی از سه بخش اصلی تشکیل شده بود. اول، قرارداد ازدواج توسط پدر و مادر عروس و داماد امضا می شد و پدر و مادر داماد یا خود داماد به عروس یا پدر و مادر او جهزیه را اعطا می کرد. این قدم نخستین را نامزدی می گفتند. مریم (که بوسیله روح القدس آبستن بود) و یوسف هم در این دوره نامزدی قرار داشتند (متی فصل 1 آیه 18، لوقا فصل 2 آیه 5).

دومین گام معولا یک سال بعد برداشته می شد. در این زمان، داماد همراه با دوستانش که هر یک فانوسی در دست داشتند، نیمه شب به سمت خانه عروس می رفتند. عروس از زمان آن مطلع بود بنابراین همراه با ندیمه های خود منتظر می ماند، سپس همه با هم به سمت خانه داماد حرکت می کردند. این رسم منشاء داستان 10 دختر جوان در متی فصل 25 آیه های 1 تا 13 است. و سومین گام، جشن عروسی بود که ممکن بود چندین روز طول بکشد مانند داستان جشن عروسی دهکده قانا در یوحنا فصل 2 آیه های 1 تا 2.

آنچه در رویای یوحنا به تصویر کشیده شد، جشن عروسی بره (عیسی مسیح) و عروسش (کلیسا) می باشد. معنی ضمنی این است که گام اول و دوم انجام شده بود. اولین گام زمانی انجام شد که هر یک از ایمانداران به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده ایمان آوردند. جهزیه به پدر و مادر داماد (خداوند پدر) پرداخت شد که در حقیقت خون عیسی مسیح به جای عروس بود. بنابراین کلیسا امروز نامزد عیسی مسیح است و مانند ندیمه های عاقل در داستان، همه ایمانداران باید منتظر ورود داماد (بازگشت دوباره مسیح) باشند. گام دوم نشانگر رویداد ربوده شدن کلیسا می باشد، یعنی زمانیکه مسیح می آید تا مدعی عروس خود شده و او را به خانه پدر ببرد. سپس گام نهایی یعنی مراسم جشن عروسی بعد از این دو گام برگزار می شود. نظر ما این است که جشن عروسی بره در آسمان (بهشت) بین فاصله زمانی ربوده شده کلیسا و بازگشت دوباره مسیح (در دوران آشفتگی بزرگ) برگزار خواهد شد.

فقط کلیسا نیست که در مراسم جشن عروسی بره شرکت خواهد کرد بلکه دیگران نیز در آن خواهند بود. منظور از دیگران همان "قدیسان" عهد قدیم هستند، ایشان در آن دوره زمانی هنوز دوباره زنده نشده اند(رستاخیز نیافته اند) اما روح آنها در آسمان با ما خواهد بود. همانطور که فرشته به یوحنا گفت تا اینگونه بنویسد "خوشا به حال كسانی كه به جشن عروسی بره دعوت شده‌اند. اين را خداوند می‌فرمايد" (مکاشفه فصل 19 آیه 9). جشن عروسی بره، یک جشن باشکوه برای همه ایمانداران به مسیح است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

جشن عروسی بره چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries