settings icon
share icon
سوال

رمز یک ازدواج بادوام چیست؟

جواب


یک زوج چه کاری می توانند انجام دهند تا پایداری ازدواجشان را تضمین کنند؟ اولین و مهمترین موضوع اطاعت از خدا و کلام اوست. این اصل باید عامل تعیین کننده قبل از ازدواج باشد. خدا می گوید، «آیا دو نفر با هم راه می روند جز آنکه متفق شده باشند؟» (عاموس فصل 3 آیه 3). پیام این آیه برای یک نو ایمان این است که او نباید رابطه نزدیک با یک بی ایمان را شروع کند. «با بی‌ايمانان پيوند و همبستگی نداشته باشيد. آيا می‌تواند بين پاكی و گناه پيوندی باشد؟ آيا نور و تاريكی با يكديگر ارتباطی دارند؟» (دوم قرنتیان فصل 6 آیه 14). اگر این اصل اجرا شود، مقدار زیادی از دردها و رنجهای بعد از ازدواج کاسته می شود.

اصل دیگری که باعث دوام ازدواج می شود این است که شوهر باید خدا را اطاعت کرده و زن خود را دوست داشته، به او احترام بگذارد و از او مانند جسم خود حفاظت و محبت کند (افسسیان فصل 5 آیه های 25-31). اصل متقابل برای زن این است که خداوند را اطاعت کند و شوهر خود را هم مثل خداوند اطاعت نماید (افسسیان فصل 5 آیه 22). ازدواج بین یک زن و مرد تصویری از رابطه مسیح با کلیساست. مسیح خودش را برای کلیسا داد و کلیسا را بعنوان "عروس" خود، محبت، احترام و محافظت می کند (مکاشفه فصل 19 آیه های 7-9).

وقتی خدا حوا را برای ازدواج نزد آدم آورد، او از «گوشت و استخوان» آدم درست شده بود (پیدایش فصل 2 آیه 21) و آن دو "یک تن" شدند (پیدایش فصل 2 آیه های 23-24). معنی« یک تن شدن» خیلی بیش از اتحاد جسمانیست، یعنی اینکه فکر و جان با هم متحد می شوند. این رابطه خیلی فراتر از جذابیت های حسی و احساسی است و این رابطه یک «اتحاد و یکی شدن روحانی» است و فقط زمانی ایجاد میشود که آن زوج تسلیم یکدیگر و خداوند شوند. مرکز این رابطه «من و مال من» نیست، بلکه «ما و مال ما» است. این یکی از رموز ازدواج با دوام است.

ازدواج مادام العمر باید اولویت هر زوجی باشد. زوجی که ازدواج آنها دوام می آورد در واقع نشان دهنده تعهد آنها به یکدیگر می باشد. خیلی از همسران به این توافق می رسند که هرگز حرف از طلاق حتی در مواقع عصبانیت نزنند. استحکام بخشیدن رابطه با خداوند، یک رابطه زناشویی بادوام و قابل احترام از جانب خدا بین یک زوج را بوجود می آورد.

زن و مردی که خواستار دوام و پایداری ازدواجشان هستند باید با مشکلات کنار بیایند. دعا، مطالعه و یادگیری کتاب مقدس و تشویق یکدیگر خوب و شایسته است. و در صورت بروز هر مشکلی هیچ اشکالی ندارد تا از دیگران کمک بخواهیم «حال، به پاس آن همه لطفی كه خدا در حق ما كرده است، بياييد يكديگر را به محبت كردن و به انجام اعمال نيک تشويق و ترغيب نماييم» (عبرانیان فصل 10 آیه 24). زن وشوهری که با یک سری مشکلات دست و پنجه نرم می کنند باید از مسیحیان بزرگتر و با تجربه تر، یک کشیش و مشاوره دهندگان ازدواج کتاب مقدسی راهنمایی بگیرند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

رمز یک ازدواج بادوام چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries