settings icon
share icon
سوال

آیا در آسمان، ازدواج وجود خواهد داشت؟

جواب


کتاب مقدس به ما می گوید «زيرا در روز قيامت، انسانها ديگر ازدواج نمی‌كنند بلكه مثل فرشتگان آسمان خواهند بود» (متی فصل 22 آیه 30). عیسی این را در پاسخ به سوالی گفت مبنی بر اینکه اگر زنی چند بار ازدواج کرده باشد در آسمان با کدامیک خواهد بود (متی فصل 22 آیه های 23-28)؟ بدیهی است که چیزی تحت عنوان ازدواج در آسمان وجود نخواهد داشت. این بدان معنا نیست که زن و شوهر در آسمان دیگر همدیگر را نخواهند شناخت. بدین معنا نیز نیست که زن و شوهر نمی توانند رابطه نزدیکی در آسمان با هم داشته باشند. منظور این متن به نظر اشاره به این دارد که زن و شوهر دیگر در آسمان مزدوج نخواهند بود.

به احتمال زیاد، به این خاطر در آسمان ازدواج وجود نخواهد داشت که صرفاً نیازی به آن نیست. خداوند ازدواج را برای رفع نیازها مقرر کرد. اولاً او دید که آدم نیاز به یک همدم دارد. « خدا فرمود: شايسته نيست آدم تنها بماند. بايد برای او يار مناسبی به وجود آورم» (پیدایش فصل 2 آیه 18). حوا راه حل مشکل تنهایی آدم بود و همینطور برای او یک «یار» بود تا در زندگی همراه و یار او باشد . اما در آسمان تنهایی و نیاز به یار و همدم وجود ندارد. ما با ایمانداران و فرشتگان احاطه خواهیم شد (مکاشفه فصل 7 آیه 9)، و تمام نیازهای ما از جمله نیاز به مصاحبت برطرف خواهد شد.

دوماً خدا ازدواج را وسیله ای برای تولید مثل آفرید و برای اینکه زمین را با انسانها پر سازد. اما آسمان با تولید مثل پر نخواهد شد. آنهایی که به آسمان می روند، با ایمان به عیسی مسیح وارد آنجا خواهند شد؛ آنها بوسیله تولید مثل آفریده نخواهند شد. بنابراین، هیچ مقصودی برای ازدواج در آسمان وجود ندارد، زیرا در آنجا تولید مثل یا تنهایی وجود نخواهد داشت.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا در آسمان، ازدواج وجود خواهد داشت؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries