settings icon
share icon
سوال

چرا مسیحیان مخالف ازدواج همجنس هستند؟

جواب


«ازدواج همجنس» اصطلاحی است که در برخی کشورها درباره ازدواج همجنس گرایان رواج پیدا کرده است. اصطلاح «ازدواج همجنس» تلاشی برای خلق یک مفهوم جدید و غیرمنطقی نشان دادن مخالفان این ازدواج می باشد. مخالفت با قانونی شدن زندگی مشترک همجنس گرایان به عنوان ازدواج، یک مسئله است، اما مخالفت با تساوی در حقوق ازدواج موضوعی مشکل تر می باشد. با این وجود، ابداع نام جدید برای این پدیده مسائل و شرایط موجود در آن را تغییر نمی دهد. اگر ازدواج همجنس به معنای ازدواج همجنس گرایان است، مسیحیان باید با آن مخالفت کنند.

چرا مسیحیان با ازدواج همجنس مخالفند؟ خود این سوال گمراه کننده است. همه مسیحیان با ازدواج همجنس مخالف نیستند. بسیاری از مسیحیان از زندگی مشترک همجنس گرایان تحت عنوان ازدواج قانونی حمایت می کنند. این گروه از مسیحیان بر این باورند که اصول اخلاقی جنسی نباید قانونی شود و در یک جامعه آزاد، همه حق دارند با هر کسی که می خواهند ازدواج کنند. از نظر کتاب مقدس، این عقیده یک اشتباه فجیع است.

کتاب مقدس به روشنی می گوید همجنس گرایی یک گناه است (لاویان فصل 18 آیه 22، رومیان فصل 1 آیه های 26 تا 27، اول قرنتیان فصل 6 آیه 9). کتاب مقدس، ازدواج را خلقت خداوند می داند، و پیمانی است که بین یک زن و یک مرد برای همیشه بسته می شود (پیدایش فصل 2 آیه 24، اول قرنتیان فصل 7 آیه های 2 تا 16، افسسیان فصل 5 آیه های 23 تا 33). از نظر کتاب مقدس، زندگی مشترک همجنس گرایان ازدواج به حساب نمی آید. اهمیتی هم ندارد که دولت، قانونی برای حمایت از تعریف جدید ازدواج وضع کرده باشد، این موضوع اثری در دیدگاه کتاب مقدس ندارد. اهمیتی ندارد که اکثر جامعه با این نوع ازدواج موافق هستند. زندگی مشترک همجنس گرایان همیشه تحریف خلقت خداوند بوده و خواهد بود.

در جوامع امروزی که اکثرا سکولار و غیرمسیحی هستند، در نهایت بحث ازدواج همجنس را جنبش های حامی همجنس گرایان خواهند بُرد. همانطوری که توبه از رواج می افتد و جلوی احیای ایمان مسیحی گرفته می شود، زندگی مشترک همجنسگرایان با حفظ تمامی حقوق و مزایای ازدواج به رسمیت شناخته خواهد شد. اما عملکرد جامعه تاثیری بر روی حقیقت کتاب مقدس ندارد، پیروان عیسی مسیح همچنان باید در راستای کلام خدا زندگی کرده و از آن پیروی کنند. کلام خدا بسیار روشن و غیرقابل انکار، ازدواج را پیمانی بین یک مرد و یک زن می داند. ما مسیحیان قبول داریم که در جامعه ای سکولار و بی دین زندگی می کنیم، اما قطعا به کلام غیرقابل تغییر خداوند احترام می گذاریم نه آداب و رسوم متغیر. «اگر همهٔ مردم دنيا هم دروغ بگويند، خدا هرگز دروغ نمی‌گويد» (رومیان فصل 3 آیه 4).

در عین حال، مسیحیان نباید بر ضد زوج های همجنس گرا، پیوند مدنی و مزیت هایی که دولت به آنها داده است بجنگند. کاهش مالیات، حقوق وراث و غیره مواردی نیستند که در کتاب مقدس به آنها اشاره شده باشد. اما وقتی بحث ازدواج در میان است، مسیحیان باید محکم بر روی اعتقاد خود بایستند. پدیده ازدواج را خداوند خلق کرد. هیچ انسانی حق و قدرت تغییر معنای کلام خدا را ندارد. مهم نیست که دولت و جامعه چه چیزی را تایید می کند، زندگی مشترک همجنس گرایان هرگز به طور واقعی و حقیقی با ازدواج ناهمجنس برابر نخواهد بود.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا مسیحیان مخالف ازدواج همجنس هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries