settings icon
share icon
سوال

آیا در بهشت صاحب خانه می شویم؟

جواب


عیسی مسیح شب قبل از مصلوب شدن به شاگردان گفت که از پیش آنها خواهد رفت و آنها نمی توانند همراه او بروند (یوحنا فصل 13 آیه 33). پطرس پرسید که او کجا می رود و چرا آنها نمی توانند همراه او بروند. عیسی مسیح به آنها اطمینان داد که بعد به دنبال او خواهند رفت (یوحنا فصل 13 آیه های 36 تا 37). عیسی مسیح گفت « نزد پدر من خدا، مکان بسيار است. من می‌روم تا آن مکان را برای شما آماده كنم. وقتی همه چيز آماده شد، باز خواهم گشت و شما را خواهم برد، تا جايی كه من هستم شما نيز باشيد. اگر غير از اين بود، به طور واضح به شما می‌گفتم» (یوحنا فصل 14 آیه های 2 تا 3).

این گفته عیسی مسیح برای بسیاری از مردم این مفهوم را می رساند که این آیه درباره «خانه» صحبت می کند. کلمه یونانی که در اینجا «مکان یا خانه» ترجمه شده به معنی اقامتگاه است، که به صورت تمثیلی یا به معنی واقعی کلمه (تحت اللفظی) و به طور ضمنی به مفهوم «یک خانواده» اشاره می کند. این کلمه به معنی «اقامت گزیدن» می باشد. با کنار هم قرار دادن این مفاهیم یونانی به این نتیجه می رسیم که منظور عیسی مسیح این است که در خانه خدا (بهشت) مردمان زیادی کنار هم زندگی خواهند کرد. همه مسیحیان در خانه آسمانی خداوند در حضور خداوند زندگی خواهند کرد. این مفهوم با آنچه بسیاری از مردم از این گفته عیسی مسیح برداشت می کنند متفاوت است، که بهشت را متشکل از ردیف ها و بلوک های ساختمانی در خیابان هایی از طلا تصور می کنند.

عیسی مسیح در بهشت، مکانی را برای خود و کسانی که به او ایمان آوردند مهیا می کند، و روح القدس بر روی زمین نجات یافتگان را برای مکان های آنها در بهشت آماده می کند. مکاشفه فصل 7 آیه 9 به ما می گوید افراد بسیار زیادی در بهشت در برابر تخت پادشاهی خواهند بود، تا اندازه ای که نمی توان آنها را شمرد. بازهم در اینجا تصویر همه مردم در کنار هم را می بینیم و حرفی از «خانه» و یا «ساختمان» زده نشده است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا در بهشت صاحب خانه می شویم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries