settings icon
share icon
سوال

مرد خدا بودن یعنی چه؟

جواب


عبارت «مرد خدا» برای توصیف مردی به کار رفته است که مشتاقانه در همه امور از خدا اطاعت می کند و به جای زندگی برای امور دنیوی، برای ابدیت و امور روحانی زندگی می کند، کسی که همه منابع خود را برای خدمت به خدا به کار می گیرد، و رنج حاصل از ایمان و اطاعت خدا را با شادی می پذیرد. شاید بتوان گفت که میکاه (فصل 6 آیه 8)، خلاصه ای از ویژگی یک مرد خدا را در یک آیه عنوان کرده است: « خداوند به ما فرموده است كه از ما چه می‌خواهد. آنچه او از ما می‌خواهد اين است كه رحم و انصاف داشته باشيم و با كمال فروتنی احكامش را بجا آوريم»

مرد خدا با دیر سر کار رفتن و کم کاری کردن در ساعت کاری از کارفرمای خود کلاهبرداری نمی کند، شایعه پراکنی و بدگویی نمی کند، او چشم و گوش خود را بر روی پلیدی های دنیا می بندد و قلب و فکر خود را پاک نگه می دارد. اگر مجرد است، پاک باقی می ماند تا با یک زن مسیحی ازدواج کند (دوم قرنتیان فصل 6 آیه 14). اگر ازدواج کرده است، همسر خود را دوست خواهد داشت، به او احترام می گذارد، از او مواظبت می کند و مسئولیت خانواده را به عهده می گیرد (افسسیان فصل 5 آیه های 22 تا 24، 33). ارزش های دنیوی را قبول نمی کند، در عوض به کلام خدا نگاه می کند تا خوبی و خرد را بشناسد. او به محرومان، کسانی که از طرف جامعه طرد شده اند، کسانی که تنها و ناامید هستند توجه می کند؛ او به مشکلات دیگران گوش می دهد و قضاوت نمی کند.

مهمتر از همه، مرد خدا این دستور خداوند را درک می کند که می گوید، « پس شما كامل باشيد، همانگونه كه پدر آسمانی شما كامل است» (متی فصل 5 آیه 48)، تنها او می تواند این کار را انجام دهد، برای اینکه خداوند توسط روح القدس این توانایی را به او می دهد (افسسیان فصل 1 آیه 4). ما با تکیه بر خود نمی توانیم پاک و کامل شویم، اما با قدرت عیسی مسیح، قادر به انجام هر کاری خواهیم بود (فیلیپیان فصل 4 آیه 13). مرد خدا می داند که طبیعت جدید او مانند عیسی مسیح پاک و درست است و بر روی صلیب جایگزین طبیعت کهنه او شده است (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 17، فیلیپیان فصل 3 آیه 9). مرد خدا در نهایت متواضعانه از خدا اطاعت می کند، و می داند برای نهایت استفاده از زندگی و حمایت خدا فقط باید به او تکیه کند.

این تمام حرف یک دین ساده است: کمک به کسانی که مشکل دارند و دور ماندن از آلودگی های دنیا (یعقوب فصل 1 آیه 27). ممکن است از همه اصول کتاب مقدسی آگاهی داشته باشیم، همه اصطلاحات الهیاتی را بدانیم، بتوانیم کتاب مقدس را از زبان یونانی ترجمه کنیم و خیلی کارهای دیگر، اما اصلی که در میکاه فصل 6 آیه 8 آمده، دستوری است که مرد خدا باید به آن عمل کند: رحم و انصاف داشته باشيم و با كمال فروتنی احكامش را بجا آوريم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

مرد خدا بودن یعنی چه؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries