settings icon
share icon
سوال

آیا ما در روزگار آخر زمان زندگی می کنیم؟

جواب


بر اساس پیشگویی های کتاب مقدس، وقایع بسیار زیادی در آخر زمان اتفاق خواهد افتاد. این رویداد های می توانند به نشانه های طبیعی، روحانی، جامعه شناختی، مربوط به تکنولوژی و سیاسی دسته بنده شوند. ما می توانیم کتاب مقدس را بررسی کنیم و اگر این نشانه ها امروزه به وفور وجود دارند، پس در روزگار آخر زمان زندگی می کنیم.

لوقا فصل 21 آیه 11 برخی از وقایعی که قبل از بازگشت دوباره مسیح اتفاق خواهد افتاد، پیشگویی کرده است: «زلزله‌های عظيم، قحطی‌ها و بيماريهای مسری در بسياری از نقاط روی خواهد داد و در آسمان نيز چيزهای عجيب و هولناک ديده خواهد شد». نمی توان هر بلای طبیعی را نشانه آخر زمان دانست، اما افزایش بلایای طبیعی، همانطور که عیسی مسیح گفت می توان پیش درآمد اتفاقات بعدی باشد (متی فصل 28 آیه 8).

کتاب مقدس نشانه های مثبت و منفی روحانی را فهرست کرده است. در دوم تیموتائوس فصل 4 آیه های 3 تا 4 می بینیم که بسیاری از مردم از معلمان دروغین پیروی خواهند کرد. در حال حاضر، شاهد رشد گروه های فرقه ای، بدعت گذاری ها، فریب ها و فرقه گرایی ها هستیم. بسیاری از مردم با میل و اراده خود به سمت ادیان عصر جدید و کفرآمیز می روند. یوئیل فصل 2 آیه های 28 تا 29 بخش مثبت آن را پیشگویی می کند و می گوید که روح القدس بر همه نازل خواهد شد. پیشگویی یوئیل در روز پنطیکاست محقق شد (اعمال رسولان فصل 2 آیه 16). ماهنوز هم اثرات نزول روح القدس را با ظهور جنبش های مسیحی و انتشار جهانی پیام انجیل می بینیم.

همراه با نشانه های طبیعی و روحانی، نشانه هایی در سطح جامعه نیز خواهند بود. افزایش انحرافات و فساد اخلاقی جوامع امروزی بشر نشانه ای از شورش و اعلام جنگ بشر بر ضد خداوند است. سقط جنین، همجنس گرایی، اعتیاد به مواد مخدر و سوء استفاده جنسی از کودکان سندی برای اثبات حقیقت گفته شده در دوم تیموتائوس فصل 3 آیه 13 است:«ما افراد نادرست و علمای دروغين، روز‌به‌روز بدتر شده، بسياری را فريب خواهند داد و خود نيز فريب شيطان را خواهند خورد». ما امروزه در یک جامعه مادی گرا و لذت جو زندگی می کنیم. مردم خودشیفته هستند، می خواهند نمونه باشند و کاری را انجام می دهند که خودشان فکر می کنند درست است. هر روز شاهد بسیاری از این موارد هستیم (نگاه کنید به دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 1 تا 4).

تحقق برخی از پیشگویی های آخر زمان تا زمان ظهور تکنولوژی های امروزی غیر ممکن به نظر می رسید. برخی از داوری های (مجازات الهی) عنوان شده در کتاب مکاشفه در عصر اتمی قابل تصورتر است. در مکاشفه فصل 13 می خوانیم که ضد مسیح برای کنترل داد و ستد مردم را مجبور می کند که نشان مخصوص او را داشته باشند، و امروزه ظهور تراشه های بسیار کوچک الکترونیکی به ما این سرنخ را می دهند که ابزار مورد استفاده ضد مسیح ساخته شده اند. و همچنین پیام انجیل را می توان از طریق اینترنت، رادیو و تلوزیون به تمامی دنیا رساند (مرقس فصل 13 آیه 10).

نشانه های سیاسی نیز وجود خواهند داشت. تشکیل کشور اسرائیل در سرزمین خود در سال 1948، باشکوه ترین پیشگویی محقق شده برای اثبات این موضوع است که ما در دوران آخر زمان زندگی می کنیم. در آغاز قرن بیستم، هیچ کسی حتی تصور هم نمی کرد که اسرائیل به سرزمین خودش بازگردد و اورشلیم را بازپس گیرد. اورشلیم بدون هیچ شکی در مرکز ژئوپولتیک قرار دارد و به تنهایی در برابر دشمنان زیادی قرار خواهد گرفت. زکریا فصل 12 آیه 3 این موضوع را تایید می کند: «هنگامی كه تمام قومهای جهان بر ضد اورشليم جمع شوند، من اورشليم را برای آنها مانند سنگ عظيمی خواهم ساخت، كه هر کس بخواهد آن را تكان دهد خود سخت مجروح شود». متی فصل 24 آیه های 6 تا 7 پیشگویی می کند که «قومها و ممالک جهان با يكديگر به ستيز برخواهند خاست». یک از ویژگی های قطعی روزگار ما جنگ و شایعه جنگ است.

امروزه فقط تعداد اندکی از نشانه های آخر زمان وجود دارد. خداوند پیشگویی ها را در اختیار ما قرار داده است چون نمی خواهد نابود شویم، او همیشه قبل از نزول خشم خود به ما هشدار می دهد (دوم پطرس فصل 3 آیه 9).

آیا ما در روزگار آخر زمان زندگی می کنیم؟ هیچکسی نمی داند عیسی مسیح چه زمانی باز می گردد، اما رویداد ربوده شدن کلیسا (رپچر) هر لحظه ممکن است اتفاق بیفتد. خداوند گناه را با لطف یا خشم قضاوت خواهد کرد. یوحنا فصل 3 آیه 36 می گوید: «خدا كسانی را كه به فرزند او ايمان آورند، نجات می‌دهد و زندگی جاويد نصيبشان می‌سازد. ولی كسانی كه به او ايمان نياورند و از او اطاعت نكنند، هرگز به حضور خدا راه نخواهند يافت، بلكه گرفتار خشم او خواهند شد». کسانی که به عیسی مسیح ایمان نمی آورند، همچنان زیر خشم خدا خواهند بود.

خبر خوب این است که برای انتخاب زندگی جاودانی دیر نشده است. فقط کافیست هدیه رایگان لطف الهی، یعنی نجات را با ایمان به عیسی مسیح بپذیرید. شما هیچ کاری برای دریافت این لطف نمی توانید انجام دهید، عیسی مسیح همه کارها را انجام داده و بهای نجات شما را پرداخت کرده است (رومیان فصل 3 آیه 24). آیا برای بازگشت عیسی مسیح آماده هستید؟ و یا خشم او را تجربه خواهید کرد؟

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا ما در روزگار آخر زمان زندگی می کنیم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries