settings icon
share icon
سوال

چگونه برای خدا زندگی کنم؟

جواب


خداوند در کتاب خود روش زندگی کردن برای او را به طور کامل و به روشنی توضیح داده است. این روش ها شامل این موارد هستند: یکدیگر را دوست داشته باشیم (یوحنا فصل 13 آیه های 34 تا 35) ، به هر قیمتی از او پیروی کنیم حتی اگر باید از تمام خواسته های خود چشم پوشی کنیم (متی فصل 16 آیه 24)، به فقرا و نیازمندان کمک کنیم (یعقوب فصل 1 آیه 27) ، مانند خدانشناسان گرفتار رفتارهای گناه آلود نشویم (اول تسالونیکیان فصل 5 آیه های 6 تا 8). عیسی مسیح به پرسش یکی از رهبران دینی راجع به مهمترین دستورات برای زندگی خداپسندانه اینگونه توضیح می دهد «ای قوم اسرائيل گوش كن، تنها خدايی كه وجود دارد خداوند ماست. و بايد او را با تمام قلب و جان و فكر و نيروی خود دوست بداری. دومين حكم مهم اين است: ديگران را به اندازهٔ خودت دوست داشته باش. هيچ دستوری مهمتر از اين دو نيست» (مرقس فصل 12 آیه های 29 تا 31).

دعای عیسی مسیح قبل از مصلوب شدن هدف ما را روشن تر می سازد. او خطاب به ایمانداران اینگونه دعا کرد، «جلالی را كه به من بخشيدی به ايشان داده‌ام، تا آنان نيز مانند ما يكی گردند. من در ايشان و تو در من، تا به اين ترتيب ايشان نيز به تمام معنا با هم يكی باشند، و مردم دنيا بدانند كه تو مرا فرستاده‌ای و بفهمند كه ايشان را دوست داری، به همان اندازه كه مرا دوست داری. پدر، می‌خواهم همهٔ آنانی كه به من ايمان می‌آورند، در آينده با من باشند تا از نزديک بزرگی و جلال مرا ببينند. تو به من جلال دادی، چون حتی پيش از آفرينش جهان مرا دوست می‌داشتی. ای پدر خوب و مهربان، مردم جهان تو را نمی‌شناسند ولی من تو را می‌شناسم و اين شاگردان می‌دانند كه تو مرا فرستاده‌ای. من تو را به ايشان شناساندم و باز هم خواهم شناسانيد تا آن محبت بی‌پايانی كه تو نسبت به من داری در ايشان بوجود آيد و من نيز در ايشان باشم» (یوحنا فصل 17 آیه های 22 تا 26). خواست عیسی مسیح برقراری رابطه با ماست.

کلیات وست مینیستر شرتر (Westminster Shorter Catechism) می گوید، «هدف نهایی بشر جلال خداوند و شاد بودن ابدی با اوست». زندگی خداپسندانه باعث جلال خداوند می شود. با تمام وجود خود (قلب، روح، ذهن، قدرت) در جستجوی خدا باشیم. در عیسی مسیح بمانیم (یوحنا فصل 15 آیه های 4 و 8) ، در نتیجه با محبت به دیگران مانند او باشیم. با انجام این کار، نام او را جلال می دهیم و از رابطه ای که برای آن آفریده شده ایم لذت خواهیم برد.

کسانی که می خواهند برای خدا زندگی کنند باید او را در کلامش جستجو کنند. ما باید با راهنمایی گرفتن از روح القدس کلام خدا را در زندگی خود اجرا کنیم. زندگی برای خدا یعنی اینکه خود را رها کنیم و خواست خدا را مقدم بر هر چیزی بدانیم. هرچقدر به خداوند نزدیک تر می شویم و بیشتر او را می شناسیم، خواسته های ما و او به هم نزدیک تر می شوند. وقتی بالغ تر می شویم، میل ما برای اطاعت از او بیشتر شده و عشق ما به او افزایش خواهد یافت. همانطور که عیسی مسیح گفت، «اگر من را دوست دارید،ستورات من را اجرا خواهید کرد» (یوحنا فصل 14 آیه 15).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه برای خدا زندگی کنم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries