settings icon
share icon
سوال

ما در پرتو بازگشت مسیح، چگونه باید زندگی کنیم؟

جواب


ما باور داریم که بازگشت عیسی مسیح قریب‌الوقوع است، یعنی هر لحظه ممکن است اتفاق بیفتد. ما، همراه با پولس رسول، باید "منتظر آن امید مبارک، یعنی ظهور پرجلال خدای عظیم و نجات‌دهنده‌ی خویش عیسی مسیح" باشیم (تیتوس 13:2). بعضی‌ها اگر بدانند که عیسی مسیح امروز باز می‌گردد، هر کاری را که در حال انجامش هستند متوقف کرده و فقط "منتظر" آمدن او می‌شوند.

با این وجود، تفاوت بسیار زیادی بین دانستن اینکه عیسی مسیح می‌تواند همین امروز بازگردد با دانستن اینکه او امروز باز خواهد گشت، وجود دارد. عیسی مسیح گفت، "هیچ‌کس آن روز و ساعت را نمی‌داند جز پدر" (متی 36:24). زمان آمدن او چیزی است که خدا برای هیچ‌کس آشکار نکرده است، بنابراین ما باید تا زمانیکه او ما را نزد خود فرا بخواند، خدمت کردن به او را ادامه دهیم. در مثل عیسی درباره‌ی ده قنطار، پادشاه پیش از سفر به دستیاران خود گفت " "تا بازگشت من با این پول تجارت کنید" (لوقا 13:19).

بازگشت مسیح در کتاب مقدس همیشه یک عامل تشویق‌کننده برای حرکت کردن و عمل کردن می‌باشد، نه دلیلی برای دست از کار کشیدن. پولس رسول در اول قرنتیان 58:15، اینگونه جمع‌بندی می‌کند: "همواره مشغول خدمت به خداوند باشيد." او همچنین در اول تسالونیکیان 6:5، درباره‌ی بازگشت مسیح اینگونه نتیجه‌گیری می‌کند: "پس همانند دیگران به خواب نرویم، بلکه بیدار و هوشیار باشیم." در انزوا رفتن و "حفظ امور در غیاب او" هرگز آن چیزی نیست که عیسی برای ما می‌خواست. بلکه باید تا زمانیکه می‌شود کار کنیم. "زيرا وقت كمی تا شب باقی مانده و در آن نمی‌توان كاری انجام داد" (یوحنا 4:9).

رسولان با این عقیده زندگی و خدمت می‌کردند که بازگشت عیسی در زمان حیات آنها اتفاق می‌افتاد؛ چه می‌شد اگر آنها هیچ کاری نمی‌کردند و فقط منتظر می‌ماندند؟ در این صورت، آنها از دستور مسیح سرپیچی کرده بودند که به آنها گفت "به سرتاسر جهان بروید و خبر خوش را به همه‌ی خلایق موعظه کنید" (مرقس 15:16)، پس اگر آنها از دستور عیسی مسیح سرپیچی کرده بودند و هیچ کاری نمی‌کردند، پیام انجیل هرگز به سراسر دنیا رسانده نمی‌شد. رسولان فهمیده بودند که بازگشت قریب‌الوقوع عیسی مسیح به این معنی است که آنها همواره باید مشغول خدمت‌رسانی به خدا باشند. آنها به‌طور کامل و در نهایتِ کارآمد بودن زندگی می‌کردند، جوری که انگار آخرین روز زندگی آنها می‌باشد. ما نیز باید هر روز از زندگی را مانند یک هدیه ببینیم و از آن برای جلال دادن خدا استفاده کنیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

ما در پرتو بازگشت مسیح، چگونه باید زندگی کنیم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries