settings icon
share icon
سوال

آیا کتاب مقدس می گوید زندگی از زمان لقاح آغاز می شود؟

جواب


کتاب مقدس می گوید زندگی از زمان لقاح آغاز می شود. اما دیدگاه هر فرهنگی در مورد زمان آغاز زندگی انسان بر اساس ارزش های جامعه، استانداردهای اخلاقی، و علم فرایند تشکیل جنین (رویان زایی) متغییر است. دادگاه عالی آمریکا تا قبل از سال 1973 اجازه سقط جنین را در صورت درخواست در مرحله رویان زایی صادر می کرد، جنین ها به عنوان انسان های متولد نشده در نظر گرفته می شدند. امروزه جنینی که می تواند حتی خارج از رحم مادر زنده بماند را می توان تحت شرایط درمانی ویژه به صورت قانونی سقط کرد. این یعنی ما بچه درون رحم را انسان واقعی تلقی نمی کنیم.

علم می گوید زندگی انسان از زمان لقاح آغاز می شود. از لحظه ای که لقاح صورت می گیرد ساختار ژنتیکی بچه کامل شده است. جنس او همراه با اندازه، مو، رنگ چشم و پوست مشخص شده است و تنها چیزی که جنین برای تبدیل شدن به یک موجود کامل نیاز دارد زمان برای گسترش و رشد است.

از همه مهمتر اینکه خداوند به ما می گوید نه تنها زندگی از زمان لقاح آغاز می شود بلکه او ما را حتی قبل از لقاح می شناسد (ارمیا فصل 1 آیه 5). داوود درباره نقش خداوند در شکل گیری جنین می گوید: «تو مرا در رحم مادرم نقش بستی و مرا بوجود آوردی. وقتی استخوانهايم در رحم مادرم به دقت شكل می‌گرفت و من در نهان نمو می‌كردم، تو از وجود من آگاه بودی؛ بلی، حتی پيش از آنكه من بوجود بيايم تو مرا ديده بودی» (مزامیر فصل 139 آیه های 13 تا 16).

جامعه همواره به دنبال بی ارزش کردن زندگی نوزاد به دنیا نیامده است و تعریف های خودش را از انسانیت بر اساس دیدگاه های اخلاقی تحریف شده ارائه می دهد. اما حقیقت انکار ناپذیر این است که زندگی انسان از زمان لقاح آغاز می شود. خداوند در تمامی مراحل خلقت حضور دارد، و خالق حقیقی ما است. ارزش ما به عنوان انسانی که به شکل او آفریده می شود حتی قبل از لقاح تعیین شده است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا کتاب مقدس می گوید زندگی از زمان لقاح آغاز می شود؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries