settings icon
share icon
سوال

ما از زندگی یعقوب، برادر عیسی مسیح، چه درسی می گیریم؟

جواب


یعقوب پسر مریم و یوسف و بنابراین برادر ناتنی عیسی مسیح و برادر یوسف، شمعون، یهودا و خواهرانش بود (متی فصل 13 آیه 55). از یعقوب تنها چندین مرتبه در انجیل ها نام برده شده است، او در آن زمان درک نادرستی از ماموریت عیسی مسیح داشت و ایماندار نبود (یوحنا فصل 7 آیه های 2-5). یعقوب یکی از اولین شاهدان رستاخیز مسیح بود (اول قرنتیان فصل 15 آیه 7). سپس در اورشلیم ماند و گروهی از ایمانداران را تشکیل داد که در بالاخانه دعا کردند (اعمال رسولان فصل 1 آیه 14). از این زمان به بعد است که نقش یعقوب در کلیسای اورشلیم رشد می کند.

یعقوب در اورشلیم است که پولس نوایمان با او و پطرس ملاقات می کند (غلاطیان فصل 1 آیه 19). سالها بعد پطرس از فرار معجزه آمیز خود از زندان به یعقوب می گوید (اعمال رسولان فصل 12 آیه 17). ظاهرا یعقوب مدیر شورای اورشلیم بود (اعمال رسولان فصل 15 آیه های 13-21). او همچنین از بزرگان کلیسا می باشد و در غلاطیان فصل 2 آیه 9 از او به عنوان ستون کلیسا یاد می شود. یعقوب بعدها بار دیگر جلسه ای در اورشلیم را مدیریت می کند، این جلسه پس از سفر سوم بشارتی پولس بود. باور بر این است که یعقوب در حدود سال 62 میلادی به شهادت رسید، گرچه مدرک کتاب مقدسی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

یعقوب نویسنده نامه (کتاب) یعقوب می باشد که در بین سال های 50 تا 60 میلادی نوشته شده است. او خودش را خدمتگزار خدا و عيسی مسيح خداوند معرفی می کند (یعقوب فصل 1 آیه 1). نامه او به اصول اخلاقی و الهیات مسیحی می پردازد. مضمون این نامه نماد بیرونی ایمان است، یعنی اینکه ایمان باید در عمل نیز نشان داده شود، در غیر اینصورت یک ایمان مرده است.

مطالعه زندگی یعقوب درس های مهمی به ما آموزش می دهد. ایمان او به مسیح شهادت دهنده قدرت رستاخیز مسیح است: یعقوب بر اساس ملاقاتی که با مسیح رستاخیز کرده داشت از یک شک گرا به رهبر کلیسا تبدیل شد. سخنرانی یعقوب در شورای اورشلیم در اعمال رسولان فصل 15 آیه های 14-21 نشان دهنده اتکای او به کتاب مقدس، تمایل او برای برقراری آرامش و صلح در کلیسا، تاکید او بر نجات به واسطه لطف خداوند نه اجرای قوانین موسی، و اهمیتی که برای ایمانداران غیریهودی قائل بود را نشان می دهد، گرچه که ماموریت او تقریبا فقط به مسیحیان عبرانی مرتبط میشد اما یک نگاه کلی به ایمانداران از هر نژادی داشت. نکته ارزشمند دیگری که وجود دارد تواضع یعقوب است او هرگز از رابطه خونی با عیسی مسیح برای رسیدن به قدرت سوء استفاده نکرد، بلکه او خودش را خدمتگزار مسیح معرفی می کنه نه چیز بیشتری. به طور خلاصه، یعقوب رهبر باارزشی بود که کلیسا از وجود او برکت بسیاری گرفت.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

ما از زندگی یعقوب، برادر عیسی مسیح، چه درسی می گیریم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries