settings icon
share icon
سوال

روشی کتاب مقدسی برای هدایت فرزند به سمت عیسی مسیح چیست؟

جواب


سه عامل اساسی در هدایت فرزندان به سمت رابطه با عیسی مسیح وجود دارد: دعا، سرمشق بودن و دستورعمل های مناسب با سن فرزند. ما فرزند خود را با به کار بستن مستمر این سه عامل به سمت عیسی مسیح سوق می دهیم حتی قبل از اینکه فرزند ما به دنیا بیاید.

اهمیت دعا در فرایند بشارت پیام انجیل به فرزندان بی نهایت مهم است. پدر و مادر از زمانی که جنین شکل می گیرد، باید از خداوند طلب حکمت و خرد برای خود و لطف و مهربانی برای فرزند در رحم کنند. خداوند قول داده تا حکمت و خرد را به هر کسی که درخواست می کند بدهد (یعقوب فصل 1 آیه 5)، خرد الهی در همه ابعاد وظایف پدر و مادری لازم و ضروری است ولی هیچ چیزی مهم تر از مسائل روحانی نمی باشد. افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9 به ما می گوید که رستگاری و نجات تنها با لطف خداوند و از طریق هدیه ایمان بدست می آید، بنابراین وقتی برای فرزند خود دعا می کنیم هدیه ایمان برای آنها باید در کانون اصلی دعای ما قرار داشته باشد. ما باید دعا کنیم و از روح القدس بخواهیم تا از همان روزهای اول فرزند ما را به سمت خداوند سوق دهد و در زندگی ایمانی و خدمت به خدا تا زمانی که به زندگی ابدی در بهشت برسد از او حفاظت کند (افسیان فصل 1 آیه های 13 تا 14). ما باید برای خودمان هم دعا کنیم که خداوند ما را به سمت خود بکشاند تا بتوانیم برای فرزندانمان سرمشق خوبی باشیم.

رابطه ما با عیسی مسیح به عنوان فرزند خدا می تواند بهترین مثال زنده از نوع رابطه ای باشد که می خواهیم فرزند ما با عیسی مسیح داشته باشد. وقتی فرزندان هر روز ما را در حال دعا می بینند به این نتیجه می رسند که دعا قسمتی از زندگی روزمره است. وقتی ما را در حال مطالعه و تفکر در کتاب مقدس می بینند بدون اینکه ما حرفی به آنها زده باشیم متوجه اهمیت کتاب مقدس خواهند شد. وقتی می بینند که ما نه تنها کلام خدا را می شناسیم بلکه نهایت تلاش خود را می کنیم تا بر اساس آن زندگی کنیم، به قدرت کلام خدا در زندگی پی می برند. اما وقتی فرزندان می بینند که پدر و مادر روزهای یکشنبه کاملا با پدر و مادر روزهای دیگر هفته فرق دارند بلافاصله به ریاکاری آنها پی می برند. سرمشق ها و مثال های ریاکار دلیل اصلی اجتناب بسیاری از کودکان از کلیسا است. این بدین معنی نیست که خدا نمی تواند ایرادها و خطا های ما را باطل سازد اما ما باید برای اعتراف به خطاها آماده باشیم و آنها را در مقابل فرزندان قبول کنیم و نهایت تلاش خود را بکار ببندیم تا مانند آنچه ایمان داریم زندگی کنیم.

به علاوه، مشخص کردن دستورعمل های مناسب با سن فرزند هم در هدایت او به سمت عیسی مسیح بسیار اهمیت دارد. انواع مختلف کتاب های مسیحی مانند کتاب مقدس کودکان، داستان های کتاب مقدس برای کودکان و غیره برای تمامی سنین وجود دارند. مرتبط کردن همه ابعاد زندگی فرزند به حقایق روحانی نیز بخش بسیار مهمی از آموزش معنوی است. هر زمانی که فرزند شما یک گل، پرنده و یا غروب آفتاب را می بیند فرصت بسیار خوبی است که سرچشمه این زیبایی ها و شگفتی ها را برای او بازگو کنید تا بداند که خداوند قادر در پس همه این زیبایی ها قرار دارد (مزامیر فصل 19 آیه های 1 تا 6). هر زمانی که فرزندان در آغوش ما احساس امنیت، آرامش و محبت می کنند بهترین فرصت است که به آنها بگوییم تا چه اندازه بیشتر پدر آسمانی آنها را دوست دارد. اگر کسی آنها را آزرد می توانیم به آنها ذات گناه و راه علاج آن که عیسی مسیح می باشد را توضیح دهیم و به آنها بگوییم عیسی مسیح برای بخشیدن گناهان ما جان خود را بر روی صلیب فدا کرد.

در آخر اینکه، گاهی اهمیت و تاکید بسیار زیادی بر روی دعا کردن و کلیسا رفتن فرزندان داریم تا به آنها بگوییم که این اعمال نشانه هایی از ایمان آنها به عیسی مسیح است. درحالی که این موارد برای محکم کردن پایه های ذهنی فرزندان در مراحل ایمان آوردن آنها به عیسی مسیح مهم است، باید بدانیم که نجات و رستگاری کار روح القدس در قلب ها است. این مطلب نیز باید به آنها انتقال داده شود که نجات واقعی از طریق یادگیری تدریجی به وجود می آید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

روشی کتاب مقدسی برای هدایت فرزند به سمت عیسی مسیح چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries