settings icon
share icon
سوال

چرا مورمون ها خودشان را قدیسان آخر زمان می نامند؟

جواب


زمانی که عطش برای مذهب در قرن نوزدهم (1800) به اوج خود رسیده بود، فقدان یکپارچگی بین شاخه های مختلف مسیحی مشکل اصلی بود. مردی به نام جوزف اسمیت تجربیات دینی خود را به عنوان راه حل این فقدان ارائه داد. او خود را به عنوان پیامبر خدا معرفی کرد. طرفداران او ادعا کردند که خداوند مقام کشیشی شاگردان مسیح را به جوزف اسمیت اعطا کرده است. اسمیت همچنین ادعا کرد که در این روزهای آخر دنیا همه کلیساها در ارتداد به سر می برند و تنها مکاشفه او (یا مکاشفاتی که مربوط به اوست) می تواند راهنما و راه نجات باشد.

با تلاش های جوزف اسمیت و الیور کادری، سازمانی به نام کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخر زمان تاسیس شد. ادعا می شود که نام این سازمان هم توسط عیسی مسیح به آنها الهام شده است. این سازمان سه اصل مهم دارد: 1. عیسی مسیح این کلیسا را مقدر کرد (به این معنی که شخص عیسی مسیح به جوزف اسمیت دستور داد کلیسای قدیسان آخر زمان را تاسیس کند) 2. ماموریت کلیسا فقط مخصوص روز های آخر دنیا است و 3. کلیسا فقط شامل قدیسان واقعی تایید شده از طرف عیسی مسیح می باشد. چنین اسمی در زمان نوسانات عقیدتی بسیار جذاب و گیرا به نظر می آمد. این کلیسا ماموریت خود را برقراری پادشاهی خداوند و احکام مسیحی همانطور که خدا در نظر دارد می داند. به همه این موارد معمولا «بازگشت به انجیل» می گفتند و بخشی از جنبش اصلاحی در اوایل قرن نوزدهم میلادی بود.

بر اساس کتاب مقدس، تنها خداوند است که پادشاهی خود را برقرار خواهد کرد (اشعیا فصل 9 آیه 7). انجام این کار از قدیسان خواسته نشده است. عده ای عقیده دارند که روزهای آخر در زمان پایان عمر زمین است و یا اینکه روزهای پایانی پس از به اتمام رسیدن ماموریت مسیح می باشد، اما عقیده به اینکه کتاب مقدس فروپاشیده است و نیاز به اصلاح و احیا دارد به هیچ عنوان کتاب مقدسی نیست. شمعون پطرس اعلام کرد که عیسی مسیح فرزند خدای زنده است و عیسی مسیح گفت او صخره ای خواهد بود که کلیسای مسیح بر روی او بنا خواهد شد و قدرتهای جهنم هرگز توان نابودی آن را نخواهند داشت (متی فصل 16 آیه های 16 تا 18). خداوند همچنین می گوید که برخی حقیقت را گم خواهند کرد اما حقایق الهی همیشه پابرجا خواهند ماند (دوم تیموتائوس فصل 2 آیه های 18 تا 19). این آیه ها نشان دهنده ذات جاودان کلیسا در بافت انجیل است. در واقع، ارتداد در آخر زمان گسترش پیدا خواهد کرد (متی فصل 24 آیه 11)، اما انجیل همراه کسانی که تحمل خواهند کرد دست نخورده باقی می ماند (متی فصل 24 آیه های 13 تا 14).

امروز کار قدیسان واقعی ادامه بشارت پیام ابدی انجیل است (یوحنا فصل 3 آیه 16، مرقس فصل 16 آیه 15). «به سخنان و تعاليم صحيحی كه از من شنيدی، محكم بچسب و از آنها سرمشق بگير، بخصوص از ايمان و محبتی كه عيسی مسيح عطا می‌كند» (دوم تیموتائوس فصل 1 آیه 13).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا مورمون ها خودشان را قدیسان آخر زمان می نامند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries