settings icon
share icon
سوال

چگونه می توانم اطمینان داشته باشم که پس از مرگ به بهشت خواهم رفت؟

جواب


آیا مطمئن هستید که حیات ابدی دارید و پس از مرگ به بهشت خواهید رفت؟ خواست خدا این است که شما به این حقیقت اطمینان داشته باشید. کتاب مقدس در اول یوحنا فصل 5 آیه 13 می گوید: "اين نامه را نوشتم تا شما كه به فرزند خدا ايمان داريد، بدانيد كه از هم اكنون، از حيات جاويد برخورداريد. " تصور کنید که شما در همین لحظه مقابل خدا ایستاده اید و او از شما می پرسد: "به چه دلیل من باید به تو اجازه دهم که وارد بهشت شوی؟" پاسخ شما چه خواهد بود؟ شاید ندانید که چه جوابی باید بدهید. آنچه شما احتیاج دارید بدانید این است که خدا ما را دوست دارد و راهی مهیا کرده که از طریق آن میتوانیم اطمینان حاصل کنیم که در ابدیت کجا خواهیم بود. کتاب مقدس این مطلب را اینچنین بیان میکند: "زيرا خدا بقدری مردم جهان را دوست دارد كه يگانه فرزند خود را فرستاده است، تا هر كه به او ايمان آورد، هلاک نشود بلكه زندگی جاويد بيابد. " (یوحنا فصل 3 آیه 16).

در گام اول، باید درک کنیم که چه چیزی ما را از رسیدن به بهشت بازمیدارد. مشکل اساسی این است که طبیعت گناه آلودمان اجازه نمی دهد که با خدا در ارتباط باشیم. ما نه تنها ذاتا گناهکار متولد شده ایم، بلکه آن را انتخاب نیز کرده ایم. "زيرا همه گناه كرده‌اند و هيچكس به آن كمال مطلوب و پرجلالی كه خدا انتظار دارد، نرسيده است." (رومیان فصل 3 آیه 23). ما قادر به نجات خویش از گناهانمان نیستیم. "بنابراين، در اثر بخشش رايگان و مهربانی خدا و توسط ايمانتان به مسيح است كه نجات يافته‌ايد؛ و اين كار شما نيست، بلكه هديۀ خداست. نجات نتيجۀ اعمال خوب ما نيست، از اينرو هيچكس نمی‌تواند به خود ببالد. " (افسسیان فصل2 آیه های 8 تا 9). ما به دلیل گناه، سزاوار مرگ و جهنم هستیم. "مُزد گناه، مرگ است" (رومیان فصل 6 آیه 23).

خدا قدوس، پاک، و عادل است و به خاطر طبیعتی که دارد مجبور است گناه را مُجازات کند. ولی از آنجا که ما را دوست دارد، راهی برای آمُرزش گناهان ما فراهم کرده است. عیسی مسیح گفت: "من راه و راستی و حیات هستم. هیچ کس نزد پدر جز به وسیلۀ من نمی آید."(یوحنا فصل 14 آیه 6) عیسی مسیح بر روی صلیب مُرد: "مسيح نيز زحمت ديد. او خود از هر گناهی مبرّا بود، اما يک بار جان خود را در راه ما گناهكاران فدا كرد تا ما را به حضور خدا بياورد..." (اول پطرس فصل 3 آیه 18). او دوباره پس از مرگ بر روی صلیب، دوباره زنده شد: "عيسی مسيح بخاطر گناهان ما تسليم مرگ گرديد و دوباره زنده شد تا ما در پيشگاه خدا «بی‌گناه» بحساب آييم" (رومیان فصل 4 آیه 25).

بنابراین، با رجوع به سؤال اصلی که "من چگونه میتوانم اطمینان داشته باشم که پس از مرگ به بهشت خواهم رفت؟" پاسخ این است که فقط به عیسی مسیح خداوند ایمان آور و نجات خواهی یافت (اعمال رسولان فصل 16 آیه 31). " . اما او به تمام كسانی كه به او ايمان آوردند، اين حق را داد كه فرزندان خدا گردند؛ بلی، فقط كافی بود به او ايمان آورند تا نجات يابند" (یوحنا فصل 1 آیه 12). شما میتوانید به این هدیۀ رایگان، یعنی حیات ابدی دست یابید. " زيرا هر كه گناه كند، تنها دستمزدی كه خواهد يافت، مرگ است؛ اما هر كه به خداوند ما عيسی مسيح ايمان آورد، پاداش او از خدا زندگی جاويد است." (رومیان فصل 6 آیه 23). شما از همین حالا می توانید یک زندگی با معنی و پربار داشته باشید. عیسی فرمود: "... من آمده‌ام تا به شما حيات واقعی را به فراوانی عطا نمايم." (یوحنا فصل 10 آیه 10). شما می توانید ابدیت را در آسمان با عیسی مسیح سپری کنید زیرا که او وعده داده است: "من می‌روم تا آن جا را برای شما آماده كنم. وقتی همه چيز آماده شد، باز خواهم گشت و شما را خواهم برد، تا جايی كه من هستم شما نيز باشيد. اگر غير از اين بود، بطور واضح به شما می‌گفتم." (یوحنا فصل 14 آیه 3).

اگر مایل هستید عیسی مسیح را به عنوان نجات دهندۀ خود بپذیرید، و از طرف خداوند بخشیده شوید، میتوانید از این نمونۀ دعا استفاده کنید. ولی این حقیقت را همیشه بیاد داشته باشید که گفتن و یا تکرار این دعا (و یا هر دعای دیگر) باعث نجات شما نمیشود. نجات واقعی تنها با اعتماد قلبی به عیسی مسیح که بر روی صلیب گناهان ما را آمرزید دریافت میشود. این دعا راه ساده ای است برای ابراز ایمان و قدردانی شما از خدائی که راه نجات را برای شما تدارک دید. ""خداوندا، می دانم که بر ضّد تو گناه کرده ام و مستحق مجازات می باشم. اما می دانم که عیسی مسیح، مجازاتی را که من شایستۀ آن بودم بر خود گرفت تا من بتوانم بوسیلۀ ایمان به او آمرزیده شوم. از گناه خود توبه میکنم و برای نجات فقط به تو اعتماد می کنم. تو را شکر می کنم که به خاطر لطف و مهربانی عظیمی که داری، گناهانم را بخشیدی و به من زندگی ابدی عطا کردی. آمین."

آیا با مطالعۀ این مطالب تصمیم گرفتید تا با ایمان، مسیح را در قلب خود بپذیرید؟ اگر اینچنین است، لطفاً دکمه زیر را فشار دهید. "امروز مسیح را در قلب خود پذیرفتم"

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه می توانم اطمینان داشته باشم که پس از مرگ به بهشت خواهم رفت؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries