settings icon
share icon
سوال

از کجا بدانم عاشق شده ام؟

جواب


عشق احساسی بسیار قوی و بزرگترین انگیزه برای زندگی ما می باشد. ما تصمیمات بزرگ زیادی را بر اساس عشق می گیریم و حتی ازدواج می کنیم چون احساس می کنیم عاشق شده ایم. ممکن است این مطلب باعث نیمی از ازدواج های اول باشد که به طلاق می انجامند. کتاب مقدس به ما تعلیم می دهد که عشق حقیقی احساسی نیست که بیاید و برود، بلکه یک تصمیم است. ما نباید فقط آنهایی را که ما را دوست دارند دوست بداریم، ما باید حتی آنهایی را که از ما متنفرند دوست بداریم، چنانکه مسیح کسانی را که دوست داشتنی نیستند دوست دارد (لوقا فصل 6 آیه 35). «كسی كه محبت دارد، صبور است و مهربان؛ حسود نيست و به كسی رشک نمی‌برد؛ مغرور نيست و هيچگاه خودستايی نمی‌كند؛ به ديگران بدی نمی‌كند؛ خودخواه نيست و باعث رنجش كسی نمی‌شود. كسی كه محبت دارد، پرتوقع نيست و از ديگران انتظار بيجا ندارد؛ عصبی و زودرنج نيست و كينه به دل نمی‌گيرد؛ هرگز از بی‌انصافی و بی‌عدالتی خوشحال نمی‌شود، بلكه از پيروز شدن راستی شاد می‌گردد. كسی كه محبت دارد در هر وضعی وفادار می‌ماند، هميشه اعتماد دارد، هرگز اميدش را از دست نمی دهد و در هر شرايطی تحمل می كند» (اول قرنتیان فصل 13 آیه های 4-7).

خیلی آسان می توان عاشق کسی شد، اما قبل از اینکه بدانیم این عشق واقعی است باید به چند سوال جواب بدهیم. اول اینکه، آیا این شخص مسیحی است، یعنی آیا زندگیش را به مسیح داده است؟ آیا او برای نجاتش فقط به مسیح تکیه می کند؟ همچنین، اگر می خواهید قلب و احساس خود را به کسی بدهید، باید از خود بپرسید آیا حاضرید او را بالاتر از هر کس دیگر و رابطه تان با او را بالاتر از هر کس بجز خدا قرار دهید. کتاب مقدس به ما می گوید که وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند، «یک تن» می شوند (پیدایش فصل 2 آیه 24؛ متی فصل 19 آیه 5).

چیز دیگری که باید توجه داشت این است که آیا کسی را که دوست دارید کاندید خوبی برای همسر شدن است. آیا او اول از همه و قبل از هر چیز خدا را در زندگیش قرار داده است؟ آیا او حاضر است وقت بگذارد تا رابطه تان را در ازدواجی بنا کند که یک عمر دوام بیاورد؟ معیاری برای تعیین این مطلب نیست که آیا عشق ما حقیقی است یا نه، اما تشخیص این مطلب بسیار مهم است که آیا دنباله روی احساسات خودمان هستیم و یا از خواست خدا پیروی می کنیم. عشق حقیقی تصمیم است، نه فقط یک احساس. عشق کتاب مقدسی یعنی اینکه یک فرد را برای همیشه دوست داشته باشیم نه فقط برای مدت زمانیکه احساس می کنیم عاشق شده ایم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

از کجا بدانم عاشق شده ام؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries