settings icon
share icon
سوال

شناخت عیسی مسیح به چه معناست؟

جواب


وقتی مردم درباره شناخت عیسی مسیح صحبت می کنند به رابطه خود با او اشاره می کنند. مسیحی بودن چیزی بسیار بیشتر از داشتن صرفا اطلاعات درباره عیسی مسیح است؛ یک مسیحی او را شخصا می شناسد. عیسی مسیح در دعای خود از نیاز به شناخت نجات دهنده صحبت می کند، «حیات جاویدان این است که تو را که یگانه خدای راستین هستی، و عیسی مسیح را که فرستاده‌ای، بشناسند» (یوحنا فصل 17 آیه 3).

شناختن قهرمانان ورزشی با دوستی با یکی از آنها کاملا فرق می کند. شما همه اخبارهای مربوط به قهرمان خود را دنبال می کنید، رکوردهای او را حفظ می کنید و هر چیز خاطره انگیزی از او را جمع آوری می کنید، با وجود اینکه هرگز خود آن ورزشکار را از نزدیک نشناخته اید. برای شناخت واقعی قهرمانان ورزشی خود باید پا را فراتر از فقط تماشای بازی های او بگذارید. شما برای شناخت او باید با هم وقت بگذرانید، به طور منظم با هم صحبت کنید و رابطه دوستی داشته باشید. شناخت واقعی یک فرد از عیسی مسیح بر اساس رابطه اش با اوست؛ آنها با هم وقت می گذرانند و به طور منظم با هم صحبت می کنند. وقتی عیسی مسیح را بشناسیم خدا را شناخته ایم. «می‌دانیم که پسر خدا آمده و به ما بینش داده تا خدای حقیقی را بشناسیم. و حالا ما در خدا هستیم، زیرا در پسرش عیسی مسیح قرار گرفته‌ایم. اوست تنها خدای حقیقی و حیات جاودانی» (اول یوحنا فصل 5 آیه 20).

چگونه می توانیم عیسی مسیح را بشناسیم؟ رومیان فصل 10 آیه 9 می گوید، «در واقع، اگر انسان با زبان خود نزد دیگران اقرار کند که عیسی مسیح خداوند اوست و در قلب خود نیز ایمان داشته باشد که خدا او را پس از مرگ زنده کرد، نجات خواهد یافت.» ما باید ایمان بیاوریم که عیسی مسیح خدای ماست و پس از مرگ دوباره زنده شد. او جان خود را برای پرداخت بهای گناهان ما فدا کرد (اول پطرس فصل 2 آیه 24).

ما با ایمان به عیسی مسیح، او را به عنوان نجات دهنده دریافت می کنیم و عضوی از خانواده او می شویم (یوحنا فصل 1 آیه 12). علاوه بر این، یوحنا فصل 3 آیه 16 می گوید به شما زندگی ابدی نیز داده می شود: «زیرا خدا به قدری مردم جهان را دوست دارد که یگانه پسر خود را فرستاده است، تا هر که به او ایمان آورد، هلاک نشود بلکه زندگی جاوید بیابد.» این زندگی شامل بهشت ابدی همراه با عیسی مسیح است و برای شما و هر کسی که به او ایمان دارد مهیاست.

افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9 این مطلب را توضیح می دهد که نجات نتیجه خوبی و مهربانی خداوند است: «زیرا به‌واسطۀ فیض است که نجات یافته‌اید، از طریق ایمان – و این را نمی‌توانید به حساب خود بگذارید، چرا که هدیه‌ای است از جانب خدا. نجات پاداش اعمال نیک ما نیست، و از این رو، هیچ‌کس نمی‌تواند به سبب آن به خود ببالد.» شناخت عیسی مسیح و نجات از طریق او بر اساس کاری که ما انجام می دهیم نیست. شناخت عیسی مسیح، از ایمان به او آغاز می شود و ارتباط همیشگی ما با او ریشه در ایمان دارد.

دعای خاصی برای شناخت و ایمان به عیسی مسیح وجود ندارد. با این وجود می توانید از نمونه دعای زیر استفاده کنید تا همین حالا به عیسی مسیح ایمان بیاورید:

«خدای عزیزم، من می دانم که گناهکارم و هرگز، حتی با کارهای خوب خودم نمی توانم وارد بهشت شوم. در همین لحظه به عیسی مسیح به عنوان پسر خدا که پس از مرگ دوباره زنده شد تا به من زندگی ابدی بدهد ایمان می آورم. لطفا گناهان من را ببخش و به من کمک کن برای تو زندگی کنم. از تو برای اینکه من را پذیرفتی و زندگی ابدی دادی سپاسگزارم.»

آیا با خواندن این مطلب تصمیم گرفتید به عیسی مسیح ایمان بیاورید؟ اگر جواب این سوال مثبت است، لطفا دکمه «من امروز عیسی مسیح را پذیرفتم» را فشار دهید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

شناخت عیسی مسیح به چه معناست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries