settings icon
share icon
سوال

دوران سختی قوم اسرائیل چیست؟

جواب


عبارت "دوران سختی قوم اسرائیل" از ارمیا فصل 30 آیه 7 گرفته شده است " روز هولناكی در پيش است! نظير آن تا به حال ديده نشده است؛ آن روز، زمان سختی قوم من است، ولی از آن نجات خواهند يافت" (ارمیا فصل 30 آیه 7).

در آیه های قبلی ارمیا فصل 30، می بینیم که خداوند با ارمیای نبی درباره یهودا و اسرائیل صحبت می کند (فصل 30 آیه های 3 تا 4). در آیه 3، خداوند قول می دهد که یک روز یهودا و اسرائیل را به سرزمین موعود برساند به سرزمینی که به پدران آنها قول داده بود. آیه 5 از دوران وحشت و ناآرامی می گوید. آیه 6 این دوران را اینچنین توصیف می کند که "آيا مرد، آبستن می‌شود؟ پس چرا مردان مانند زنانی كه می‌زايند، دستهای خود را بر كمر گذارده‌اند و رنگشان پريده است؟". خداوند وعده می دهد که یعقوب (اشاره به یهودا و اسرائیل) را از این دوران سختی نجات خواهد داد (آیه 7 ).

خداوند در ارمیا فصل 30 آیه های 10 تا 11 می گوید، "پس ای فرزندان بندهٔ من يعقوب، نترسيد! ای بنی‌اسرائيل، هراس به خود راه ندهيد! من شما و فرزندانتان را از نقاط دور دست و از سرزمين تبعيد به وطنتان باز خواهم گرداند و در آنجا، در امنيت و آسايش زندگی خواهيد كرد و ديگر كسی باعث ترس شما نخواهد شد. من با شما هستم و نجاتتان خواهم داد؛ حتی اگر قومهايی را كه شما را در ميانشان پراكنده كردم، به کلی تار و مار كنم، شما را از بين نخواهم برد؛ البته شما را بی‌تنبيه نخواهم گذارد. بلی، يقين مجازاتتان خواهم نمود، ولی منصفانه و عادلانه!".

همچنین، می گوید ملت هایی که اسرائیل و یهودا را به اسارت گرفته اند نابود خواهد کرد و هرگز اجازه نمی دهد که یعقوب بطور کامل نابود شود. با این وجود، باید توجه داشته باشیم که خداوند این دوره را به عنوان دوره ای برای تنبیه قوم خود نام می برد، "حتی اگر قومهايی را كه شما را در ميانشان پراكنده كردم، به کلی تار و مار كنم، شما را از بين نخواهم برد؛ البته شما را بی‌تنبيه نخواهم گذارد. بلی، يقين مجازاتتان خواهم نمود، ولی منصفانه و عادلانه!".

ارمیا فصل 30 آیه 7 می گوید، "روز هولناكی در پيش است! نظير آن تا به حال ديده نشده است؛ آن روز، زمان سختی قوم من است، ولی از آن نجات خواهند يافت".

عیسی مسیح نیز دوران برآشفتگی بزرگ را در چندین مورد مانند ارمیا توصیف می کند. او در متی فصل 24 آیه های 6 تا 8 میگوید که ظهور مسیح دروغین(کسی که وانمود خواهد کرد مسیح است) ، جنگ ها و شایعات همیشگی در مورد جنگ، قحطی و زلزله، همه اینها "آغاز درد زایمان" هستند. اول تسالونیکیان فصل 5 آیه 3 به ما می گوید،"همان وقت كه مردم می‌گويند: «همه جا امن و امان است»، ناگهان مصيبت دامنگيرشان خواهد شد، همانطور كه درد به سراغ زن آبستن می‌آيد؛ آنگاه راه فراری برای آنان وجود نخواهد داشت". "خشم" در اینجا همان داوری دنیای بی ایمان توسط خداوند و تنبیه قوم اسرائیل در دوران "برآشفتگی بزرگ" است

این دردهای زایمان در مکاشفه فصل های 6 تا 12 توضیح داده شده اند. قسمتی از هدف "برآشفتگی بزرگ" بازگرداندن اسرائیل به سمت خداوند است.

برای کسانیکه عیسی مسیح را به عنوان نجات دهنده از گناه دریافت کرده اند، دوران سختی یعقوب چیزی خواهد بود که ما باید به خاطر آن خدا را ستایش کنیم، چراکه نشان دهنده این حقیقت می باشد که خداوند به وعده خود عمل می کند. او به ما قول داده که از طریق عیسی مسیح به ما زندگی جاودانه خواهد داد، و همچنین به ابراهیم و فرزندان او قول برکت و سرزمین موعود و افزایش نسل این قوم را داده است. با این وجود، قبل از اینکه این وعده را عملی کند، با عشق ولی بطور جدی، قول اسرائیل را تنبیه خواهد کرد تا به سمت او بازگردند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

دوران سختی قوم اسرائیل چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries