settings icon
share icon
سوال

نقش ایران درآخر زمان چیست؟

جواب


چندین پیشگویی کتاب مقدسی در مورد آخر زمان وجود دارد که به ایران در آن با اسامی پرشیا یا ایلام اشاره شده است. ایران در اخبار امروز به عنوان کشوری نام برده می شود که در جستجوی تجهیزات نظامی (احتمالا هسته ای) می باشد و بارها اسرائیل را تهدید کرده، و این موضوع مورد توجه پژوهشگران کتاب مقدس قرار گرفته است.

ایران در آخر زمان نقش دارد، اما قبل از هر چیز مرور کوتاهی به تاریخ ایران و همسایگان او داشته باشیم، چراکه به تاریخ کتاب مقدس مربوط می شود. ارمیا پیشگویی کرد که ایلام، ملت شرق بابل، غرب پرشیا و جنوب ماد، شکست خورده و دوباره به قدرت خواهند رسید (ارمیا فصل 49 آیه های 34 تا 39). این پیشگویی به حقیقت پیوست، بابل در سال 596 ق.م ایلام را شکست داد. اما بعد، پرشیا با پادشاهی کوروش بزرگ، قدرت را دوباره در آن منطقه بدست گرفت و درنتیجه، ایلامی ها و مادها بخشی از امپراطوری پارس شدند. امپراطوری هخامنشی به قدرت رسید و بابل را در سال 539 ق.م شکست داد، و پیشگویی اشعیا فصل 21 آیه 2 به حقیقت پیوست. این رویداد در زمان دانیال اتفاق افتاد (دانیال فصل 5). در حقیقت، دانیال در استان ایلام امپراطوری پارس ساکن بود (دانیال فصل 8 آیه 2). پارس در واقع محل تولد کتاب استر و بخش اول کتاب نحمیا می باشد.

پیروزی اسکندر کبیر، به قدرت جهانی پارس پایان داد که با این رویداد پیشگویی دانیال فصل 8 به سرانجام رسید. پرشیا توسط سلوکیان، اشکانیان، ساسانیان، رومیان، امپراطوری بیزانس و سرانجام توسط مسلمانان در سال 636 بعد از میلاد فرمانروایی شد. در سال 1501 میلادی، کشور ایران تشکیل شد.

در عهد جدید، از ایرانی ها به طور غیر مستقیم به عنوان "اشکانی، ماد و ایلامی" یاد شده است که در روز پنطیکاست در اورشلیم حضور داشتند (اعمال رسولان فصل 2 آیه 9). هر سه گروه یهودیانی بودند که در ایران باستان زندگی می کردند و در اورشلیم حضور داشتند تا شاهد تولد کلیسا باشند.

ایران در آخر زمان یکی از ملت هایی خواهد بود که در جنگ جوج و ماجوج شرکت می کند که احتمالا در نیمه اول دوران "برآشفتگی بزرگ" اتفاق خواهد افتاد. حزقیال فصل 38 آیه 5، به طور مشخص از پرشیا به عنوان هم پیمان ماجوج/روسیه نام می برد. دیگر کشورهای این ائتلاف شامل سودان، ترکیه، لیبی و غیره خواهند بود. این ارتش بزرگ بر ضد اسرائیل متحد می شوند که در آن زمان ملتی(اسرائیل) آرام و در صلح هستند (آیه 11).

نتیجه این یورش آخر زمان پیش بینی شده است: خداوند در این نبرد دخالت خواهد کرد و ائتلاف ماجوج نابود خواهد شد. "تو و تمام سپاه عظيمت در کوهها خواهيد مرد. شما را نصيب لاشخورها و جانوران می‌گردانم. در صحرا از پای در خواهيد آمد. من كه خداوند هستم اين را گفته‌ام" (حزقیال فصل 39 آیه های 4 تا 5). ایران و روسیه، تصور خواهند کرد که حمله آنها به اسرائیل حتما به پیروزی ختم می شود اما خدا برنامه دیگری دارد. درباره حفاظت از اورشلیم، خداوند پیام محکمی برای جهان دارد، "به اين طريق نام قدوس خود را به قوم خود اسرائيل می‌شناسانم و ديگر نمی‌گذارم نام قدوس من بی‌حرمت شود. آنگاه قومها خواهند دانست كه من خداوند، خدای قدوس قوم اسرائيل هستم" (آیه 7).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

نقش ایران درآخر زمان چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries