settings icon
share icon
سوال

آیا همه ما، گناه را از آدم و حوا به ارث برده ایم؟

جواب


همه مردم گناه را از آدم و حوا به ارث برده اند. گناه در کتاب مقدس به عنوان سرپیچی از شریعت خدا (اول یوحنا فصل 3 آیه 4) و طغیان بر ضد خدا (تثنیه فصل 9 آیه 7؛ یوشع فصل 1 آیه 18) توصیف شده است. فصل سوم پیدایش، طغیان آدم و حوا بر ضد خدا و فرمان او را شرح می دهد. به خاطر نافرمانی آدم و حوا، گناه به تمام نسلهای آنها به "ارث" رسید. رومیان فصل 5 آیه 12 به ما می گوید که گناه از طریق آدم به جهان وارد شد و اینگونه مرگ دامن گیر تمام آدمیان شد، از آنجا که همه گناه کرده اند. این گناهِ دامنگیر، به گناه موروثی معروف شده است. همانطور که ما خصوصیات فیزیکی را از پدر و مادرمان به ارث می بریم، ذات گناه آلود را از آدم به ارث می بریم.

آدم و حوا در صورت و شباهت خدا آفریده شده بودند (پیدایش فصل 1 آیه های 26-27؛ فصل 9 آیه 6). اما ما نیز در صورت و شباهت آدم هستیم (پیدایش فصل 5 آیه 3). هنگامی که آدم به گناه افتاد، نتیجه اش این بود که تک تک افراد از نسل او نیز به گناه مبتلا شدند و گناه به آنها سرایت کرد. داوود این واقعیت را در یکی از مزامیر اینگونه غم و سوگواری خود را اعلام می کند: «من از بدو تولد گناهكار بوده‌ام، بلی، از لحظه‌ای كه نطفۀ من در رحم مادرم بسته شد آلوده به گناه بوده‌ام» (مزامیر فصل 51 آیه 5). این بدان معنا نیست که مادر داوود او را به طرز نامشروعی به دنیا آورده باشد، بلکه مادرش ذات گناه را از والدینش به ارث گرفته بود، و آنها نیز از والدینشان و به همین صورت ادامه یافته است. داوود نیز همانند همه ما، گناه را از والدینش به ارث برد. حتی اگر به بهترین نحو ممکن زندگی کنیم، باز هم به خاطر نتیجه گناه موروثی، گناهکار هستیم.

نتیجه اینکه گناهکار به دنیا می آییم، این است که همه گناه می کنیم. به این روند در رومیان فصل 5 آیه 12 توجه کنید: «وقتی آدم گناه كرد، گناه او تمام نسل بشر را آلوده ساخت و باعث شيوع مرگ در سراسر جهان شد. درنتيجه، همه چيز دچار فرسودگی و تباهی گشت، چون انسانها همه گناه كردند» (رومیان فصل 3 آیه 23). ما نیاز به یک قربانی کامل و بی گناه داریم تا گناهمان را بشوید، کاری که انجام آن از قدرت ما خارج است. خدا را شکر، عیسی مسیح نجات دهنده از گناه است! گناه ما بر روی صلیب عیسی مصلوب شده است، و اکنون «لطف و فيض خدا نسبت به ما بقدری زياد بود كه حتی حاضر شد به قيمت خون فرزندش تمام گناهان ما را ببخشد و ما را نجات دهد» (افسسیان فصل 1 آیه 7). خدا در حکمت بی انتهای خود، برای گناه که به میراث برده ایم، فدیه فراهم کرده است، و این فدیه در دسترس همه قرار دارد: «برادران، توجه كنيد! در اين عيسی برای گناهان شما اميد آمرزش هست» (اعمال فصل 13 آیه 38).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا همه ما، گناه را از آدم و حوا به ارث برده ایم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries