settings icon
share icon
سوال

چگونه می توانم ایمان خود را افزایش دهم؟

جواب


همه مسیحیان مایلند یا بهتر است بگوییم باید ایمان خود را افزایش دهند. کسانیکه زندگی خود را به مسیح اختصاص داده اند، به این نتیجه می رسند که موفقیت، حاصل تلاش های خودمان نیست، ما همیشه (با تکیه بر خودمان) شکست خورده ایم. اول قرنتیان فصل 4 آیه 7 به ما یادآوری می کند، «چرا اينقدر به خود می‌باليد؟ مگر هر چه داريد، از خدا نيافته‌ايد؟ پس در اين صورت چرا طوری رفتار می‌كنيد كه گويی با تلاش خودتان چيزی را كسب كرده‌ايد؟». ما بدون خداوند مجبوریم به منابع و توانایی های خودمان تکیه کنیم، که این کار ما را به غرور، لجاجت، بی تفاوتی، بی توجهی و شکست دچار خواهد کرد. خداوند تنها کسی است که می توانیم کاملا به او اعتماد کنیم و هرگز ناامید نشویم (عبرانیان فصل 13 آیه 5).

برای آغاز سفر ایمانی با خداوند باید در کلام اوغرق شویم (رومیان فصل 10 آیه 17، اول پطرس فصل 2 آیه 2). باید عشق، عدالت، بخشندگی و برنامه او را بشناسیم. باید یک رابطه شخصی با او برقرار کنیم تا او را از طریق پسرش عیسی مسیح بشناسیم (یوحنا فصل 17 آیه 3). باید از او بخواهیم تا خودش را آشکار کند و ما را تغییر دهد. کتاب مقدس به وعده داده است که اگر به جستجوی خدا برویم او را پیدا خواهیم نمود (متی فصل 7 آیه 7). و اگر به او اجازه دهیم، ما را به افرادی تبدیل می کند که توانایی تشخیص خواسته اش را پیدا خواهیم کرد (رومیان فصل 12 آیه 2). باید در طبیعت کهنه خود بمیریم، و خودخواهی و غروری که مدت ها ما را از او دور انداخته بود را کنار بگذاریم. وقتی خداوند ما را تغییر می دهد، یاد می گیریم که موهبت های روح القدسی که درون قبل همه مسیحیان زندگی می کند را پرورش دهیم (غلاطیان فصل 5 آیه های 22 تا 23، یوحنا فصل 14 آیه 17). وقتی کنترل زندگی خود را به دست روح القدس می سپاریم، در واقع اعتماد به او را آغاز کرده ایم. «در او ريشه بدوانيد تا از او قوت بگيريد. بكوشيد كه همواره در او رشد كنيد و در حقايقی كه آموخته‌ايد، قوی و نيرومند گرديد؛ و برای كارهايی كه او برای شما انجام داده است، زندگی‌تان لبريز از شادی و شكرگزاری باشد» (کولسیان فصل 2 آیه 7).

اگر می خواهیم به خدا بیشتر اعتماد کنیم، باید یاد بگیریم که با تکیه بر ایمان زندگی کنیم، از منطقه امن خود خارج شویم و شانس های خود را امتحان کنیم. اگر ما ایمان داشته باشیم که خداوند در یک روز خاصی که قدمی برمی داریم از ما محافظت می کند؛ آزادانه خواست او را انجام خواهیم داد، و به عواقب آن توجهی نخواهیم کرد. هر زمان که با وسوسه روبرو می شویم، خداوند راهی برای فرار جلوی پای ما قرار می دهد تا مغلوب نشویم (اول قرنتیان فصل 10 آیه 13). ما باید با تکیه بر خداوند به دنبال راه حل باشیم و وقتی آن را پیدا می کنیم سپاسگزار خدا باشیم. اول پطرس فصل 1 آیه 7 می گوید، او از سختی ها برای آزمایش ایمان استفاده می کند تا از ما مسیحیان قوی تری بسازد؛ اگر محکم باشیم و تردید نکنیم، افتخار و برکت بیشتری نصیب ما خواهد شد. و به یاد داشته باشیم که «ايمان از شنيدن مژدهٔ انجيل بوجود می‌آيد» (رومیان فصل 10 آیه 17).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه می توانم ایمان خود را افزایش دهم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries