settings icon
share icon
سوال

ایمانداران چگونه می توانند در این دنیا باشند ولی از این دنیا نباشند؟

جواب


کلمه دنیا در عهد جدید از ریشه یونانی به معنی «جهان» می آید. جهان معمولا به کره زمین و مردم روی آن اشاره می کند که جدای از خداوند عمل می کند. شیطان حاکم این جهان است (یوحنا فصل 12 آیه 31، فصل 16 آیه 11، اول یوحنا فصل 5 آیه 19). همین تعریف ساده از اینکه دنیا توسط شیطان اداره می شود ما را به این حقیقت می رساند که باید سپاسگزار ادعای عیسی مسیح مبنی بر اینکه ما از این جهان نیستیم، باشیم . گناه، دیگر حاکم ما نیست و در اسارت اصول و قواعد دنیا نیز قرار نداریم. به علاوه، ما به شکل مسیح درآمده ایم، این موضوع باعث می شود تا علاقه ما به هرآنچه به این دنیا مرتبط است، کمتر و کمتر شود و در ایمان خود بالغ تر شویم.

ایمانداران مسیحی در این دنیا حضور دارند و زندگی می کنند اما بخشی از این دنیا و ارزش های آن نیستند (یوحنا فصل 17 آیه های 14 تا 15). ما ایماندران باید از دنیا جدا باشیم. این معنی مقدس بودن و زندگی مقدس است. ما نباید به امور گناه آلود دنیا بپردازیم، همچنین نباید ذهنیت فاسد و بی روحی که دنیا برای ما ساخته است را نگه داریم. بلکه باید خودمان و ذهنمان را با عیسی مسیح هماهنگ کنیم (رومیان فصل 12 آیه های 1 تا 2). این کار را باید به صورت روزانه به عنوان یک تعهد انجام دهیم.

ما در این دنیا حضور داریم ولی جدای از آن هستیم؛ در عین حال، دانستن این نکته هم ضروری است که باید نور و روشنایی برای کسانی باشیم که در تاریکی به سر می برند. ما باید طوری زندگی کنیم که غیر ایمانداران تحت تاثیر روش زندگی، کردار و گفتار ما قرار بگیرند و متوجه زندگی متفاوت ما بشوند. مسیحیانی که همه تلاش خود را می کنند تا مانند غیرایمانداران زندگی و عمل کنند، بیشترین زیان را به مسیح می رسانند. حتی بت پرستان نیز می دانند که « ايشان را نيز می‌توان از اعمالشان شناخت» (متی فصل 7 آیه 16)، و ما به عنوان یک مسیحی باید ثمره های روح القدس را به نمایش بگذاریم.

حضور در این جهان به این معنی است که ما نیز می توانیم از خلقت زیبای خداوند لذت ببریم، اما نباید در ارزش ها دنیوی غرق شویم و یا به دنبال لذت های دنیوی برویم. کار ما در دنیا دیگر لذت بردن نیست، بلکه پرستش خداوند است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

ایمانداران چگونه می توانند در این دنیا باشند ولی از این دنیا نباشند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries