settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس در مورد مهاجرت غیرقانونی چه می گوید؟

جواب


رومیان فصل 13 آیه های 1 تا 7 دقیقا مشخص کرده که ما باید تابع قوانین دولت باشیم. تنها استثنا زمانی است که قوانین، شما را مجبور به نافرمانی از خدا می کنند (اعمال رسولان فصل 5 آیه 29). مهاجرت غیرقانونی، زیر پا گذاشتن قوانین دولت است. هیچ چیزی درکتاب مقدس بر ضد قوانین مهاجرتی یک ملت وجود ندارد. بنابراین ورود غیر قانونی به یک کشور گناه و نافرمانی از خداوند است.

امروزه مهاجرت غیر قانونی، در آمریکا (و برخی کشورهای دیگر) مسئله بحث برانگیزی است. برخی می گویند قوانین مهاجرتی ناعادلانه و حتی تبعیض آمیز هستند –این عقیده به افراد دلیل کافی برای مهاجرت غیر قانونی را می دهد. با این وجود، رومیان فصل 13 آیه های 1 تا 7 به ما اجازه نقض قوانین را فقط به این دلیل که غیرمنصفانه است نمی دهد. مسئله، منصفانه بودن یک قانون نیست. تنها دلیل کتاب مقدسی برای نقض قانون دولتی این است که آن قانون باعث نقض قانون خدا شود. زمانی که پولس کتاب رومیان را نوشت، زیر نظر امپراطور نرو بود که شاید بتوان گفت یکی از بدترین و پلیدترین امپراطوری های روم بوده است. قوانین زیادی در آن امپراطوری ناعادلانه و پلید بودند اما پولس همچنان از مسیحیان می خواهد تا از قوانین تبعیت کنند.

آیا قوانین مهاجرتی آمریکا غیر عادلانه هستند؟ برخی می گویند آری اما مسئله اصلی این نیست. همه کشورهای پیشرفته دنیا قوانین مهاجرتی دارند، برخی از آنها قوانین راحت تر و برخی دیگر سخت تر از آمریکا دارند. کتاب مقدس مخالف کشوری با مرزهای باز و یا کاملا بسته نیست. رومیان فصل 13 آیه های 1 تا 7 به دولت این اجازه را می دهد تا قانون شکنان را تنبیه کنند. تنبیه می تواند زندانی شدن و/یا دیپورت شدن و یا حتی بدتر باشد، قانون این حق را دارد که شدت مجازات را تعیین کند.

جمعیت کثیری از مهاجران غیرقانونی در آمریکا برای زندگی بهتر، حمایت از خانواده و فرار از فقر آمده اند. این انگیزه ها و اهداف، خوب هستند. اما نقض قانون برای بدست آوردن یک چیز خوب، کتاب مقدسی نیست. حمایت از فقرا، یتیمان و بیوه زنان دستور کتاب مقدس به ما می باشد (غلاطیان فصل 2 آیه 10، یعقوب فصل 1 آیه 27، فصل 2 آیه های 2 تا 15). با این وجود، حقیت کتاب مقدسی کمک به نیازمندان به این معنی نیست که می توانیم قانون را زیر پا بگذاریم. حمایت و تشویق به مهاجرت غیر قانونی و فراهم ساختن زمینه های آن نیز نقض قانون خدا می باشد. کسانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند باید به قوانین مهاجرتی آن کشور احترام بگذارند. گرچه ممکن است این مرحله آزار دهنده و طولانی باشد اما به یک فرد حق مهاجرت غیرقانونی نمی دهد.

راه حل کتاب مقدسی مهاجرت غیر قانونی چیست؟ فقط یک راه دارد، این کار را نکنید و از قوانین تبعیت کنید. اگر نافرمانی از قانون گزینه کتاب مقدسی نیست، چه کاری می توان در برابر قانون غیرمنصفانه مهاجرت کرد؟ این مسئله کاملا حق شهروندان است که به دنبال تغییر قوانین مهاجرتی باشند. اگر معتقدید قوانین مهاجرتی غیر منصفانه است، هر کاری که می توانید انجام دهید تا آن قانون تغییر کند: دعا، طومار نویسی، رای، اعتراض صلح آمیز و غیره. به عنوان یک مسیحی باید از اولین کسانی باشید که به دنبال تغییر قوانین غیرمنصفانه هستند. در عین حال باید به کلام خدا عمل کنیم و از دولتی که برای ما قرار داده تبعیت کنیم.

«به خاطر خداوند، از مقامات كشور اطاعت نماييد، خواه از رهبر مملكت، و خواه از مأمورين دولت كه از سوی رهبر منصوب شده‌اند تا خلافكاران را مجازات كنند و درستكاران را پاداش دهند. خواست خدا اينست كه شما درستكار باشيد تا به اين ترتيب دهان اشخاص نادانی را كه از شما ايراد می‌گيرند ببنديد. درست است كه شما از قيد و بند احكام مذهبی آزاد شده‌ايد، اما اين به آن معنی نيست كه می‌توانيد به هر كار نادرستی دست بزنيد، بلكه آزادی خود را بايد برای اجرای خواست خدا به کار ببريد» (اول پطرس فصل 2 آیه های 13 تا 16).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس در مورد مهاجرت غیرقانونی چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries