settings icon
share icon
سوال

رفتن به بهشت – من چطور می توانم از سرنوشت ابدیم اطمینان حاصل کنم؟

جواب


قبول کنید که ممکن است آن روزیکه هر یک از ما به ابدیت قدم می گذاریم بسیار نزدیکتر از آن باشد که فکر می کنیم. و برای آماده شدن برای آن لحظه، باید این حقیقت را بدانیم که همه به بهشت نخواهند رفت. پس چگونه مطمئن شویم که حتما به بهشت خواهیم رفت؟ در حدود 2000 سال پیش پطرس و یوحنای رسول، انجیل عیسی مسیح را برای جمعیت زیادی در اورشلیم موعظه می کردند. آنوقت بود که پطرس جمله عمیقی و پرمعنایی بیان کرد که طنین آن حتی در دنیای پُست مدرن امروز هم پیچیده است: "غير از عيسی مسيح كسی نيست كه بتواند ما را رستگار سازد! چون در زير اين آسمان، نام ديگری وجود ندارد كه مردم بتوانند توسط آن از گناهان نجات يابند" (اعمال رسولان فصل 4 آیه 12).

امروز هم مثل آن زمان این اعتراف پطرس در اعمال رسولان فصل 4 آیه 12 از نظر سیاسی صحیح نیست. امروزه، گفتن اینکه "همه به بهشت خواهند رفت" و یا "همه مسیرها به بهشت ختم می شوند" بسیار رایج و متداول است. خیلی ها فکر می کنند می توانند بهشت را بدون مسیح داشته باشند. آنها شکوه و جلال را می خواهند، اما نمی خواهند به صلیب فکر کنند و بیشتر از آن نمی خواهند درمورد کسی فکر کنند که بخاطر گناه آنها بر روی صلیب جان خود را فدا کرد. خیلی ها نمی خواهند عیسی را بعنوان تنها راه رسیدن به بهشت قبول کنند و سعی می کنند راه دیگری پیدا کنند. اما عیسی مسیح خودش به ما هشدار می دهد که راه دیگری وجود ندارد و نتیجه قبول نکردن آن، زندگی ابدی در جهنم است. او بروشنی به ما می گوید: "خدا كسانی را كه به فرزند او ايمان آورند، نجات می‌دهد و زندگی جاويد نصيبشان می‌سازد. ولی كسانی كه به او ايمان نياورند و از او اطاعت نكنند، هرگز بحضور خدا راه نخواهند يافت، بلكه گرفتار خشم او خواهند شد" (یوحنا فصل 3 آیه 36).ایمان به مسیح کلید رفتن به بهشت است.

بعضی ها می گویند که خدا باید خیلی تنگ نظر باشد که برای بهشت تنها یک راه قرار داده است. اما رو راست باید گفت که با توجه به نافرمانی انسان از خدا ، این بسیار گشاده دستی خداست که اصلا راهی به بهشت مهیا کرده است. ما سزاوار داوری و محکوم شدن هستیم و در عوض او تنها پسرش را می فرستد تا برای گناهان ما بمیرد و به این ترتیب به ما فرصت فرار و نجات از این محاکمه را می دهد. تنگ نظری و یا گشاده بینی، بهرحال این مطلب حقیقت است و خبر خوب اینست که مسیح مرد و دوباره زنده شد و کسانی به بهشت خواهند رفت که این پیام انجیل را با ایمان قلبی پذیرفته اند.

خیلی از مردم امروزه انجیل تعدیل شده خودشان را قبول دارند که در آن نیازی به توبه نیست. آنها می خواهند به خدایی مهربان ایمان داشته باشند که قضاوت نمی کند و توبه و تغییر روش زندگی را نمی طلبد. آنها دلایلی برای خود و دیگران می آورند مانند اینکه: "من به عیسی مسیح ایمان دارم، اما خدای من محکوم نمی کند. خدای من کسی را به جهنم نمی فرستد." اما عیسی مسیح بیشتر از بهشت درباره جهنم صحبت کرده است و خودش را نجات دهنده ای معرفی کرد که تنها راه رسیدن به بهشت می باشد." راه منم، راستی منم، زندگی منم. هيچ كس نمی‌تواند به خدا برسد مگر بوسيله‌‌ء من."(یوحنا فصل 14 آیه 6 )

این سوال کماکان باقی می ماند که چه کسی واقعا وارد ملکوت خدا می شود؟ من چطور می توانم اطمینان حاصل کنم که به بهشت خواهم رفت؟ کتاب مقدس تفاوت روشنی بین آنهایی که زندگی ابدی دارند و آنانیکه ندارند، بیان کرده است. "پس روشن است که هر کس مسیح را دارد، به این حیات نیز دسترسی دارد، اما هر که مسیح را ندارد، از این حیات بی بهره می ماند" (اول یوحنا فصل 5 آیه 12). همه چیز در نهایت به ایمان ختم می شود. آنهایی که به مسیح ایمان دارند به فرزندی خدا پذیرفته شده اند " اما او به تمام كسانی كه به او ايمان آوردند، اين حق را داد كه فرزندان خدا گردند "(یوحنا فصل 1 آیه 12). کسانی که فداکاری عیسی مسیح را برای پرداخت بهای گناهانشان قبول کرده و به رستاخیز او از مردگان ایمان دارند، به بهشت خواهند رفت و در مقابل کسانی که مسیح را رد می کنند هرگز به بهشت نخواهد رفت "كسانی كه به او ايمان بياورند، هيچ نوع محكوميت و هلاكتی در انتظارشان نيست؛ ولی كسانی كه به او ايمان نياورند، از هم اكنون محكوم‌اند، چون به يگانه فرزند خدا ايمان نياورده‌اند."(یوحنا فصل 3 آیه 18).

به همان اندازه که بهشت برای کسانیکه عیسی مسیح را بعنوان نجات دهنده خود قبول می کنند، عالی خواهد بود، جهنم بمراتب بیشتر برای آنانیکه او را رد می کنند وحشتناک می باشد. امکان ندارد که کسی کتاب مقدس را بارها بخواند و متوجه این حقیقت نشده باشد. کتاب مقدس تاکید می کند که تنها یک راه برای رسیدن به بهشت وجود دارد و آن راه ایمان به عیسی مسیح است. از دستور مسیح پیروی کنید:" فقط با عبور از درِ تنگ می‌توان به حضور خدا رسيد. جاده‌ای كه به طرف جهنم می‌رود خيلی پهن است و دروازه‌اش نيز بسيار بزرگ، و عدۀ زيادی به آن راه می‌روند، و براحتی می‌توانند داخل شوند. اما دری كه به زندگی جاودان باز می‌شود، كوچک است و راهش نيز باريک، و تنها عدۀ كمی می‌توانند به آن راه يابند."(متی فصل 7 آیه های 13 تا 14). ایمان به عیسی مسیح تنها وسیله ای است که شما را به بهشت می رساند و ورود ایمانداران مسیح به بهشت تضمین شده است. آیا شما به عیسی مسیح ایمان دارید؟

آیا با مطالعۀ این مطالب تصمیم گرفتید تا با ایمان، مسیح را در قلب خود بپذیرید؟ اگر اینچنین است، لطفاً دکمۀ زیر را فشار دهید. "امروز مسیح را در قلب خود پذیرفتم"

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

رفتن به بهشت – من چطور می توانم از سرنوشت ابدیم اطمینان حاصل کنم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries