settings icon
share icon
سوال

موهبت الهی کمک کردن چیست؟

جواب


موهبت الهی کمک کردن در فهرست موهبت های الهی (عطایای روح القدس) کتاب مقدس قرار دارد. کلمه «کمک کردن» در اول قرنتیان فصل 12 آیه 28 ریشه یونانی دارد، بنابراین معنی دقیق آن مبهم می باشد. واژه ای که به «کمک» ترجمه شده است به معانی «تسلی دادن، یاری رساندن، مشارکت کردن و پشتیبانی کردن» می باشد. کسانیکه دارای موهبت الهی کمک کردن هستند، توانایی کمک و یاری رساندن به دیگر اعضای کلیسا را از روی عشق و مهربانی دارند. دامنه کاربردی این موهبت از کمک کردن به اشخاص در امور روزمره زندگی تا کمک در امور مدیریتی کلیسا متغیر است.

کمک کردن در کلیسا اشکال گوناگونی دارد. برخی از مردم موهبت کمک را توانایی ایمانداران در یاری رساندن به دیگران در کارهای پیش پا افتاده و حتی در انجام کارهای نامطلوب همراه با مهربانی و در نهایت تواضع می دانند. یاری دهندگان اغلب کسانی هستند که در کارهای ساختمان و محوطه کلیسا کار خود را انجام می دهند، اغلب به شکلی که دیده نشوند. برخی دیگر یاری رساندن را کمک به بیوه زنان و افراد کهنسال و خانواده ها در انجام کارهای روزمره آنها می دانند. اینگونه افراد کار یاری رسانی به کلیسا را در گسترده ترین شکل انجام می دهند.

اما موهبت کمک کردن معنای عمیقتری دارد. این موهبت یکی از موهبتهای معنوی از طرف روح القدس است (موهبتهایی که روح القدس به ایمانداران می دهد تا کلیسا را رشد دهند)، می توان گفت که بُعد معنوی این موهبت حتی مهمتر از بُعد کاربردی آن می باشد. کسانی که دارای این موهبت هستند، توانایی شناسایی افرادی را دارند که با ترس، تردید و دیگر چالشهای روحی دست و پنجه نرم می کنند. آنها با یک کلمه یا جمله محبت آمیز به فرد نیازمند نزدیک می شوند و با او همدردی می کنند، اینگونه افراد توانایی گفتن حقایق کتاب مقدسی به شکلی محبت آمیز و قانع کننده را نیز دارند. حرفهای آنها برای کسانیکه از نظر روحی خسته و ضعیف شده اند مانند «نگينهای طلاست كه در ظرف نقره‌ای نشانده باشند» (امثال فصل 25 آیه 11). مسیحیان یاری رسان می توانند نگرانی و اضطراب افرادی که روحشان خسته و شکننده شده است را با بیان سخنان امیدوار کننده و محبت آمیز حقیقت التیام دهند .

خدا را شکر می کنیم که ما را می شناسد. او همه نیازها و دردهای ما را می داند، به همین دلیل افرادی که دارای موهبت کمک کردن هستند را به سراغ ما می فرستد تا با عشق و مهربانی به ما کمک کنند. این مقدسین باارزش بار مشکلات دیگران را به دوش می کشند، باری که آنها تنهایی قادر به تحمل آن نیستند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

"موهبت الهی کمک کردن چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries