settings icon
share icon
سوال

موهبت الهی شفا دادن چیست؟

جواب


موهبت الهی شفا دادن نشانه ای از قدرت ماورای طبیعی روح القدس است که ناتوانی و بیماری فرد را به طور معجزه آسایی شفا می دهد. شفا، قدرت خداوند است که اثر گناه یا تاثیر شیطان در بدن انسان را از بین می برد، مانند معجزاتی که عیسی مسیح و شاگردانش انجام دادند (متی فصل 4 آیه 24، متی فصل 15 آیه 30، اعمال رسولان فصل 5 آیه های 15 تا 16، اعمال رسولان فصل 28 آیه های 8 تا 9). از موهبت شفا دادن برای اولین بار در اول قرنتیان فصل 12 در فهرست موهبت های الهی نام برده شده است.

موهبت های الهی (عطایای روح القدس یا هدایای معنوی) به قدرت، مهارت، توانایی یا دانشی گفته می شود که خداوند از طریق روح القدس به مسیحیان اعطا می کند. پولس می گوید هدف از اعطای موهبتهای الهی رشد دادن ایمانداران و جلال خداوند است. خداوند این موهبتها را برای انجام خواست خودش به مسیحیان می دهد، اما ظاهرا در کلیسای قرنتیان به نمادی از برتری تبدیل شده بودند. جالب است که در اول قرتیان فصل 12 آیه 9 به «موهبت های» شفا دادن اشاره شده است، شکل جمع این کلمه احتمالا به این حقیقت اشاره دارد که انواع مختلفی از این موهبت وجود دارد. موهبتهای شفا دادن می تواند به معنی تعداد زیادی از مهارتها و توانایی ها باشد. می تواند قدرت شفای یک فلج باشد، دانش استفاده از یک دارو یا شناخت یک درمان باشد. حتی می تواند توانایی همدردی با دیگران باشد، طوریکه با عشق و محبت بتوان زخمهای روحی آن فرد را شفا داد.

همواره بحثهای بسیار زیادی در بین مسیحیان بر سر موضوع موهبت شفا دادن وجود داشته است. بعضی به این موهبت ایمان دارند، برخی دیگر می گویند این موهبت دیگر به کسی اعطا نمی شود، بعضی دیگر معتقدند که در کلیسای امروزی این موهبت همچنان وجود دارد. مشخص است که قدرت شفا دادن هرگز قدرت ذاتی خود آن شخص شفادهنده نبوده است، بلکه از طرف خداوند به او اعطا شده بود. گرچه خداوند امروز هم شفا می دهد، اما ما معتقدیم که شفا دادن او از طریق موهبت شفا (هدیه معنوی شفا دادن) منحصر به شاگردان مسیح بوده است تا ثابت شود که پیام آنها از طرف خداوند است (اعمال رسولان فصل 2 آیه 22، فصل 14 آیه 13).

خداوند امروزه هم معجزه می کند و شفا می دهد. هیچ چیزی مانع شفای یک فرد از طرف خداوند یا از طریق یک شخص دیگر نمی شود. اما موهبت شفا دادن به عنوان یک هدیه معنوی از طرف روح القدس امروزه دیگر به کسی اعطا نمی شود. خداوند به طور حتم به هر شکلی که اراده کند می تواند شفا دهد، چه به شکل معمولی چه به شکل معجزه آسا. نجات ما به خودی خود یک معجزه است. ما در گناه مرده بودیم، ولی خداوند وارد زندگی ما شد و از ما مخلوقات جدیدی ساخت (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 17). این بالاترین و مهمترین شفا است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

"موهبت الهی شفا دادن چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries