settings icon
share icon
سوال

موهبت الهی ایمان چیست؟

جواب


موهبت الهی (هدیه معنوی، عطایای روح القدس) در فهرست اول قرنتیان فصل 12 عنوان شده است. در آیه نهم گفته شده که موهبت ایمان به برخی از ایمانداران داده شده است، اما کاملا آن را توضیح نداده است. ایمان نجات دهئده به عنوان تنها وسیله نجات به همه ایمانداران داده شده است (افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9)، اما موهبت الهی ایمان به همه ایمانداران اعطا نشده است. موهبت ایمان نیز مانند همه موهبت های الهی دیگر برای هدفی والا در جهت رشد کلیسا اعطا می شود (اول قرنتیان فصل 12 آیه 7).

موهبت ایمان هدیه ای است که روح القدس به یک شخص می دهد تا اعتماد و ایمان خارق العاده ای به قولهای خدا، قدرت و حضور او در زندگی خود پیدا کند و نقش قهرمانانه ای را در آینده کلیسا برای انجام کار خداوند به عهده بگیرد. نشانه موهبت الهی ایمان، اعتقاد و اعتماد مطلق به خداوند، کلام و وعهده های اوست. عبرانیان فصل 11 نام کسانی را آورده است که دارای موهبت الهی ایمان بودند. این فصل گاهی تالار ایمان نیز نامیده می شود و از کسانی می گوید که ایمان خارق العاده ای داشته اند، به همین دلیل توانسته اند کارهای بزرگ و ماورای توانایی بشر انجام دهند. شاهد آن هستیم که نوح 120 سال برای ساخت یک کشتی وقت صرف کرد، در حالیکه هنوز خبری از طوفان و باران نبود. ابراهیم به قول خدا در مورد بچه دار شدنش اعتماد کرد، در حالیکه همسرش از سن بارداری گذشته بود. چنین کارهایی بدون موهبت الهی ایمان غیر ممکن بود.

موهبت ایمان هم مانند دیگر هدایای معنوی به برخی از ایمانداران داده می شود تا در جهت رشد کلیسا و دیگر ایمانداران از آن استفاده کنند. ایمانداران از کسانیکه این موهبت را دارند الهام می گیرند، چراکه رفتار و زندگی آنها تاثیر ایمان در زندگی انسان را نشان می دهد. ایماندارانی که موهبت الهی ایمان را در اختیار دارند، تکیه و اعتماد به وعده های خدا را از طریق روش زندگی خود به دیگران نشان می دهند و به شجاعت شهرت دارند. آنها اطمینان کامل دارند که همه سختیها و موانع بر سر راه بشارت انجیل و اهداف خدا برداشته خواهند شد و او خواست خود را بطور حتم عملی خواهد کرد. آنها معمولا کارهای بسیار بیشتری برای گسترش پادشاهی خداوند نسبت به حتی بهترین معلمان و واعظان انجیل انجام می دهند.

به طور خلاصه، خداوند به همه ایمانداران ایمان نجات دهنده می دهد. موهبت الهی ایمان داده می شود تا میزان خارق العاده ای از ایمان به خداوند به نمایش گذاشته شود و انگیزه و تشویقی برای دیگران باشد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

"موهبت الهی ایمان چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries